Seminarska naloga

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

kko ste pa vi delal te seminarske? pr povzetku? tko d ste nardil dobeseden povzetek tistga kr piše v knjigi al obrazložil s čist svojimi besedami :?
ninette
Prispevkov: 25
Pridružen: 07. Jan 2009 15:21

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a ninette »

tita napisal/-a:oook fajn :) a to bom pol tko vidla na oglasni deski ko bo moje ime objavljeno ne ? kr očitno ma on sistem določanja teh seminars od začetka abecede pa od konca.... kokr vidim po teh seznamih :P
To je res ane? Da me slučajno kj ne preseneti :)
[^IcEmAn^]
Prispevkov: 8
Pridružen: 04. Feb 2009 13:54

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a [^IcEmAn^] »

Mene pa neki matra.. Namreč mam stran za napisat o vozni tlaki. Zdej pa nikjer v Uvodu v pravno zgodovino niti v Pravni zgodovini Slovencev ne najdem ničesar konkretnega o vozni tlaki. O tlaki je, o vozni pa ne. Kaj je sploh treba prebrat v teh knjigah za jutri? Ker vse, kar imam o vozni tlaki je v Patentu o tlaki na Kranjskem, ki smo ga skopirali od profesorja.

Anyone?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Dexter »

[^IcEmAn^] napisal/-a:Mene pa neki matra.. Namreč mam stran za napisat o vozni tlaki. Zdej pa nikjer v Uvodu v pravno zgodovino niti v Pravni zgodovini Slovencev ne najdem ničesar konkretnega o vozni tlaki. O tlaki je, o vozni pa ne. Kaj je sploh treba prebrat v teh knjigah za jutri? Ker vse, kar imam o vozni tlaki je v Patentu o tlaki na Kranjskem, ki smo ga skopirali od profesorja.

Anyone?
Jaz ko sem delal seminarsko za pravno zgodovino v obeh knjigah nisem imel niti omenjene svoje teme. Vse kar sem našel sta bila 2 člena v neki XY knjigi, ki sta skupaj obsegala 3 povedi. Pa sem kljub temu z lahkoto napisal celo stran pa še krajšat sem moral. :mrgreen:

Bistvo je, da ne prepišeš vsega od nekod, ampak da sam dodaš svoj prispevek k tej temi. V tvojem primeru, ko imaš vozno tlako, lahko napišeš kakšne spremembe je to prineslo za tiste, na katere se je vozna tlaka nanašala, kako drugače bi bilo to lahko še urejeno, zakaj so sploh sprejeli ta patent, kdo ga je sprejel, itd. Lahko ful napišeš od tega, pa zraven še citiraš in imaš brez problema celo stran napisano. Pa ne pozabit na koncu napisati virov. :P
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
[^IcEmAn^]
Prispevkov: 8
Pridružen: 04. Feb 2009 13:54

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a [^IcEmAn^] »

Hvala :)
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a ragezor »

Kje pa oddamo seminarske? Danes sem bil ob 13:15 v njegovi sobi in ga ni bilo. A te sprašuje kaj ali pač samo daš pa greš?
Uporabniški avatar
butterfly
Prispevkov: 23
Pridružen: 16. Feb 2009 19:53

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a butterfly »

Ojla! :)

..Jst bi mela eno vpr.
Katera ura velja za predstavitev seminarske za posamezno osebo? ura v oklepaju pred ali po imenu? :oops:

npr. piše tko:
(12 15) Ime in priimek (13 15) Naslov teme

..ker je ful čudn napisano..booo...

*če se da komu odgovoriti, hvala za mnenje* :D
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Dexter »

butterfly napisal/-a:Ojla! :)

..Jst bi mela eno vpr.
Katera ura velja za predstavitev seminarske za posamezno osebo? ura v oklepaju pred ali po imenu? :oops:

npr. piše tko:
(12 15) Ime in priimek (13 15) Naslov teme

..ker je ful čudn napisano..booo...

*če se da komu odgovoriti, hvala za mnenje* :D
Ura v oklepaju PO imenu! :P
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a ragezor »

jaz bi šel ob četrt čez dvanajst, ker sem sam zadnjič prišel ob ena in petnajst pa ga ni bilo več :/ zdaj pa že dva tedna zamujam z oddajo :roll:
kenzooki
Prispevkov: 53
Pridružen: 12. Nov 2008 22:12

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a kenzooki »

ste rekli da je to obvezno samo za redne ne?
Uporabniški avatar
butterfly
Prispevkov: 23
Pridružen: 16. Feb 2009 19:53

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a butterfly »

Hej!

a je res treba nalogo oddati en dan pred seminarjem osebno ali po elektronski pošti profesorja??
(to piše v njegovih navodilih...pa ne vem če lahko kr isti dan odddam seminarsko?) :oops:

*lep dan* ;)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a bajna »

mi smo jo oddali takrat, ko je bil seminar, samo js sm se sama prjavla in takrat še ni blo teh navodil..
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

A je mel mogoče kdo kdaj pri seminarski naslov Krajevne avtonomije (pri Jugoslovanski ustavi)? Ker jaz to povsod iščem,pa nikjer ne najdem nič primernega :?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Tjasa napisal/-a:A je mel mogoče kdo kdaj pri seminarski naslov Krajevne avtonomije (pri Jugoslovanski ustavi)? Ker jaz to povsod iščem,pa nikjer ne najdem nič primernega :?
Jaz sem sicer imel nek čist drug naslov in ko sem dobil to nalogo, ni v nobeni literaturi nič pisalo o moji temi, zato sem moral it pogledat neposredno v tisti vir in iz njega napisat svoj prispevek. Sem prepričan, da je isto pri tebi, ker profesor namenoma daje stvari, ki jih v literaturi ni, da vsak še sam mal razmišlja in išče. :mrgreen:
Tako da ti priporočam, da pogledaš Jugoslovanski ustavi, kot imaš navedeno v literaturi. Kolikor sem pogledal na cobissu imaš v knjižnici Pravne fakultete vse v čitalnici in seveda v slovenskem jeziku.
Pa ne pozabit, da je treba napisati samo 1 stran!
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Bili »

Živjo! V navodilih piše da je treba seminarsko oddat na enem listu, to pomen, da tut vire stlačš na eno A4 in dejanskega besedila sploh ni za eno stran?

Je presledek med vrsticami treba 1,5?
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Dexter napisal/-a:
Tjasa napisal/-a:A je mel mogoče kdo kdaj pri seminarski naslov Krajevne avtonomije (pri Jugoslovanski ustavi)? Ker jaz to povsod iščem,pa nikjer ne najdem nič primernega :?
Jaz sem sicer imel nek čist drug naslov in ko sem dobil to nalogo, ni v nobeni literaturi nič pisalo o moji temi, zato sem moral it pogledat neposredno v tisti vir in iz njega napisat svoj prispevek. Sem prepričan, da je isto pri tebi, ker profesor namenoma daje stvari, ki jih v literaturi ni, da vsak še sam mal razmišlja in išče. :mrgreen:
Tako da ti priporočam, da pogledaš Jugoslovanski ustavi, kot imaš navedeno v literaturi. Kolikor sem pogledal na cobissu imaš v knjižnici Pravne fakultete vse v čitalnici in seveda v slovenskem jeziku.
Pa ne pozabit, da je treba napisati samo 1 stran!
Vem da je zelo verjetno da tega naslova ni v knjigi. Ampak problem je to, da ne bom jaz pisala čisto o neki drugi stvari kot je treba. Ker ne vem točno kaj bi se lahko nanašalo na ta naslov...Oziroma sem našla več stvari. Upam da bom pisala o pravi stvari no :)
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Bili napisal/-a:Živjo! V navodilih piše da je treba seminarsko oddat na enem listu, to pomen, da tut vire stlačš na eno A4 in dejanskega besedila sploh ni za eno stran?

Je presledek med vrsticami treba 1,5?
Razmik prilagodiš temu, da boš vse spravila na eno stran, vključno z viri! Če pa bodo viri na drugi strani, pa pomoje tud ne bo nič narobe. :P
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a deadff »

Dost neumno vprašanje...ko oddaš seminarsko ti verejtno kaj v indeks napiše? Ker grem šele jutri v ljubljano, indeks je pa nekje drugje (dolga zgodba) :?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

ne lhko prnesš naslednjič..jz ga tud nism mela k sm pozabila :lol:
sv28
Prispevkov: 14
Pridružen: 20. Maj 2010 14:06

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a sv28 »

heyhey

a mogoče ker od izrednih ve kej glede naknadne oddaje seminarske naloge??? kje so teme, do kdaj je rok oddaje itd....


hvala!!!
Pashman

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Pashman »

Glede seminarske za izredne dvomim, da je sploh kakšen rok, ker oddaja - za izredne - ni bila nujna (ti pa lahko pomaga pri nabiranju točk za vpis).

Jaz sem prof. Simiču pisal mail (že konec junija), da bi rad oddal seminarsko, čeprav sem izreden in mi je odgovoril, da lahko, temo sem si pa izbral znotraj že razpisanih, ki so jih imeli na voljo redni študenti. Predlagam ti, da se obrneš na profesorja (in najbrž bo najbolje, če to storiš še pred izpitom). ;)

lp
marie
Prispevkov: 39
Pridružen: 12. Avg 2010 21:12

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a marie »

a ste izredni kei ugotovili glede semiraske pri zgo?jo je še mogoče narediti oz do kdaj jo je mogoče narediti?
Choo
Prispevkov: 63
Pridružen: 29. Okt 2010 16:05

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Choo »

Živjo!

ALi je imel morda kdo lani kaj na temo Zapisnika - Rižanskega placida? Bi prosila za pomoč...... :)
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Živjo!

Tudi izredni študentje imamo letos seminarsko nalogo. Razporedi naslovov so na spl. strani prof. Simiča!

LP
Per aspera ad astra.
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A je seminarsko potem potrebno tudi predstavit in če ja, kako naj bi to sploh izgledalo?

Ker v navodilih za seminarske pri PZG piše, da naj bi predstavitev bila...
Odgovori

Vrni se na