Zapiski

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

edictum repentinum
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Calvo »

OK, zdej se mi je čist zmešalo... :D
Tist kar je napisano v skripti je dokončno pravilno. Očitno sem zelo površno vse prebral...
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Kolega Calvo, skripta je , kar se mene tiče, super! Vse pohvale za trud :)
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Calvo »

No hvala vsem za prijetne komplimente... :oops:
Je prav lepo slišat kaj lepga poleg ''Premau ste znal za šest, premau, premau, premau...'' :P :D
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Živjo!

Je kje kakšna dobra duša, ki bi posodla današnje zapiske al pa vsaj kdo povedau do kje smo pršli?:) (na začetku sm bila, ampak sm morala it)
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Tlele mam en primer pri samopomoči, ne vem pa če je v redu na koncu:
Pr.: plod A-ja se zatokali na parcelo Bja – r.p.: B more dopustit Aju, da pobere svoja jabolka; B jih lahko pobere (?)

A lahko kdo pomaga, da bo zihr? 8-) Najlepša hvala
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

9sammy5 napisal/-a:Tlele mam en primer pri samopomoči, ne vem pa če je v redu na koncu:
Pr.: plod A-ja se zatokali na parcelo Bja – r.p.: B more dopustit Aju, da pobere svoja jabolka; B jih lahko pobere (?)

A lahko kdo pomaga, da bo zihr? 8-) Najlepša hvala
Normalno sestavi primer. Pa bo potem mogoče kdo pomagal.

Pp, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Recimo v primeru sadežev, jih je sosed lahko pobral vsak drugi dan, to je zahteval(če mu lastnik zemljišča ni dovolu pobrat sadeže) z interdictum de glande legenda.
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

denny.crane napisal/-a:
9sammy5 napisal/-a:Tlele mam en primer pri samopomoči, ne vem pa če je v redu na koncu:
Pr.: plod A-ja se zatokali na parcelo Bja – r.p.: B more dopustit Aju, da pobere svoja jabolka; B jih lahko pobere (?)

A lahko kdo pomaga, da bo zihr? 8-) Najlepša hvala
Normalno sestavi primer. Pa bo potem mogoče kdo pomagal.

Pp, A
Kaj pa ni jasno? Povej, pa ti bom bolj določno napisala :)
Morda moti tisto "r.p." - pomeni "v rimskem pravu". Sj vrjamem da je poznavalcu primer lahko čuden, saj pravim,da je zapisano tako, da nisem pripričana, kako je res :oops:
Gotovo je ta primer že poznan, saj se ne ravno spreminjajo skozi leta :)
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

w4nkst4 napisal/-a:Recimo v primeru sadežev, jih je sosed lahko pobral vsak drugi dan, to je zahteval(če mu lastnik zemljišča ni dovolu pobrat sadeže) z interdictum de glande legenda.
hvala :)
lucky

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a lucky »

Objavljam svoje zapiske s predavanj 2010/2011 pri prof. doc. dr. Kambiču.

Opomba: zadnji dve uri predavanj mi je posredovala kolegica, prav tako vmes eno predavanje, ko me ni bilo, druga kolegica. Oboje sem spremenila in oblikovala po svoje in dopolnila. Obema hvala :)

Upam, da vam bo kaj koristilo. Morebitne napake sporočite in povejte, kako se vam zdi, če se vam bo sploh za kaj zdelo :)


Pozdrav
sparkyca
Prispevkov: 15
Pridružen: 07. Dec 2010 21:34

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a sparkyca »

HVALA za te zapiske... na hitro sem pregledala, sem tudi sama hodila celo leto na predavanja, le da k prof. Kranjcu, tvoji zapiski so malce bolj sistematicni. Bi pa bilo fino, ce bi jih pripela v nezaklenjeni verziji, saj se notri pojavijo slovnicne napake (itak, saj se pri vseh nas), pa bi bilo fino, ce bi se jih dalo popraviti :)

SRECNO pri ucenju vsega tega na pamet - po tem, ko bos ze vse razumela :)
lucky

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a lucky »

sparkyca napisal/-a:HVALA za te zapiske... na hitro sem pregledala, sem tudi sama hodila celo leto na predavanja, le da k prof. Kranjcu, tvoji zapiski so malce bolj sistematicni. Bi pa bilo fino, ce bi jih pripela v nezaklenjeni verziji, saj se notri pojavijo slovnicne napake (itak, saj se pri vseh nas), pa bi bilo fino, ce bi se jih dalo popraviti :)

SRECNO pri ucenju vsega tega na pamet - po tem, ko bos ze vse razumela :)
Kje pa so slovnične napake? Preveč sem se trudila s temi zapiski, da bi dovolila, da se jih preoblikuje :) Moji stavki, moje besede in pa seveda ... KAMBIČ :) Hehe, napake pa absolutno popravim, če se kaka najde. Sicer pa sem šla ene trikrat čez in popravila vse, kar sem opazila. Je pa verjetno, da sem kaj pozabila, vsekakor.

Lp
sparkyca
Prispevkov: 15
Pridružen: 07. Dec 2010 21:34

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a sparkyca »

Ja, razumem... sploh ni problema... ze to, da si jih dala gor je ZELO lepo od tebe... nisem se sla skozi vse, mi je pa v oci padla napaka na 2. strani OD KOD IMENA ZA POSABEZNA OBDOBJA RP.. :) PosaMezna :)

tipkarske, slovnicne, sploh ni problema, dokler je vsebina prava :) HVALA se 1x
lucky

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a lucky »

sparkyca napisal/-a:Ja, razumem... sploh ni problema... ze to, da si jih dala gor je ZELO lepo od tebe... nisem se sla skozi vse, mi je pa v oci padla napaka na 2. strani OD KOD IMENA ZA POSABEZNA OBDOBJA RP.. :) PosaMezna :)

tipkarske, slovnicne, sploh ni problema, dokler je vsebina prava :) HVALA se 1x
Ah, ja, si bom vzela čas en dan in popravim vse še enkrat :) Ni problema - zato smo, da si pomagamo.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a jessy »

Hvala za tole, lucky!
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a defasturias »

Meni se tudi zdi fajna, se hitro bere, imam pa eno vprašanje

str. 24 kjer navajaš primer 31 - domneva, da oče priživi sina kadar umreta skupaj, primer pa navaja da samo kadar je sin nedorasel, v nasprotnem primeru preživi sin očeta. Je pa razlika, da je pod primerom 31 ta sin edini dedič. Je to potem izjema, ali velja tudi v primeru dedovanja po zakonu, oz. če je postavljenih več dedičev?

Na strani 26 sem pa zasledil napako, tisti ki so imeli možnost obrniti se na pravnika ali so sami pravno izobraženi se ne morejo sklicevati na nepoznavanje prava.
lucky

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a lucky »

defasturias napisal/-a:Meni se tudi zdi fajna, se hitro bere, imam pa eno vprašanje

str. 24 kjer navajaš primer 31 - domneva, da oče priživi sina kadar umreta skupaj, primer pa navaja da samo kadar je sin nedorasel, v nasprotnem primeru preživi sin očeta. Je pa razlika, da je pod primerom 31 ta sin edini dedič. Je to potem izjema, ali velja tudi v primeru dedovanja po zakonu, oz. če je postavljenih več dedičev?

Na strani 26 sem pa zasledil napako, tisti ki so imeli možnost obrniti se na pravnika ali so sami pravno izobraženi se ne morejo sklicevati na nepoznavanje prava.
Glede primera 31 - nisem ga podrobno pogledala v knjigi Primeri rimskega prava - napisan je po Kambičevem nareku, lahko tudi, da je kakšna napaka. Bom še preverila, ko se bom učila rim, zdaj se učim druge stvari.

Na strani 26 pa je napaka popravljena. Hvala za opozorilo.

Pripenjam popravljeno verzijo.
summer
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Dec 2010 14:02

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a summer »

hvala lucky, zlo lepo =)
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Urši »

A samo meni ne pokaže več tele calvotove skripte?? :? Jo ima še kdo na zalogi in bi jo lahko prilepil??
Uporabniški avatar
Thad
Prispevkov: 23
Pridružen: 23. Jan 2011 12:13

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Thad »

Urši napisal/-a:A samo meni ne pokaže več tele calvotove skripte?? :? Jo ima še kdo na zalogi in bi jo lahko prilepil??
+1 na tole!
lucky

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a lucky »

Evo ...
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Urši »

najlepša hvala! :)
twiggy
Prispevkov: 5
Pridružen: 17. Nov 2009 10:12

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a twiggy »

Prodam kopijo knjige Janez Kranjc: Rimsko pravo, 2., pregledana in dopolnjena izdaja, Ljubljana: GV založba, 2010 (10 €), je vezana in še nepodčrtana.

KONTAKT: 031 270 613
Uporabniški avatar
Hedgehog
Prispevkov: 43
Pridružen: 27. Dec 2008 10:04

Re: Zapiski

Odgovor Napisal/-a Hedgehog »

Imam eno prošnjo. A lahko kdo ponovno pripne skripto od Calvota, ker je meni na vseh prejšnjih postih ne prikaže?
Odgovori

Vrni se na