Izpitna vprašanja

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Stella
Prispevkov: 2
Pridružen: 03. Sep 2009 11:52

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Stella »

Ali bi lahko nekdo napisal vprašanja, dokler se jih še spomni. ;)
Random
Prispevkov: 144
Pridružen: 17. Maj 2009 12:09

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Random »

1. V katerem obdobju se pojavljajo prvi zapisi prava in katero razlikovanje je uveljavljeno?


Pol je blo pa še nekej z javnostjo listine, pa eno načelo iz kazenskega prava, katere oblike krajevnih avtonomij poznamo ob Narodni vladi in kaj se je takrt zgodil ...

Mah jz sm že pol pozabla :) dejte mal napisat kako ste odgovarjal.
hmhm
Prispevkov: 7
Pridružen: 03. Sep 2009 13:01

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a hmhm »

Izpit:

1. v katerem obdobju so bili prvi zapisi prava in kakšno je bilo razlikovanje.
2. vprašanje glede hlapcev in če so jih lahko gospodje sami kazovali in kdaj so bile omejitve tega
3. kako se imenuje plemič, ki si sodno in vojaško podredi ostalo plemstvo in kako se imenuje zemlja ki jo ima potem v lasti (nekak tko) in če je s tem konec partikularizma
4. ukinjanje dežel v državi SHS in in konec krajinskih avtonomij
5. neki v zvezi z kazenskim pravom glede tega da lahko monarh postavlja pravna pravila..
6. nekaj glede zemljiške knjige pa neke vrste
7. gorske bukve - glede gorskih pravd, kaj so to gorske pravde in kakšen pomen so še imele


to se spomnem :)
Katya
Prispevkov: 134
Pridružen: 11. Nov 2008 17:14

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Katya »

Nevem glih po vrsti niti ne vse :P

1) v katerem obdobju se pojavijo najstarejši zapisi pravo, pol pa še neki o družbenem razlikovanju (koga varujejo)
2) en odlomek iz vaj glede gorske pravde... Kaj pomeni gorska pravda v tem primeru, kaj je gorica
3) pol je bil en odlomek samo zakoni lahko določajo kazniva dejanj in kazni zanje ..... Katero načelo je v odlomku, ter kdaj se uveljavi, pa še neki o družbeni pogodbi
4) pa še en odlomek vsi posli deželnih odborov se prenesejo na Narodno vlado SHS... Kaj je odpravljeno s to odločbo, pa kater program se delno uresniči, zakaj
5) spet en odlomek Vsak lahko v prisotnosti gospoda pogleda, vzzame itd iz zemljoške knige listine... o katerem načelu govori , ter katero načelo je še uveljavljeno?
6) več se pa ne spomnim :P
Perry Mason
Prispevkov: 65
Pridružen: 16. Maj 2009 22:25

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Perry Mason »

Katya napisal/-a:Nevem glih po vrsti niti ne vse :P

1) v katerem obdobju se pojavijo najstarejši zapisi pravo, pol pa še neki o družbenem razlikovanju (koga varujejo)
2) en odlomek iz vaj glede gorske pravde... Kaj pomeni gorska pravda v tem primeru, kaj je gorica
3) pol je bil en odlomek samo zakoni lahko določajo kazniva dejanj in kazni zanje ..... Katero načelo je v odlomku, ter kdaj se uveljavi, pa še neki o družbeni pogodbi
4) pa še en odlomek vsi posli deželnih odborov se prenesejo na Narodno vlado SHS... Kaj je odpravljeno s to odločbo, pa kater program se delno uresniči, zakaj
5) spet en odlomek Vsak lahko v prisotnosti gospoda pogleda, vzzame itd iz zemljoške knige listine... o katerem načelu govori , ter katero načelo je še uveljavljeno?
6) več se pa ne spomnim :P
Moji odgovori :?:
1) antično obdobje
2) pravda sm napisu, da zbor; gorica je vinograd
3)načelo zakonitosti, 19.stoletje, 17.stoletje
4)odpravljene dežele,program Zedinjene Slovenije, ker niso bili vsi slovenci združeni, mnogi v Avstr. Ita
5)načelo javnosti, vpisno načelo
Uporabniški avatar
vrana
Prispevkov: 83
Pridružen: 06. Okt 2008 09:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a vrana »

Kdo ve kako je pri ustnih, če te vpraša, če bi želel zviševati oceno..je velika nevarnost, da ne narediš, če ne znaš? Ali ti samo znižajo oceno?
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ragezor »

tisto tretje vprašanje je bilo zadnje če s ene motim. in meni je tu prvo vrglo na nullum crimen sine lege praevia, AMPAK sem potem malo bolj pogledal in se mi zdi, da je pravilen odgovor suverenost vladarja. :)
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

ragezor napisal/-a:tisto tretje vprašanje je bilo zadnje če s ene motim. in meni je tu prvo vrglo na nullum crimen sine lege praevia, AMPAK sem potem malo bolj pogledal in se mi zdi, da je pravilen odgovor suverenost vladarja. :)
jz sm napisala načelo zakonitosti,čeprou nism sigurna. je blo pa vprašanje nekak tko zastavlen kot da je mišlen da je več načel not...mozno.
Carko
Prispevkov: 43
Pridružen: 20. Okt 2008 17:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Carko »

Pomoje je lahko zakonitost , čeprav sem sam dal nekej drugega (oficialna maksima al kaj že) , pol je blo pa pr tem vprašanju še naravnopravna šola če se ne motim zato sm pa dubu ene 7 točk al neki tazga ... lahka pa da je različen test ...
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a teddybear »

Carko napisal/-a:Pomoje je lahko zakonitost , čeprav sem sam dal nekej drugega (oficialna maksima al kaj že) , pol je blo pa pr tem vprašanju še naravnopravna šola če se ne motim zato sm pa dubu ene 7 točk al neki tazga ... lahka pa da je različen test ...
kaj je blo pa tuki z naravnopravno šolo?? mogoče sm spet kej spregledala :(( koga si pa mel?
Carko
Prispevkov: 43
Pridružen: 20. Okt 2008 17:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Carko »

Ja k je bla družbena pogodba v viru poj sm napisu da je ta šola. Pomoje pa ste mel vi dost drgač :)
Ma sej niti ne vem kje sm točke zgubljal . No meu sm pa kr oba :)
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nofak »

Ja, bila sta dva testa, jaz sem imel takega kot Carko. Bomo videli v torek, 14:00, kaj je prav, kaj ne ;) drugace sem pa tudi sam dal oficialno maksimo in naravnopravno solo...
Perry Mason
Prispevkov: 65
Pridružen: 16. Maj 2009 22:25

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Perry Mason »

A ima Simič kakšno priljubljeno temo, kaj rad sprašuje ? :D
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nofak »

Ja, zanima tudi mene za Skrubejevo?
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

škrubejeva baje ful rada sprašuje kšne tujke, pa take detajle za razložit
Carko
Prispevkov: 43
Pridružen: 20. Okt 2008 17:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Carko »

nofak napisal/-a:Ja, bila sta dva testa, jaz sem imel takega kot Carko. Bomo videli v torek, 14:00, kaj je prav, kaj ne ;) drugace sem pa tudi sam dal oficialno maksimo in naravnopravno solo...
Ne vem če je blo tu še kakšno podvprašanje sam jz sm dobil približno 50% točk tu 7 ali 8 od 15 ... sm pa bolj pozabljive sorte očitno
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Sej ustni pri zgodovini niso obvezni....
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

bajna napisal/-a:škrubejeva baje ful rada sprašuje kšne tujke, pa take detajle za razložit
ja fajn :cry:
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nofak »

Ful dobr ja ;)

@Carko: mislim da so bila se ena nacela za razloziti...
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

In kakšni so vtisi zdej k je ene par ustnih že mim? Jst lahko samo rečem.. pravna zgodovina never ever again! :D
Pozitiv vabrejšan!! :D
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ragezor »

sem si kar 6ko vpisal, ker sem dobil 62 točk in nisem odgovarjal za več. blargh, same 6ke mam v indeksu >_<
devetka
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Jan 2009 14:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a devetka »

Hi... jz mam tut več al mn same 6ke :? v sredni šoli same petke, zdej sm se pa začela poklicno ukvarjat z zbiranjem 6k :D
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a teddybear »

7ka v indexu =) brez ustnih!
Tejcha
Prispevkov: 48
Pridružen: 01. Feb 2009 19:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tejcha »

a je slučajno kdo, ki je že imel ustne oz. vpis v index, tako dober in napiše pravilne odgovore izpita (za unga k je prvo antično obdobje, zadnje mislm da naravopravna šola, umes pa zedinjenje)?=)
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Uff jst sm se pa tole zgodovino kr neki časa učila in je zato tud padla zaslužena 9! :D
Pozitiv vabrejšan!! :D
Odgovori

Vrni se na