Izpit marec 2012

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

lucky

Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a lucky »

...
Zadnjič spremenil lucky, dne 05. Feb 2012 11:16, skupaj popravljeno 1 krat.
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a smotka »

kakšni so pa bili rezultati januarskega roka,kolk vas je kaj naredilo ustnega itd?? +kam je zginla tema izpit januar 2012,a ni bla še par dni nazaj tukaj gor??
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Tema je bila pomotoma zbrisana, se je pa ne da več povrniti, tako da pište kar sem.
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
Littlestar*
Prispevkov: 31
Pridružen: 02. Sep 2010 14:30

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a Littlestar* »

Ja seveda...pomotoma izbrisana :) mogoče zaradi dobronamerne objave rezultatov in super sestrice :)?
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Niti slučajno. Temo sem zbrisala med navalom brisanja spam tem, pa nisem dovolj pazljivo pogledala, kaj brišem. Za rezultate sem pa itak napisala, da se dajo dobiti pri meni in sem jih posredovala tistim, ki so za to prosili. ;)
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Ima kdo težave s prijavo na marčevski rok? meni napiše, da je sm že prijavln, pa sploh nism.
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Ravno kar sem se prijavil in zadeva normalno deluje...
You mirin brah? No shame in mirin.
lucky

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zanima me, ali so delitvene tožbe le tiste tri pri solastnini, ali še katere druge naprej po knjigi?
Uporabniški avatar
Dunja*
Prispevkov: 20
Pridružen: 20. Nov 2010 21:52

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a Dunja* »

lucky napisal/-a:Zanima me, ali so delitvene tožbe le tiste tri pri solastnini, ali še katere druge naprej po knjigi?
kokr js vem je delitvena tožba še pri družbeni pogodbi pa pol u dednem delu ko lahko vsak sodedič z njo zahteva delitev skupnega premoženja.
Es gibt keine große Entdeckungen und Fortschritte, solange es noch ein unglückliches Kind auf Erden gibt
oxford
Prispevkov: 55
Pridružen: 13. Jan 2012 17:53

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a oxford »

A je treba dedno nujno po knjigi predelat al je kul če ta del naridš po skripti in zapiskih? :?: :)
lucky

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a lucky »

oxford napisal/-a:A je treba dedno nujno po knjigi predelat al je kul če ta del naridš po skripti in zapiskih? :?: :)
Po moje se splača po knjigi, ker je malo snovi, vedno pa je eno vprašanje na pisnem in po navadi tudi na ustnem.
oxford
Prispevkov: 55
Pridružen: 13. Jan 2012 17:53

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a oxford »

lucky napisal/-a:
oxford napisal/-a:A je treba dedno nujno po knjigi predelat al je kul če ta del naridš po skripti in zapiskih? :?: :)
Po moje se splača po knjigi, ker je malo snovi, vedno pa je eno vprašanje na pisnem in po navadi tudi na ustnem.
aha, ok.. tnx :)
pikica*
Prispevkov: 72
Pridružen: 05. Okt 2011 14:20

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a pikica* »

Katera skripta je najboljša za ponavljanje?
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a KiZo »

jst mam eno mal off topic prosnjo in sicer ce bi kdo lahko napisu vprasanja iz januarskega izpitnega roka, glede na to da je bila ta tema ''pomotoma'' ( ;) ) pobrisana. thx
nina14
Prispevkov: 27
Pridružen: 22. Okt 2010 16:30

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a nina14 »

KiZo napisal/-a:jst mam eno mal off topic prosnjo in sicer ce bi kdo lahko napisu vprasanja iz januarskega izpitnega roka, glede na to da je bila ta tema ''pomotoma'' ( ;) ) pobrisana. thx
1. vprašanje: Lex Theodosianus - kdaj je nastal, kaj vsebuje
2. vprašanje: po katerem načelu se v rimskem določa sorodstvo (al neki v tem smislu) -treba je bilo napisat načelo kolikor kolen toliko stopenj
predzadnje vprašanje: kaj je določal lex Falcidija
zadnje vprašanje: kaj je dilatorna ekscepcija in primer zanjo

unih vprašanj vmes se pa ne spomnim več dobro :D
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Ali se ne določa sorodstvo agnatsko in kognatsko?

Kasna kolena/stopnje? a ni znotraj posamezne delitve, recimo agnatske samo delitev na redove?
You mirin brah? No shame in mirin.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

no danes sem še jaz začela s ponavljanjem rima za marec. Nekako sem si vse razporedila da na hitro ponovim do nedelje po Calvotovi skripti, da si osvežim spomin nato pa bolj počasi še 1x čez skripto in primere, zraven pa še knjiga. Kako mate vi namen delat oziroma študirat zadnje dva tedna?
lucky

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a lucky »

digi-smeh napisal/-a:no danes sem še jaz začela s ponavljanjem rima za marec. Nekako sem si vse razporedila da na hitro ponovim do nedelje po Calvotovi skripti, da si osvežim spomin nato pa bolj počasi še 1x čez skripto in primere, zraven pa še knjiga. Kako mate vi namen delat oziroma študirat zadnje dva tedna?
Jaz se bom učila tisto, česar še ne znam ... ampak po nobenih skriptah, samo po knjigi. Na koncu pa še knjiga primerov in to je to :)
missLemon
Prispevkov: 73
Pridružen: 18. Mar 2011 18:05

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a missLemon »

V svojih zapiskih sem zasledila da deponent odgovarja za vsako krivdo. To se mi zdi mal čudn :D. V knjigi to ni nič omenjeno. A kdo kaj ve v zvezi s tem?
lucky

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a lucky »

Tudi jaz imam v zapiskih napisano, da ima pri shranjevalni pogodbi korist deponent in potem (logično) odgovarja za vsako krivdo, depozitar pa le za naklep in veliko malomarnost.
lucky

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a lucky »

V knjigi pa piše le o odgovornosti shranjevalca ... Hm ...
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

Imam 4 vprašanja, upam, da bi mi lahko kdo pomagal:

1. Zanima me, kako je z odgovornostjo za varovanje (custodia)- pri kateri pogodbi in katero krivdo to vse obsega?
2. Kdo je naturalno zavezan poleg sužnja in nedoraslega brez varuhove avtorizacije (v knjigi so omenjeni še določeni subjekti, samo mi je kambič reku, da tisto v knjigi ni prov?!)
3. Nastanek služnosti ( ali poleg tega še kaj manjka: vindikacijsko volilo, mancipacija, in iure cessio, prisoditvena klavzula v delitveni pravdi, pridržek lastinskega kupa, priposestvovanje po načelih logi temporis praescriptio, brezobližno z traditio et patientia)
4. kaj je bistvo neprave pogodbene kazni- a samo to, da so z njo skušali doseči ravnanje, ki ni moglo biti predmet iztožljive obveznosti? A mogoče pozna kdo kkšn primer za ta institut?

aja pa še neki, ali je dovolj samo skirpta za zgodovinski del oz samo zapiski s predavanj? Mi zmankuje časa...

Najlepša hvala.
Zadnjič spremenil BlackBerry, dne 02. Mar 2012 15:06, skupaj popravljeno 1 krat.
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

lucky napisal/-a:V knjigi pa piše le o odgovornosti shranjevalca ... Hm ...
To ni res - odgovornost položnika, str 782(stara knjiga)
Deponent odgovoarja za VSAKO KRIVDO za škodo, ki jo je stvar povzročila depozitarju.

Depozitar pa v skladu z utilitetnim načelom odgovarja za NAKLEP in HUDO malomarnost, razen, če se nista strani dogovorili drugače. Če pa se je depozitar sam ponudil, odgovarja za vsako krivdo (odgovornost skrbnega gospodarja).

Upam, da komu kej pomaga,
lucky

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a lucky »

Maš prav, ja. Hvala!
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Inominatni kontrakti:
Kakšna je pravzaprav razlika med tožbama in factum in actio praescriptis verbis? Obe sta omenjeni na začetku točke o nominatnih kontraktih, opis pa je praktično enak...
Zaklenjeno

Vrni se na