Seminarska naloga

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

sheila
Prispevkov: 17
Pridružen: 14. Nov 2010 16:17

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a sheila »

zdravo:)
mene pa zanima kako moreš to napisat, al povzameš delo, al moreš s svojimi besedami povedat al lahko tudi kaj prepišeš...kr mam temo obravnava časti po beccarijevem delu in mi ni čist jasno ka morem nrdit.
aja pa še to, ali moreš nujno napisat še en vir ali ti ga ni treba nujno?kr jst mam samo en vir od nje ki ga je dala, drugje pa nič ne najdem.
hvala za odgovor:))
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Car »

Malo povzameš temo, ki ti je bila dana, nekaj prepišeš, nekaj pa s svojimi besedami povej pa bo =P Potrebuješ pa nujno še en vir, poleg tistega, ki je objavljen, drugače ti bo seminarsko nalogo razveljavila.

lp
lucky

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a lucky »

Seminarsko nalogo nekak povzami iz vira in napiši samo bistveno. Nekaj postov nazaj je tudi moja seminarska, če te zanima, kako naj bi izgledalo. Glede vira je NUJNO imei zraven še vsaj enega, drugače ti zavrne.

Napiši bistvo, drži se rdeče niti naslova, pa boš opravila zlahka.

Upam, da je kaj pomagalo.. Lp
sheila
Prispevkov: 17
Pridružen: 14. Nov 2010 16:17

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a sheila »

hvala za vse nasvete....ja jutr bom šla do nje, pa jo vprašala kje nej dobim še en vir, kr ga niti v njeni knjigi niti v vilfanu al pa na netu ni.
mam pa tut glupo temo da ne vem kuk nej povzamem in s svojimi besedami povem.
lucky a si ti tut kej prepisala iz knige al si s svijimi besedami?
hvala
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Car »

sheila, use cobiss :)
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

nujno morš met še en vir, ker je smisel te seminarske, da se naučimo najdt nove vire (in najdeno na kratko napisat) - to je men simič reku :)

sicer pa res cobiss, pa ne samo ključne besede 'čast' pa 'beccari' ... jz sm mela robotni patent (oziroma še mam, jutr predstavljam :D ), pa mi cobiss ni čist nč pametnega vn vrgu ... sm šla v knjižnco otona župančiča gledat na police, kjer je pisal 'pravna zgodovina slovencev' ... ene dvajset knjig k je mel kej veze z marijo terezijo sm mal prelistala, pa sm našla tapravo :) tko da da se, sam mal časa si morš vzet.
sheila
Prispevkov: 17
Pridružen: 14. Nov 2010 16:17

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a sheila »

hvala vsem za pomoč:)
lucky

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a lucky »

sheila napisal/-a:hvala za vse nasvete....ja jutr bom šla do nje, pa jo vprašala kje nej dobim še en vir, kr ga niti v njeni knjigi niti v vilfanu al pa na netu ni.
mam pa tut glupo temo da ne vem kuk nej povzamem in s svojimi besedami povem.
lucky a si ti tut kej prepisala iz knige al si s svijimi besedami?
hvala
Ja, jaz sem mela tako temo, da nisem mogla ravno prepisovat, nisem pa mogla si tudi ne nič novega zmislit. Napišeš, tako kot je, sej dejstev ne moreš spreminjat, da se pa stavke obračat in jih pisat po svoje. Ful ni tolko dela, kot na začetku izgleda, boš videla.

Lp
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Sheila a pol ti je ratal dobit se kasn vir? jst mam tudi tega Beccario pa nic ne najdem v zvezi z mojo temo :S
Sm pocasi zacela ze panicarit, ker poleg tega, da nimam pojma kako povzet dani vir, ne najdem nic dodatne literature :/
naravnost grozno...
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Pozdravljeni! :)

Dragoxxx najprej gre tebi zahvala za hugeee trud ki nam ga izkazuješ :D :oops:
Potem pa še moje vprašanje: Kdo zna kaj o Naredbi celokupne narodne vlade SHS v LJ - 21.11.1918?? Al pa vsaj o deželnih avtonomijah? Prosim naj kdo kaj pove :$
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

9sammy5 napisal/-a:Pozdravljeni! :)

Dragoxxx najprej gre tebi zahvala za hugeee trud ki nam ga izkazuješ :D :oops:
Potem pa še moje vprašanje: Kdo zna kaj o Naredbi celokupne narodne vlade SHS v LJ - 21.11.1918?? Al pa vsaj o deželnih avtonomijah? Prosim naj kdo kaj pove :$
Hehe, ni za kaj. :) Če si ne bomo študentje med sabo pomagali, nam ne bo nobeden.
Sicer ne vem točno, kaj te zanima oz. kaj potrebuješ glede te Naredbe in avtonomij, na tko splošno zastavljeno vprašanje lahko dam le splošen odgovor:
Deželna avtonomija pomeni pravico dežele do samoupravljanja oz. notranje samostojnosti in je pomenila določeno stopnjo neodvisnosti nasproti vladarju in njegovemu birokratskemu aparatu.Ta pravica se je kazala v tem, da je lahko vsaka dežela sama zase sprejemala določene pravne akte in z njimi urejala svoje lastne zadeve. Nosilec deželne avtonomije je bil predstavniški organ dežele-DEŽELNI ZBOR,sestavljen iz kurij(kurije so bile predstavništvo posameznih skupin volilnih upravičencev) in je veljal za splošno predstavniško telo dežele. V praksi pa je bila avtonomija dežel odvisna od dejanskega položaja dežel v državi, kar predvem pomeni, da so dežele, ki so vladarju bile pomembnejše, imele dejansko večjo stopnjo avtonomije, kakor ostale. Pri nas so deželne avtonomije bile ukinjene z nastankom Države SHS. Kar se pa same Naredbe tiče, mislim da je njen pomen bil v tem, da je predstavljala poskus Narodne vlade vzpostaviti začasno oblast na območju tedanjega slov. ozemlja v okviru SHS. V tem času so vladale izredne razmere, saj še ni bil jasen položaj na novo nastale Države SHS(potekali so pogovori o njeni združitvi s Srbijo) in pač Nraodna vlada je s takimi naredbami vzpostavljala svojo oblast. :) Če te še kaj zanima, vpraši.
Lp
crasherkk
Prispevkov: 10
Pridružen: 21. Dec 2010 18:15
Kraj: Ljubljana

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a crasherkk »

Če mogoče kdo slučanjo ve, me zanima kaj vse bi blo treba napisat v zvezi s predstavniškimi organi (Ustava 1921 in 1931)...

Lp
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Vidovdanska ustava iz leta 1921(sprejeta na Vidov dan 28.6.1921) je ,temeljoč na demokratičnem parlamentarnem sistemu z osebo kralja kot nosilca suverenosti Kraljevine SHS,uvedla splošno enodomno politično predstavniško telo-tj. enodomno Narodno skupščino v Beogradu. Sestavljali so jo poslanci treh plemen enega jugoslovanskega naroda(Srbov, Hrvatov, Slovencev). Voljena je bila na podlagi splošne volilne pravice(imeli so jo le moški, ženske ne). Mislim pa da volilna pravica ni bila enaka, tj. na normativni oz. teoretični ravni je bila priznana enaka volilna pravica, v praksi pa se pomoje ni upoštevalo to načelo(oblikovanje volilnih okrajev, itd.) Ustava iz leta 1931 je t.i. oktroirana ustava, ki jo je sprejel sam kralj Aleksander(v primerjavi s vidovdansko ustavo ni bila sprejeta v Ustavodajni skupščini). Ta ustava uvede dvodomno strukturo predstavniškega organa. Prvi dom se je imenoval Narodna skupščina in je predstavljala ljudstvo celotne države, drugi dom se je imenoval senat in je predstavljal posamezne družbene interese(predvsem interese "jugoslovanske" buržoazije). :) To bi pomoje bilo to.
Lp
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

P.S. Tukaj sedaj ne vem če je treba omenjati tudi predstavniške organe na nižjih ravneh, tj. lokalnih.
Če te zanima, mi povej.
crasherkk
Prispevkov: 10
Pridružen: 21. Dec 2010 18:15
Kraj: Ljubljana

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a crasherkk »

Hvala za odgovor :) drugače pa sem uspel dobit še dodatno literaturo (na pf je blo že vse izposojeno) tako, da bo pomoje šlo...

Lp
Sara
Prispevkov: 39
Pridružen: 29. Jul 2010 18:43

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Sara »

Tudi jaz bi prosila za pomoč. Naslov seminarske imam kot kolegica in to je Odprava deželnih avtonomij po Naredbi. Za vir imam podano Naredbo oz. urdni list Narodne vlade SHS, kjer pa ne piše ravno veliko o odpravi avtonomij. Šla sem v knjižnico, vzela 3 res debele knjige o zgodovini Slovencev in povsod piše mogoče le en stavek o tem, pa še to bolj posredno. Naj potem opišem stanje pred in po tem, da bo prišlo vsega skupaj za eno stran, ker res ne vem, kaj naj drugače napišem? :?
LeeLoo
Prispevkov: 24
Pridružen: 16. Dec 2010 10:35

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a LeeLoo »

mene pa zanima, če kdo kaj ve kako je s tem. spomnim se, da sta nam na začetku simič in škrubljeva povedala, da naj bi pri izpitu, če ti zmanjka malo število točk, upošteva če si dobil pohvaljeno seminarsko nalogo. ker mislim, da bom pri izpitu ravno na meji, me zanima, če zares to upoštevata? naj jima to omenim al naj bom v moje dobro rajši tiho. :)
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

booo ne vem...meni sta mankali 2 tocki za visjo oceno pa me je prasala kolko sm pisala kolokvij nic ni omenjala seminarske in tudi pol mi zvisala ni, ceprav sm pisala kolokvij boljse kot izpit...
LeeLoo
Prispevkov: 24
Pridružen: 16. Dec 2010 10:35

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a LeeLoo »

kolk si pa pisala/pisal kolokvij?
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

kolokvij sm piseala 80 posto..in izpit pa 73...pa se je premisljala kok mi dat pa nic ni pomagalo
carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a carko32 »

Naj bi upošteval.. mene je profesorica Škrubej vprašala če sme dobi lkakšne bonus točke za seminarsko ali pa pohvalo in bi dala višjo oceno(zmanjkali sta mi 2 točki). ker nisem in ker sem kolokvij pisal le 58 točk, sem moral odgovarjati za višjo oceno.. tako, da če boš na meji, kar omeni, da si imela pohvaljeno seminarsko ali nekaj v tej smeri..
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a New York »

a seminarsko morš met vpisano v indeks če si jo oddal ? ker še nimam in da vem al morm it na govorilne al ne. lp
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja, na zadnji strani dobiš podpis.
PocenaVranica
Prispevkov: 4
Pridružen: 12. Okt 2011 17:46

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a PocenaVranica »

Živjo;

jst bi pa prosil za pomoč, oz. odgovore na vprašanja.
Tema moje seminarske je Vloga kraljev po atenski ustavi. Mam literaturo, tj. Aristotelova Atenska ustava, notri so določene informacije, malo sm po netu pobrskal itd. Tuki se pa pojavi problem. Nikjer niso omenjeni kralji. Atene so imele kralje nekje do 17.st. pred Kristusom. Potem so bili glavna izvršilna oblast arhonti. Ustava pa je nastala v 4. st. pred Kristusom. In notri kralji niso omenjeni, ker takrat ko so bili, ustave pač še ni bilo. So pa arhonti.
Zdj me pa zanima, a jaz to o arhontih pišem in o njhovi vlogi al kako. Skratka mal sm zgublen, vprašanje je po vsej verjetnosti neumno ampak bi prosil za malo pomoči, če kdo o tem ve več.

Hvala za odg. in lp
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Seminarska naloga

Odgovor Napisal/-a Car »

Poskusi najdit še kakšen vir oz. piši prof. Simiču/Škrubejevi, odvisno kdo te ima. Lahko pa ju obiščeš tudi na govorilnih urah in povprašaš kako in kaj :)

lp
Odgovori

Vrni se na