izpit januar 2011

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
alisha
Prispevkov: 40
Pridružen: 13. Jul 2009 22:11

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a alisha »

izpite imata obadva...
Vpogledi so ob 8:45 v eni od seminarskih sob v kleti (vsaj mislm, da je ob tem času)
Ustni del, za tiste, ki smo v sobi 405-se začnejo ob 10:00
mislm, da majo tud uni ta drugi nekak isti razpored.
sicer pa mislm, da nas je kr precej pršlo na ustnega.
vso srečo vsem :D
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a jan_ »

vpogled je samo za tiste ki so na seznamu, okoli 20 ljudi po hitri oceni, ampak mi ni jasno zakaj samo za izbrance in ne vse....
wilier
Prispevkov: 56
Pridružen: 10. Jan 2010 22:24

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a wilier »

jan_ napisal/-a:vpogled je samo za tiste ki so na seznamu, okoli 20 ljudi po hitri oceni, ampak mi ni jasno zakaj samo za izbrance in ne vse....
zakaj bi mel pa te, ki so na seznamu vpogled? ne zastopim

a ma še kdo komisijskega?
piše da so v četrtek ob devetih, nism pa vidla kdo naj bi jih imel oz. kako je s tem????
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a jan_ »

na koncu seznama za zagovore je seznam za vpoglede (poimensko določeno)
morana
Prispevkov: 14
Pridružen: 19. Jan 2010 21:36

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a morana »

Meni osebno se ni zdelo, da bi jih veliko prišlo na ustne. Pa tudi sama ne razumem, zakaj so poimensko določeni ljudje, ki imajo jutri vpogled, bi pa rekla da jih je prej nekje od 10-15.
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

mogoče so pisal 2,9 pa jim data še eno vprašanje...
Uporabniški avatar
su17
Prispevkov: 42
Pridružen: 04. Sep 2010 11:38

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a su17 »

joj js sm med njimi :S
Uporabniški avatar
Kvatro
Prispevkov: 65
Pridružen: 12. Maj 2009 17:35
Kraj: ljubljana!

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a Kvatro »

ej ni logike :?:
sm na seznamu, sam vstat ob nečloveški uri 8.15 in se prgurat na faks, plačat 2 evra u garaži, d ti Kranjc reče 'kolega kr hitr pospravte tole! *in nardi grimaso'.. not an experience to repeat :!:
napište za kva se je šlo če se bo kermu dal ;) merci
p.s. od nabito polne predavalnce je pršl pomoje tm 20-30% folka na ustne.. in to smo pisal sami taki, k bi že zdauni moral met narjen:S
Slika
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a defasturias »

Parkiraj ob Ljubljanici nasproti faksa.

Jaz grem jutri na vpogled čeprav me ni na seznamu, hočem videt svoj test in mi ni jasno kaj se grejo.
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Hej,
bi lahko napisali današnja vprašanja na ustnem izpitu, ki vam jih je posttavil prof. Kambič?
Najlepša hvala
marie
Prispevkov: 39
Pridružen: 12. Avg 2010 21:12

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a marie »

ustni pr kambiču danes kar jst vem: zastavna pogodba, užitek, nepravi užitek, utilitetno načelo, dedna nevrednost, služnost, konstitut, zakon o navajanju, interdikt de vi, interdikt de precario...
marie
Prispevkov: 39
Pridružen: 12. Avg 2010 21:12

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a marie »

ali mogoče kdo ve kaj se je dogajalo zjutri na upogledih izpitov?
alisha
Prispevkov: 40
Pridružen: 13. Jul 2009 22:11

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a alisha »

pa Kambič je še spraševal cesijo (zelo dobr si jo poglejte, k jo je kr precej spraševal). Mene je še vprašal corpus iuris civilis (sem mu povedala samo kaj spada pod to...naštela, povedala letnice, potem je še vprašal kaj je zbrano pod kodeks ponovnega branja in kaj digeste- to je blo dovolj za odličen odgovor)
pa tud poglejte si še lastninsko pravico in predvsem posest...
pa poglejte si še collatio (vštetje)
pa seveda tudi vse kar je že nekdo pred mano objavil
kr sama nase sem jezna, ker mi ni ratal

aja pa še to...ful te profesor lahko zmede...pa tudi npr., če podaš pravilen odgovor, te vpraša a ste prepričani?

tist zjutri je pa baje blo, ker nekateri testi še niso bli popravljeni (?????)
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a jan_ »

alisha napisal/-a:pa Kambič je še spraševal cesijo (zelo dobr si jo poglejte, k jo je kr precej spraševal). Mene je še vprašal corpus iuris civilis (sem mu povedala samo kaj spada pod to...naštela, povedala letnice, potem je še vprašal kaj je zbrano pod kodeks ponovnega branja in kaj digeste- to je blo dovolj za odličen odgovor)
pa tud poglejte si še lastninsko pravico in predvsem posest...
pa poglejte si še collatio (vštetje)
pa seveda tudi vse kar je že nekdo pred mano objavil
kr sama nase sem jezna, ker mi ni ratal

aja pa še to...ful te profesor lahko zmede...pa tudi npr., če podaš pravilen odgovor, te vpraša a ste prepričani?

tist zjutri je pa baje blo, ker nekateri testi še niso bli popravljeni (?????)
Tiste zjutraj je popravljal Kambič in je imel samo te ki jih je on popravljal, ostali so pa pri prof. Kranjcu.
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a defasturias »

Kdaj pa naj bi bili znani rezultati testov, ki jih popravlja Kranjc?
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a jan_ »

defasturias napisal/-a:Kdaj pa naj bi bili znani rezultati testov, ki jih popravlja Kranjc?

Od ponedeljka ti visijo na oglasni deski...
CupCake
Prispevkov: 8
Pridružen: 04. Mar 2011 17:06

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a CupCake »

Uf, pa je za mano 8-)

Za vse, ki vas to še čaka pa moja izkušnja: res dobro je potrebno obvladat knjigo. V veliko pomoč pri lažjem razumevanju mi je bila tudi skripta jasna. Nepogrešljive so konzultacije J.K. (ki se prodajajo na mariborskem forumu- sicer niso brez napak, ampak so ZLATA VREDNE!!), vaje in (pravilno zapisani in rešeni) stari izpiti. Če na koncu ostane čas, pa tudi knjiga primerov da neko dodatno znanje (ampak le po tem, ko snov že dobro obvladaš, saj te sicer lahko zaradi določenih kontradiktornosti le zmede). Na koncu sem šla celo Koroščevo knjigo brat, vendar je skripta jasna tako dobra, da popolnoma zadošča.

Priporočam, da si za lažlji pregled obligacij naredite tabele s kratkimi definicijami pogodb, strank (latinsko/slovensko), tožb, skrbnost in obveznosti strak ter posebnosti (npr. pri shranjevali d.irregulare, d.miserabile, sekverstacija,... pa kratek opis v 1 stavku). Pride prav pri ponavljanju.

Pa naj vas ne potre, če vam ne bo uspelo prit na ustni del, ko boste prepričani, da bi mogli. Niste edini, nas je večina takih :oops: Točke gredo zeloooo hitro, sploh če ocenjuje prof. Kranjc. Meni je ta zadnji izpit bil lahek, pa sem relativno slabo pisala.

USTNI IZPIT- priporočam, da jih greste poslušat (seveda je lepo, če predtem kandidata vprašate, če to dovoli ker za nekatere je to dodaten pritisk), da dobite občutek, kakšen je način spraševanja.

Skratka, snovi je veliko in potrebno jo je ZNAT in RAZUMET res dobro.

Vedno pa je potrebne tudi nekaj sreče. Zato NE obupat, jaz sem bila na koncu nagrajena z lepo oceno ;)
lucky

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

CupCake, vse čestitke :)
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a Sanja »

a bi mi znal kdo povedat kje bi se dobil stare izpite, po možnosti rešene? hvala
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

Ma neki mislm da maš v kopirnici na faksu. Poglej če so še, vsaj bli so.
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Sanja napisal/-a:a bi mi znal kdo povedat kje bi se dobil stare izpite, po možnosti rešene? hvala
Nekdo je enkrat rešil izpite od 2008 do 2010 + podal rešitve profesorjev in jih objavil tu na forumu. Imam datoteko na računalniku, vendar nisem nikoli pogledal vsebine in ne vem če je pravilno rešeno. Če ne najdeš tega na forumu in če rabiš povej, pa ti vržem na mail.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a Sanja »

denny.crane napisal/-a:
Sanja napisal/-a:a bi mi znal kdo povedat kje bi se dobil stare izpite, po možnosti rešene? hvala
Nekdo je enkrat rešil izpite od 2008 do 2010 + podal rešitve profesorjev in jih objavil tu na forumu. Imam datoteko na računalniku, vendar nisem nikoli pogledal vsebine in ne vem če je pravilno rešeno. Če ne najdeš tega na forumu in če rabiš povej, pa ti vržem na mail.

Prijazen pozdrav, A
Mal sm gledala po forumu pa nism nč našla...bi ti bla ful hvaležna če bi mi poslal to...mail maš pa na zasebcu...hvala ti :D
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a ziu »

Ima kdo mogoče te rešene izpite (ali pa kakšne druge), ki jih je omenil denny.crane? Bi bil zelo hvaležen, če be jih delili... ;)

Lp
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

ziu napisal/-a:Ima kdo mogoče te rešene izpite (ali pa kakšne druge), ki jih je omenil denny.crane? Bi bil zelo hvaležen, če be jih delili... ;)

Lp
Here you go!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Zaklenjeno

Vrni se na