Zapiski

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Zapiski

Odgovor Napisal/-a andrej »

Sporočilu prilagam zapiske s Psilona za predmet pravna zgodovina :geek:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
An@
Prispevkov: 77
Pridružen: 05. Okt 2008 14:38
Facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id= ... ef=profile
Kraj: Lj

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a An@ »

Skripta za pravno zgodovino.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Lp,
Aleksandra
Uporabniški avatar
ninch12
Prispevkov: 47
Pridružen: 16. Nov 2008 23:41

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a ninch12 »

kaksna je tale skripta starejsi letniki? bo ok za kolokvij?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a flafi »

Men je, iz lastnih izkušenj, tale skripta M.Ž. najboljša za pzg. Tista slavna od Žive Zorič mi ni bla kul, ker ma vse neki v krajšavah napisano, in jst sploh nisem razumela kaj berem.
V M.Ž. so pa ene stvari še clo dvojno napisane, tko da je isto kokr da bi šou 2x čez skripto, kar je pa itak sam plus :P
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a andrej »

Sporočilu prilagam skenirano skripto za predmet Pravna zgodovina (62 strani, by Ana Lozar) ..
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
densy
Prispevkov: 332
Pridružen: 22. Dec 2008 16:47

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a densy »

meni tudi ta od žive ni bila tako huda, kot so jo vsi hvalili. :?

Najbolj mi je pomagalo to, da sem reševala stare izpite, ki jih ima profesor na njegovi strani.
Inessa
Prispevkov: 16
Pridružen: 24. Jan 2009 17:28

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Inessa »

Res je ja, stari izpiti so najboljši za utrjevanje znanja!
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

Mene zanima, če je tale skripta M.Ž. tudi dovolj za izpit?

Zanima me tudi kakšne ocene ste kaj dobili na izpitu in iz katere skripte ste se učili?
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

jz sm se iz M.Ž učila, ampk sm obvezno prebrala še učbenik. enih stvari ni dost dobr u skripti. Pa men so ble zlo pomembne tud vaje. Zdej bi marsikdo reku da je naredu brez vaj. Ja supr...mel ste srečo, men so pa vaje dost pomagale, ker so dejansko pol v izpitu ena taka uprašanja pa tud bl štekaš snou na podlagi vaj. Aja pa seveda reševanje starih izpitov.

Iz mojih izkušenj, je najboljš čimveč in čimbolj natančno vsega. Edin če mate ponavad srečo da vam bo ratal tud tko bl na blef. Men vem da ne rata, to sm spoznala zdj u 1 letu na prauni :P :lol: tko da se ne zanašam nč več na kako srečo ampk rajš na čimbolj natančno znanje.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Vsekakor je to zmeraj najbolj preverjena metoda, knjiga pa najbolj preverjen vir 8-). Tukaj mi je še všeč ko odprem knjigo, ker je vsaj malo razgibano napisana, medtem ko Teorija prava... hmm :)
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a smiley »

Kako se boste kaj učili za kolokvij? Mislim iz česa? Jaz sem si sprintala skripto od Ž.Z., ampak nekaj stvari notri manjka, tako da sem se spravila dopolnit skripto še po knjigi in po zapiskih (btw. tudi v knjigi ni par stvari, ki jih je prof. Simič povedal na predavanjih). A bi bilo to ok? Kaj pa vaje, se jih splača naučit za kolokvij?
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Katere pa so te stvari, ki jih ni v knjigi in skripti?bi bil marsikdo hvaležen, če bi jih napisal/-a. :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Pomoje se splača, ker je Škrubejeva rekla, da bo v 3/4 vprašanj tudi primeri iz vaj, ki se bodo navezovali na teorijo npr: primščina, spravnina/krvnina itn... Jaz bom šel čez Pravno zgodovino Slovencev 1x, upam, mogoče 2x in jo mel za razjasnit stvari kar mi po repititoriju (uvod v pzg) ne bo jasno. Bom pa si pogledal še skripte.
More znest za 50 %, seveda pa bo treba delat. Časi, ko si pri pzg lahko padel samo s stola so minili, pravi prof.Simič :D :D
Si vis pacem para bellum
Pleto
Prispevkov: 44
Pridružen: 06. Okt 2008 15:18

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Pleto »

pzg že pred tremi leti (vsaj men) ni bla lahka...in sm v prvo padu (pa ne s stola) :lol: pa še v drugo sm komej za tisto 6 spacau...
il.principe
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Okt 2009 15:32

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a il.principe »

Zmaj napisal/-a:Pomoje se splača, ker je Škrubejeva rekla, da bo v 3/4 vprašanj tudi primeri iz vaj, ki se bodo navezovali na teorijo npr: primščina, spravnina/krvnina itn... Jaz bom šel čez Pravno zgodovino Slovencev 1x, upam, mogoče 2x in jo mel za razjasnit stvari kar mi po repititoriju (uvod v pzg) ne bo jasno. Bom pa si pogledal še skripte.
More znest za 50 %, seveda pa bo treba delat. Časi, ko si pri pzg lahko padel samo s stola so minili, pravi prof.Simič :D :D
vaje bodo dost pomembne, če ne druzga, za ponavljanje in utrjevanje snovi. :)
kakšna pa je ta pravna zgodovina slovencev?? jst se ne zanašam kej preveč na to knjigo, debelo 500 strani... ni tok cajta? bi raj temeljito predelu uvod v pzg
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja knjiga sama je dobro napisana, zahteva pa mal več časa. Jaz sem si samo označil pojme ,da si kaj razložim, bom večinoma zgleda uvod uporabljal.
Si vis pacem para bellum
il.principe
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Okt 2009 15:32

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a il.principe »

Zmaj napisal/-a:Ja knjiga sama je dobro napisana, zahteva pa mal več časa. Jaz sem si samo označil pojme ,da si kaj razložim, bom večinoma zgleda uvod uporabljal.
aha.., pametno glede pojmov! bom vrjetn kej podobnga naredu :)
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a smiley »

ariana, bom napisala kaj manjka, ko predelam do konca snov iz skripte, ki pride v poštev za kolokvij. Zaenkrat sem videla, da manjkajo pravni viri, ki smo jih na predavanju delal, pa enih par stvari vmes je malo površno razloženih in eni dve napaki sem našla-oz. vsaj v knjigi je drugače napisano. Bom povzela, ko naredim skripto do konca ;)
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

Tudi ko sem sama kombinirala zapiske, skripto(M.Ž.) in uvpzg sem našla nekaj napak. Je pa kar nekaj stvari, ki jih je Simič predaval in teh ni v knjigi.
Zanima me še, če ima mogoče kdo odgovore z vaj in jih je pripravljen deliti?
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a eldorado »

mene pa zanima, tisti k ste študeral za kolokvij po skripti in ne po knjigi... kako vam je šlo? rezultati? :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Če s knjigo misliš na uno debelo PR.zgo Slovencev, uno ne...sm pa drugač enkrat šel skozi skripto in uvod v pravno zgo in zneslo je za 9:D..pa seveda tud vaje sem si pogledal
manca
Prispevkov: 28
Pridružen: 15. Dec 2009 16:41

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a manca »

in kok časa je trajal da si predelu knjigo + vaje + skripto?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Knjigo sem predelal cirka v enem do maksimalno dva tedna, za skripto dodatna dva dni in vaje en dan in je ratalo:D sej knjiga je res mal težka ko začneš brat...sam najboljše je da če maš čas greš skozi knjigo vsaj ene 3-4 krat, garantiram dober rezultat...skripta je dovol enkrat, vaje pa tud enkrat.
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a eldorado »

jst sm brou po knjigi v sredo, pa je zelo nerazumljiva ta snov naprej.. moraš se res poglobit pa stavk za stavkom brat.. pol sm uzeu pa skripto, pa je kr stekla zadeva.. :) po skripti uni je ful dobr..k ma 76 strani. mene sam zanima, a je ful mnj v skripti kokr v knjigi, če kdo ve?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

V skripti so skoraj vse stvari kot v knjigi, razen nekaterih izjem.....so pa v skripti tud stvari ki jih v knjigi ni in jih je simič povedal, so pa tud ene stvari ki jih je povedal, pa jih ni niti v knjigi, niti skripti, niti v uni debeli knjigi(ki je btw zelo nerazumljivo napisana)..tko da:D
Odgovori

Vrni se na