Tutorstvo PZG

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Pozdravljeni, kolegi in kolegice!

Izhajajoč iz dejstva, da enosemestrski predmet Pravna zgodovina v zadnjih nekaj letih povzroča večini študentov 1. letnika težave pri razumevanju same snovi, kar je v določeni meri posledica pomanjkljive ponudbe znanja s strani srednjih šol pa tudi težke razumljivosti literature, ki je predpisana za izpit, sem malce razmišljal, da bi "prebil led" in organiziral tutorstvo pri tem predmetu s ciljem, da v največji možni meri pomagam mlajšim kolegom, da se kakovostno in ustrezno lotijo samega študija ter posledično pripomorem k boljšemu razumevanju snovi. S tem namenom bi prosil mlajše kolege, da malce pokomentirajo, kakšna se jim zdi ta ideja. Na žalost pa bi s tutorstvom začel šele naslednje leto, če bo šlo vse v redu in če bo seveda zadosti ljudi zainteresiranih, tako da to leto še ne bi bilo nič, ampak sem iz čiste radovednosti ustvaril tale podforum, samo, da vidim, koliko je takih, ki bi bili zainteresirani. Izhahajoč iz dejstva, da je večini dosedanjih študentov 1. letnika PZG povzročala probleme, nekak analogno sklepam, da jih bo tudi naslednji generaciji in prav zato menim, da bi bila vaša mnenja dokaj relevantna.
Najlepša hvala vnaprej za vaše morebitne komentarje .
Lp
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Ja, to bi blo super :)
Če ne za nas, letošnje bruce, pa vsaj za nadaljne generacije :)
lucky

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a lucky »

Odlična ideja, škoda le, da tega ni že za nas letos. Je pa pri tutorstvu problem, vsaj letos - vedno so tutorska srečanja v času vaj, kar me zelo moti, saj se jih ne morem udeleževat.. Tako da, glede tega bi blo tud fajn kaj nardit, če se da..
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Bom poskusil storiti kar bo v moji moči, da če bo morebiti tutorstvo prihodnje leto, da bo le-to v ugodnem terminu.
Drugače pa lahko vsi tisti, ki imate kaka vprašanja s snovjo, postavite ta vprašanja pod to temo, potrudil se bom odgovoriti na čimveč le-teh. To je recimo nekak "nadomestilo" za to, da ste prikrajšani za tutorstvo, hehe :D Ne ne hecam se, ampak če vam bo snov nerazumljiva, kr vprašite, po najboljših močeh boste dobili kar se da točne odgovore. :D
Lp
lucky

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a lucky »

S tega vidika imam kar eno vpašanje - ali se da narediti izpit, glede na to, da ne hodiš na predavanja? Lp
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

lucky napisal/-a:S tega vidika imam kar eno vpašanje - ali se da narediti izpit, glede na to, da ne hodiš na predavanja? Lp
Seveda se da. Na podlagi lastnih izkušenj govorim ;)

Prijazen pozdrav, A.
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
lucky

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a lucky »

denny.crane napisal/-a:
lucky napisal/-a:S tega vidika imam kar eno vpašanje - ali se da narediti izpit, glede na to, da ne hodiš na predavanja? Lp
Seveda se da. Na podlagi lastnih izkušenj govorim ;)

Prijazen pozdrav, A.
Odlično, super, mega, fajn ;)

Hvala (in sem vesela, da nisem edina - jaz enostavno nekak nočem prebiti 6 ur tedensko na, zame totalno nekoristih, predavanjih iz PZG.) :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Seveda se da! Jaz tudi nisem hodil na vsa predavanja, res ni take potrebe:))
Ne vem sicer če bo prof. Simič tudi to leto imel pred izpitom kaki dve urci namenjeni ponavljanju, lani vem da je imel v seminarju se mi zdi eno tako "seanso". Sam tko mimogrede za info. :)
Lp
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

ko je že omenjen simič ... učeri je na vajah povedu, da je do zdej pregledu samo kolokvije za izredne in če bi kdo od rednih rad vedu, kok je pisu kolokvij, lahko pride na govorilne ure.
sam ne vem, kok je kej pametno to, če se pol izkaže da si zlo zlo slabo pisu :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

No, zanimivo da je prof. to rekel, nam česa takega lani niso ponudli :D
Sicer pa se spomnim trenutka od lani, bilo je tam ene 7 dni pred rezultati kolokvija, ko smo imeli predavanja Rima, pa je prišel prof. v predavalnico in rekel, da je kolokvije zgodovine popravil, "da pa rezultati niti slučajno niso taki, kot smo pričakovali" :) To je men bilo malce humoristično, mimogrede....
Drugač pa načeloma če te zanima kolko si pisal/-a in veš, da ti je šlo dobro, pol je lepo če greš prof. pogledat, mogoče si te zapomni, kar je prijetno, če ga dobiš na morebitnem ustnem delu izpita. Če pa ti kolokvij ni šel najbolje, potem jaz osebno ne bi hodil na govorilne, hehe :)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

To pomeni, da redni, če ne bomo šli na govorilne ure, sploh ne bomo izvedeli rezultatov kolokvija?
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a Urši »

Seveda bomo, samo verjetno bo še kar dolgo trajalo da popravita tudi ostale.
Pika91
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Okt 2010 15:53

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a Pika91 »

Tutorstvo bi bilo super glede na porazen rezultat kolokvija in 3tedenskega (očitno zelo napačnega) učenja.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Pika91 napisal/-a:Tutorstvo bi bilo super glede na porazen rezultat kolokvija in 3tedenskega (očitno zelo napačnega) učenja.
a rezultate imate že v šis-u?
Saj tudi lani so bili rezultati porazni, po eni strani zaradi premalo učenja nekaterih, po drugi strani pa zato, ker jih večina odgovarja na dolgo, nosilca tega predmeta pa ljubita kratke in jedrnate odgovore. Če kdo želi odgovore na vprašanja iz kolokvija oziroma jih ne ve točno, naj objavi vprašanja kolokvija tukaj gor, bom poskušal odgovoriti.
Lp
carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a carko32 »

Kolko si pa ti lani pisal? Jaz grem v sredo k Simiču na govorilne ure, da vidim, kaj sem narobe pisal.. sicer sem naredil, a me bolj zanima zaradi občutka..
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Pisal sem 9. Meni osebno kolokvij ni bil težek, ne vem pa sicer kakega ste vi letos imeli.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Pozdravljeni kolegi!

Zanima me, kaj točno vsebuje knjiga doc. Škrubej Pravo v zgodovini, oz. koliko poudarka sploh dajete tej knjigi na vajah in predavanjih,ker se odločam, ali naj morebitno skripto za ta predmet napišem na podlagi Uvoda v PZG in Pravne Zgodovine Slovencev prof. Vilfana, ali naj še mal preštudiram docentkino knjigo.
Hvala vnaprej na kakršnikoli informaciji.
Lp
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

dragoxxx napisal/-a:Pozdravljeni kolegi!

Zanima me, kaj točno vsebuje knjiga doc. Škrubej Pravo v zgodovini, oz. koliko poudarka sploh dajete tej knjigi na vajah in predavanjih,ker se odločam, ali naj morebitno skripto za ta predmet napišem na podlagi Uvoda v PZG in Pravne Zgodovine Slovencev prof. Vilfana, ali naj še mal preštudiram docentkino knjigo.
Hvala vnaprej na kakršnikoli informaciji.
Lp
Kolega,

svetujem ti, da če boš pisal skripto, iz Škrubejine knjige vključi notri samo njen komentar k vsakemu poglavju :)

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

hvala kolega.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Tutorstvo PZG

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Dragi bruci in brucke, dragi kolegi:))

Žal mi ni uspelo organizirati tutorstva iz PZG to študijsko leto zaradi spremenjenega učnega načrta za bolonjske 3. letnike; namreč po novem imamo veliko več ur in študijskega gradiva ter študijskih obveznosti kakor stari 3. letniki, tako da mi bo študij vzel preveč časa in mi ga posledično zmanjka za dobro izpeljavo tutorstva PZG. Mogoče bo naslednje leto kaj več časa, hehe:))

Toda ne glede na to lahko vsi, ki imate kakršnekoli probleme ali vprašanja v zvezi s samo snovjo, postavite le-ta semkaj na forum pod tole ali pod kako drugo vam "priljubljeno" temo pa vam bom po najboljših močeh skušal svetovati in razrešiti morebitne nejasnosti pri samem študiju. Vsem vam želim prijeten in uspešen tako začetek kakor tudi zaključek 1. letnika:)) Se slišimo oz. vidimo kej na faksu :))) :)
Odgovori

Vrni se na