Izpiti

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

In še eno vprašanje: Zakaj je krivulja skupne ponudbe oz. povpraševanja bolj elastična (položna) od individualne krivulje ponudbe oz. povpraševanja?
V knjigi piše samo, da je očitno krivulja skupne ponudbe oz. povpraševanja bolj elastična od individualne. Še dobro, da je očitno :)

Če kdo ve in je pripravljen deliti, bom hvaležna :)

Lp
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Ker se seštejejo individualna povpraševanja oz. ponudbe v skupno povpraševanje oz. ponudbo, in zato pride bolj položna krivulja kot pri individualnih, se pravi bolj elastično povpraševanje oz. ponudba. :)
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ja, ja, to mi je jasno, da se seštejejo. Ampak, a si ziher, da je to tak mikimaus? :))

Aja, pa hvala! ;)
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Hehehe! :lol: Jst mislm da je vsa fora v tem kar sm napisala, če bom pa kaj novega ugotovila, ti sporočim. :)
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zdaj imam pa eno tehnično vprašanje: menite, da se da naučiti ekonomijo (prve tri dele znam) v treh tednih, ob tem pa še UVP in civilno?

Lp
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Car »

Itak da se da, sam dost več časa posvet ekonomiji in UVP pa bo.

lp
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Car napisal/-a:Itak da se da, sam dost več časa posvet ekonomiji in UVP pa bo.

lp

Super, hvala! :D
Per aspera ad astra.
binka
Prispevkov: 78
Pridružen: 23. Jan 2011 22:18

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a binka »

Živjo še jaz eno "tehnično" :D glede na to da sm včeraj šele dobro začela z ekn,me zanima ali je zadosti,če se naučim tisto kar je potrebno znat v repetitoriju?
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a makalonca »

men ni blo, se mi zdi, da mi je bl kniga pomagala, repetitorij pa za zraven. lahko pa, da ma kdo drugačno izkušnjo.
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Če mogoče kdo ve - ali so na izpitu že kdaj bili za računat odvodi (pri elastičnosti)?

Lp
dens
Prispevkov: 28
Pridružen: 15. Jun 2010 10:56

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dens »

Samo toliko kolikor je bilo na vajah..toliko da znaš izračunat elastičnost..ni pa potrebno tako obširno kot na gimnaziji. morš poznat tista osnovna pravila. ;)
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

dens napisal/-a:Samo toliko kolikor je bilo na vajah..toliko da znaš izračunat elastičnost..ni pa potrebno tako obširno kot na gimnaziji. morš poznat tista osnovna pravila. ;)
Hvala :)
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Proizvodne funkcije v 4. delu moramo znat računat v vseh oblikah oz. vrstah ali samo poznat osnovno enačbo?

Lp
binka
Prispevkov: 78
Pridružen: 23. Jan 2011 22:18

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a binka »

Živjo,
mene pa zanima v repetitoriju 3. naloga a str. 28. Kaj je mišljeno s tem rojstni dan,mesec?
indijanc
Prispevkov: 23
Pridružen: 30. Jan 2011 22:50

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a indijanc »

s tem je mišljen rojstni dan in rojstni mesec :D
pač uporabiš podatke glede na svoj datum rojstva :D
4ty
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Jan 2011 12:06

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a 4ty »

žio. Delam mal repetitorij, pa imam probleme pri vsakem 5. uprašanju :)

če mi kdo malček pomaga bi blo hudo :)

Kateri dejavniki določajo rastočo krivuljo ponudbe dela, in kateri dejavniki padajoče povpraševanje po delu ?

Kakšna je dohodkovna elastičnost prostega časa in prihrankov ( tuki bi sicer reku da je več kot ena, ker sta obe boljši dobrini )

Kako se formira kulturni minimum v sodobnem gospodarstvu in kako vpliva na odnos med zaposlenimi in nezaposlenimi.
Hvala :D
ananina
Prispevkov: 12
Pridružen: 11. Jan 2011 21:23

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a ananina »

a mi lahko kdo prosim razloži ta 2.gossenov zakon v produkciji in v menjavi?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kdaj se ponavadi piše izpit? Ob kateri uri?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Na izpitu je potrebno znati kar nekaj angleških izrazov za določene probleme in/ali definicije iz knjige. Zato bi nekoga, ki hodi k prof. Štiblarju na predavanja, prosila, če mi napiše vsaj okvirno, če ste kaj po knjigi posebej poudarjali glede tega. Prof. Zajc je nekaj omenjala, vsega pa verjetno ne..

Hvala vnaprej!
binka
Prispevkov: 78
Pridružen: 23. Jan 2011 22:18

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a binka »

Živjo,
jaz mam pa eno tako mal smotano uprašanje ampak vseeno..natančno definiraj ekonomske lastnike! Kaj tu poveš? pač da je lastnik stvari tist,ki pridobiva njene proizvode in stvar dejnsko uporablja, to že..ampak zaradi tega stavka najbrž nebi dobila vseh 3 točk,pa me zanima kaj bi še napisali? :)
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

binka napisal/-a:Živjo,
jaz mam pa eno tako mal smotano uprašanje ampak vseeno..natančno definiraj ekonomske lastnike! Kaj tu poveš? pač da je lastnik stvari tist,ki pridobiva njene proizvode in stvar dejnsko uporablja, to že..ampak zaradi tega stavka najbrž nebi dobila vseh 3 točk,pa me zanima kaj bi še napisali? :)
Jaz bi dodala zraven še, da ni nujno, da je ena in ista oseba hkrati ekonomski in pravni lastnik ter da, če se pravni lastnik zamenja, ni nujno, da se tudi ekonomski, ter, da je lahko ekonomski lastnik le fizična oseba, ne pa tudi pravna, kakor pri pravnem lastniku.

Lp
Zadnjič spremenil lucky, dne 07. Maj 2011 11:16, skupaj popravljeno 1 krat.
binka
Prispevkov: 78
Pridružen: 23. Jan 2011 22:18

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a binka »

Še eno vprašanje :D iz 3del vaj, 7 naloga če bi bil kdo prjazn pa bi jo napisu :)
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Mi lahko nekdo razloži ex ante in ex post. Venomer sta izraza omenjen v knjigi, neke konkretizacije pa ni :twisted: :)
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Urši »

lucky napisal/-a:Mi lahko nekdo razloži ex ante in ex post. Venomer sta izraza omenjen v knjigi, neke konkretizacije pa ni :twisted: :)
Ex ante-v naprej
Ex post- za nazaj
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Urši napisal/-a:
lucky napisal/-a:Mi lahko nekdo razloži ex ante in ex post. Venomer sta izraza omenjen v knjigi, neke konkretizacije pa ni :twisted: :)
Ex ante-v naprej
Ex post- za nazaj
To je vsa umetnost? :) Jah, hvala, Urši.

Lp
Odgovori

Vrni se na