Izpitna vprašanja

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Cadea
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Dec 2008 13:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Cadea »

Se opravičujem, ampak zapiskov še ne bo zdele. Mam preveč dela z učenjem Rima in Ekonomije.
Pashman

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Pashman »

Jutri pa srečno na izpitu! ;)
archer
Prispevkov: 34
Pridružen: 21. Jan 2010 12:12

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a archer »

Se pridružujem dobrim željam!
n-sane
Prispevkov: 11
Pridružen: 12. Avg 2010 21:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a n-sane »

vprašanja/odgovori? a bo kdo dovolj pogumen? ;)
sanja.
Prispevkov: 49
Pridružen: 19. Mar 2010 17:01

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sanja. »

aaa, tale izpit dons pa ni biu prav nič prijeten, torej 1.letnik se vidiva še enkrat :(
dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dori »

sanja. napisal/-a:aaa, tale izpit dons pa ni biu prav nič prijeten, torej 1.letnik se vidiva še enkrat :(
hvala enako. sploh raj ne komentiram. učila sm se zdej en teden dan in noč, pogledala vse skripte, učbenik in vse, vaje IN GRADIVA za vaje na škrubejevi strani in pridm na izpit in nimam pojma.
blah :( :|
Fat kids are harder to kidnap :D
n-sane
Prispevkov: 11
Pridružen: 12. Avg 2010 21:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a n-sane »

če se pravilno spomnem kaj sm pisov...
1. zemljiška knjiga, starejša je zbirka listin
2. julij 1917, krfska deklaracija - pač ker tukej jugoslovanski narodi zahtevajo združitev izven AO, to so dunajski slovenci probal nardit že skoraj stoletje prej, v programu ZS, ni uspelo ker so gledal samo na slovence, ne na vse južne slovane...
3. kaj je že blo...?
4. (ugibal) stanje drugih ver se je izboljšalo, saj so jim dovolili maševati, dokler niso motili ostalih (nekaj takega..)
5. so bili učeni pravniki, odločili so, da si gorski gospod z oddanim ozemljem ne more svobodno ravnati. da ga vzame podložniku, mora slediti določenemu pravnemu redu
6. ? (povejte vprašanje:P)
7. o tem govori prokopios, slovani so bili demokratični, to se kaže v tem, da niso imeli kraljev in so o pomembnih zadevah odločali skupaj
8. urukagina? zaščitnik sirot, revnih, vdov...

mislem da je blo nekej takga. je zlo površno ker se ne spomnem vseh podvprašanj in vrjetn tud dost narobe... komentarji prosm
sanja.
Prispevkov: 49
Pridružen: 19. Mar 2010 17:01

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sanja. »

js sm mela drug izpit, tk da ti ne morm druzga pomagat, kot pri 2.vprašanju je Simič po izpitu reku da je bla majniška deklaracija, sam sj se itak povezuje s krfsko, tk da bi znal bit tud tvoje prou.

pa pri slovanski demokraciji sm napisala, da je sicer bila, a ne taka kot jo poznamo danes

mi smo mel še neki o Malefičnem redu, pa o tožbah v antiki, ki naj bi bile menda popularna tožba
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nici »

A tam so ze bili uceni pravniki? Pa a se kdo spomni vseh uprasanj pr skupini ki je mela solonove reforme? Pa tockovanje?
dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dori »

n-sane napisal/-a:če se pravilno spomnem kaj sm pisov...
1. zemljiška knjiga, starejša je zbirka listin
2. julij 1917, krfska deklaracija - pač ker tukej jugoslovanski narodi zahtevajo združitev izven AO, to so dunajski slovenci probal nardit že skoraj stoletje prej, v programu ZS, ni uspelo ker so gledal samo na slovence, ne na vse južne slovane...
3. kaj je že blo...?
4. (ugibal) stanje drugih ver se je izboljšalo, saj so jim dovolili maševati, dokler niso motili ostalih (nekaj takega..)
5. so bili učeni pravniki, odločili so, da si gorski gospod z oddanim ozemljem ne more svobodno ravnati. da ga vzame podložniku, mora slediti določenemu pravnemu redu
6. ? (povejte vprašanje:P)
7. o tem govori prokopios, slovani so bili demokratični, to se kaže v tem, da niso imeli kraljev in so o pomembnih zadevah odločali skupaj
8. urukagina? zaščitnik sirot, revnih, vdov...

mislem da je blo nekej takga. je zlo površno ker se ne spomnem vseh podvprašanj in vrjetn tud dost narobe... komentarji prosm
am mislim da je majniška deklaracija in tazadnje vprašanje je Solon, in je popularna tožba sam se nism mogla spomnt.
Fat kids are harder to kidnap :D
dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dori »

nici napisal/-a:A tam so ze bili uceni pravniki? Pa a se kdo spomni vseh uprasanj pr skupini ki je mela solonove reforme? Pa tockovanje?
jz sm tuki napisala, da niso bli učeni pravniki, ker so učeni šele v 12.stoletju ko nastanejo univerze. mislm da mam kr lepo narobe :D
je pa mensezdi odgovor da ne, ker so bli sodniki tut gorski gospodje sami. poleg tega gre za občo sodbo, kar sm pa pozabla napisat.
Fat kids are harder to kidnap :D
Pashman

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Pashman »

Jst sm tle napisou, da gre za mešane prisednike. Ker za spore glede vinskih goric je blo pristojno na Kranjskem deželno-glavarsko sodišče, na Štajerskem pa kletarski mojster. Ne vem pa, za kakšnega sodnika gre v primeru kletarskega mojstra. Predvidevam pa, da če deželno-glavarsko sodišče odloča, da mora biti, recimo v 16.stoletju, najmanj polovica prisednikov doktorjev prava, glede na to, da gre časovno že za obdobje PO takšni odločbi Maksimiljana I.

Ali se motim?
Pashman

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Pashman »

Pri slovanih & antih pa sem napisal, da sicer gre za določeno vrsto demokracije, vendar ne v pravem smislu vladavine (celega) ljudstva, kajti glavno besedo imajo seveda rodovno-plemenski starešine.
n-sane
Prispevkov: 11
Pridružen: 12. Avg 2010 21:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a n-sane »

kje pa sploh kej piše od solonovih reform? ni v učbeniku, ni v obeh skriptah...
vaje vrjetno? pizdarija ena.. so rekl da če učbenik znaš, vaj ni treba
sanja.
Prispevkov: 49
Pridružen: 19. Mar 2010 17:01

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a sanja. »

n-sane napisal/-a:kje pa sploh kej piše od solonovih reform? ni v učbeniku, ni v obeh skriptah...
vaje vrjetno? pizdarija ena.. so rekl da če učbenik znaš, vaj ni treba
hehe, ne bi se mogla bl strinjat s tabo (pizdarija ena)... je res iz vaj :roll:
zelda
Prispevkov: 18
Pridružen: 05. Mar 2009 14:13

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zelda »

Res je bil beden izpit...mislim vsaj moznost bi lahko obstajala, da lahko naredis brez vaj, pol pa same vaje. Polega tega niti nisi mogu vedet kaj točno hoče od tebe(kot vedno pri tej zgodovini). Recimo vprašanje za 25pik...Za katero ustavo al karkoli se gre? A so bli Slovenci zadovoljni, amm ne vem, let's ask them, shall we!

Pa recimo kaj je bilo treba obrazložit pri lj maleficnem redu, red ali ostale, ki si jih mogu nastet?
A morda ve kdo za kakšno razmerje je slo pri zemljiskih/gorskih gospodih?
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nici »

Moji odgovori.

1. Zemljiška knjiga. Pol sem pa dala da je bla glavna knjiga prej, na žalost. :(

2. Js sem dala program Zedinjene Slovenije, prav pa je Majniška deklaracija.

3. 1848, (19. stol), Program Zedinjene Slovenije - zahteva po razbitju historičnih držav in uvedba slovenščine.

4.Js sem dala, da pač je bil to napredek, zato ker prej drugih verstev sploh priznavali niso.

5. Dala sm da niso učeni pravniki. :) Pol sm napisala obče sodbe in zajem (razmerje) da je bil svoboden in deden.

6. Napisala kazensko pravo. Pol sm pa rekla, da so bla ob tem še razna partikularna prava in pa viri in proces ( Vzeto iz Tripartita). Nevem, pač pomoje je blo
treba tle napisat vrsto prava ne pa kak zakonik al pa kaj....

7.Nisem mela pojma. Napisala sem, da so živeli v samostojni plemenski zvezi. Pol sem še unga Sama opisovala.
Pa pol sem napisala da so meli tut starešine pa sužnje... whatever no. :D

8. Solon, Actio popularis. (popularna tožba)


nvem, a bo za ustnga al ne. :(
n-sane
Prispevkov: 11
Pridružen: 12. Avg 2010 21:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a n-sane »

samo sej pri 3. so vprašal kera ustava je to... pri PZS pa ni nobene ustave?

za ustno bo. tut če ne bo, ti med njegovim popravljanjen odgovarjej pravilno da ti pol mal več točk da kot si zaslušeš... baje je tle tko treba, bom jutr preizkusu ;))
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nici »

Ja, sam sem ga uprašala po izpitu pa je reku, da pr drugem je Majniška pr tretjem pa PZS, tko da nvem... :)
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nici »

A še lahk nekdo sam točkovnik pove? :)
n-sane
Prispevkov: 11
Pridružen: 12. Avg 2010 21:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a n-sane »

vem da je bla 1. 5 točk, 4. 10, pa pomoje 3. 25... za druge nism ziher
Alen
Prispevkov: 12
Pridružen: 05. Mar 2010 10:09

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Alen »

nici napisal/-a:Ja, sam sem ga uprašala po izpitu pa je reku, da pr drugem je Majniška pr tretjem pa PZS, tko da nvem... :)
pr drugem je bla majniska IN program, pr nalogi za 25pik pa oktoirana, check vaje

izpit pa tko.. poln nerazumnih vprasanj, ponavad niso bla taka, si vedu al ne, sam dans pa nisi vedu kaj hoce od tebe.. me prov zanima kdo je sestavlu izpit :?:

upajmo na najbols jutr gospa Š, wish me luck
zelda
Prispevkov: 18
Pridružen: 05. Mar 2009 14:13

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zelda »

Ja...
A je bila oktorirana ustava od Franca Jožefa ali od Jugoslavije? Sicer pa mislim, da pri drugem sploh ne sprašuje za majnisk ampak samo kdaj. Pac pricakuje se natancnost od nas od njih pa ocitno ne... :)
Pashman

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Pashman »

Gre za Oktroirano ustavo Franca Jožefa 1849.
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nici »

Alen. Po izpitu je prišel profesor iz predavalnice, sem ga vprašala glede drugega in tretjega vprašanja.

Reku je, da je pr DRUGEM MAJNIŠKA DEKLARACIJA, in mi razložil zakaj, in pri TRETJEM PZS in mi tudi razložu zakaj. Tako da jaz bi mu kr verjela. ;)
Odgovori

Vrni se na