Izpitna vprašanja

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a keki »

Prideš tja pred tabo popravi izpit, ko popravla malo komentira in ti govori pravilne odgovore in če imaš med 40 in 54 pikami (se mi zdi da je meja za 6 brez ustnega tam 55 pik) te vpraša kar koli, sigurno pa ne kar je bilo v izpitu pa tut če imaš narobe.
Uporabniški avatar
maggie
Prispevkov: 33
Pridružen: 03. Dec 2008 19:26

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a maggie »

hvala:) teb je šlo? men je glede na to d sm use izpite rešla, bl slabo šlo...heh :?
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a keki »

Jst mam šele jutr drgač tele ustni na tem roku. Drgač pa sem znala tam 5 vprašanj od 8. Pri 3 pa nisem mela blage veze iz kje bi lahko bla. Se je vidlo da je ona sestavlala.
lunca_
Prispevkov: 94
Pridružen: 23. Dec 2008 16:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a lunca_ »

Jaz sem imela v petek in je imel že vse izpite popravljene vnaprej. Samo vprašal je potem še tiste ki so bili za pozitivno oceno in pa če je kdo želel zvišati.
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a keki »

[quote="lunca_"]Jaz sem imela v petek in je imel že vse izpite popravljene vnaprej. Samo vprašal je potem še tiste ki so bili za pozitivno oceno in pa če je kdo želel zvišati.

A tako je zdej? A si šla samo not pa ti je povedu če si nardila al ne? Še zdej aprila je blo tko da smo šli not in pred nami popravlu/popravlala. Pa je vsem tako?
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a makalonca »

a kdo ve kaj sta bla pravilna odgovora pr prvem pa drugem uprašanju?
js sm dala, da je habsburška monarhija, 19. stoletje, pr drugem pa da gre za dežele.
lunca_
Prispevkov: 94
Pridružen: 23. Dec 2008 16:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a lunca_ »

ja sej meni je prejšnič tudi takrat pred mano popravu,zato nevem zakaj je blo zdaj drugače. Prišla sem noter mi je povedal kolko pik imam in me vprašal eno vprašanje + 3 ali 4 podvprašanja,pa je to to.Je bil pa zelo prijazen.

Pri prvi nalogi nevem ka je bilo prav ker sem jo totalno falila, pri drugi pa sem jaz tudi imela dežele in mislim da je bilo prav.
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a makalonca »

keki napisal/-a:pomirje je del ozemlja ki pripa da izključno zemljiškemu gospodu in na njem sodniki ne smejo delovati ker je izovzeta tudi od agrarnega obdelovanja.
a ni lih obratno, da sodnik sme delovati na tem mestnem ozemlju?
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a keki »

Aja zdej ma tak sistem?! Sej je boljši kot prejšni. A ima še kdo izkušnjo glede tega?

Glede pomirja glede delovanja sodnikov nisem čist ziher, samo zdi se mi da smo to mel enkrat na vajah in da je ona rekla, da so tut prebivalci tega ozemlja neki "priviligirani" in za njih ne velja vse tako kot za druge in so od vsega izovzeti. Zato sem pol to napisala. :oops:
gabyca
Prispevkov: 14
Pridružen: 18. Maj 2009 16:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a gabyca »

Mene pa zanimajo minus tocke.. A to ful odbijajo al samo po eno ali dve tocke dol, ce cisto sfalis odgovor?
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

gabyca napisal/-a:Mene pa zanimajo minus tocke.. A to ful odbijajo al samo po eno ali dve tocke dol, ce cisto sfalis odgovor?

Naj te ne skrbi preveč. Dobiš tam -1 do maksimalno ta -5 pik sam moraš pa še ful ful falit.
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a keki »

Tisti ki ste mel zdele zjutraj ustne, a ima profesor tudi danes že v naprej popravljene teste in pove samo rezultat?
zac
Prispevkov: 32
Pridružen: 30. Apr 2009 09:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zac »

tako je, vse teste ima že popravljene ;)
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a makalonca »

mojga profesor ni meu popravlenga in ga je pred mano...
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a keki »

Ko sem bla jst noter je mel mojga že popravlenga nekja jih je pa že vnaprej popravlal. Sam da sem te zgodle konc k je res bla kr neki.
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Kakšna vprašanja pa so bla na izpitu če je lahko kdo dober in jih napiše :)
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a keki »

Pri zgodovini te vpraša če si med 40 in 55 pikami drugač pa samo mal pokomentira tvoje odgovore (to vprašanje si sicer pod drugo temo napisau)

Kar se pa tiče izpita: (Ni po vrstem redu in tut ne spomnem se vsega)

1. Gorske bukve, kdo je gornik, zakaj so tudi plemiči lahko postali sogorniki

2. Bil je en odlomek in nato vprašanje v kakšnih upravnih enotah so živeli Slovenci (odg. dežele), do kdaj so se obdržale in kako so se imenovala sodišča za vodilne sloje

3. Kaj je pomirje in kaj lahko v zvezi s tem poveš o delovanju sodnikov na tem delu ozemlja

4. Becarria - kakšna je bila njegova ideja o kazenskem pravu, kaj je zavračal; inkvizicijsla maksima in kje v katerem aktu zaslebimo inkvizicijsko maksimo

5. neka latinska besedna zveza za razložit, ki se je ne spomnim več

6.odlomek o tem da so vsi avstrijci enotni pred zakonom - vprašanja so bila za koga je to veljajo, v kateri državi in katerem aktu je to zapisano

7. je bil odlomek, ki je govoril o tem, da so prebivlaci svojo oblast dali istrskim škofom - kako imenujemo ta pojav (patrimonializacija), kdaj se je pojavila

8. odlomka se ne spomnim - vprašanja so bila kdo je izdal to kodifikacijo, za koga

Prosim, če se še kdo kaj spomne naj dopolne in popravi če je slučajno kaj narobe.
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a jan_ »

hvala za trud, pa ja sj sm se potem spomnu pa se mi ne da popravlat pa brisat posta :)
dee
Prispevkov: 23
Pridružen: 18. Maj 2009 15:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dee »

kaj mogoče zdaj za ta,drugi rok bo simič sestavu test??
že ki ga je ona v prvem roku... :roll:
kenzooki
Prispevkov: 53
Pridružen: 12. Nov 2008 22:12

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a kenzooki »

iz kje se torej najbolj splača tole učit? Knjiga?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

dee napisal/-a:kaj mogoče zdaj za ta,drugi rok bo simič sestavu test??
že ki ga je ona v prvem roku... :roll:
Jaz na to računam. Ker če ga bo spet Škrubejeva, se raje takoj odjavim pa prijavim za september. :?
kenzooki napisal/-a:iz kje se torej najbolj splača tole učit? Knjiga?
Jaz sem do zdaj prebral prvi dve poglavji v knjigi in isto snov v skripti Žive Zorič in ugotovil, da je skripta bolj obširna ... In ko sem šel pogledal na Simičevo spletno stran njegove povzetke predavanj sem opazil, da profesor zahteva tudi stvari, ki jih v knjigi sploh ni (npr. Toynbee -> en izziv in različni odgovori), medtem ko pa v skripti te stvari so!

Vsak naj sam preceni kar se mu zdi boljše, jaz se bom pomoje raje kar po skripti učil ... Še prej pa bom za vsak slučaj prebral knjigo.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
kenzooki
Prispevkov: 53
Pridružen: 12. Nov 2008 22:12

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a kenzooki »

ja, pa recimo, katero skripto pa imaš? oz. kje se jo da kupit, če praviš da je tako vredu... koliko strani ima itd.
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a makalonca »

Dexter napisal/-a:v skripti Žive Zorič
ki je objavlena tut na tem forumu.

prva skripta pod zapiski. na konc usake strani piše živa zorič.
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a tjaska »

meni osebno je pa boljša skripta od M.Ž.... je bolš napisana, pa stvari se ponavljajo in če greš 1x čez skripto skor 2x vse predelaš :lol: :lol:
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Tut men je, ko sem delala pzg, skripta M.Ž. bolj odgovarjala :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Odgovori

Vrni se na