Priprave na izpit

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
lucky

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Evo, še moja izkušnja iz ustnih:

Imela sem Zagorca, ki je popolnoma v redu. Vprašal me je 2 vprašanji z ogromno podvprašanji. 1. Kakšna je ustavna pravica do povračila škode. 2. Katarina Kresal - odstopila kot ministrica in poslanka. Kdaj ministru preneha funkcija, kdo stopi na njegovo mesto? Kdo stopi na njeno mesto poslanke in kako (volitve, naknadne, kako se to zgodi - podrobna razlaga itd.) pa še malo okrog tega.

Kar dolgo časa me je matral, res pa je, da te usmerja, pomaga, te vodi. Ne mara živčnosti in strahu, če nastopiš suvereno, se ni česa za bat.

Na koncu je sledila še dolga pridiga o tem, da ni dobro biti kampanjski študent in kako se bo to poznalo na pravniškem državnem izpitu in podobno :) Jaz sem mu pa odgovorila, da v teoriji je vse lepo in prav, v praksi pa je druga zgodba to uresničit :)

Ni hudega, samo strah te ne sme biti..

Srečno vsem, ki vas izpit še čaka ;)
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Meni je Zagorc za 2 oceni dvignil rezultat, tako da sem mu zelo,zelo hvaležen & splača se potrudit :D
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Zagorc je res supr. Pred tem sem imel mnenje. da je mogoče malenkost preveč samovšečen, danes na ustnem pa sem ugotovil, da če si z njim na isti strani in kramljaš, je pa kul.
Ustni res niso problem, problem pa je glede na število tistih ki so naredili, priti do tja. Ustni pa bolj kot ne samo formalnost.
Dobil sem 7 :D
kako pa je pri Kavčiču?
Lp
Uporabniški avatar
carboncino
Prispevkov: 20
Pridružen: 30. Avg 2011 12:11

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a carboncino »

Ej Kaučič je bil tudi super!! FUL ful fajn! Vsi smo nardili, vsak drugi pa je še zvišal oceno, kjub neopravljenemu kolokviju ;)! Očitno res zgleda, da je treba samo pridet na ustni, pol pa ni problem nardit al pa je blo tako zato ker nas je tako malo nardilo pisni del...
Sara
Prispevkov: 39
Pridružen: 29. Jul 2010 18:43

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Sara »

Se čist strinjam. Kaučič je bil super :)
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a pina colada »

Res je, Kavčič je zakon! :D
Mene je vprašu volilne sisteme, pa sm kr neki bluzila in mi je kljub temu dvignil oceno na 8, čeprav nism nardila kolokvija :D :D
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Betka »

Najbrž sm že prepozna za to, ampak vseeno me zanima kdaj so možni vpogledi v teste? Ima kdo izkušnje s tem? Najverjetneje so bli dons ane...
lucky

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Najbolje, da napišeš Kaučiču mail, če ne, pa pojdi na govorilne ure k njemu.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

carboncino napisal/-a:Ej Kaučič je bil tudi super!! FUL ful fajn! Vsi smo nardili, vsak drugi pa je še zvišal oceno, kjub neopravljenemu kolokviju ;)! Očitno res zgleda, da je treba samo pridet na ustni, pol pa ni problem nardit al pa je blo tako zato ker nas je tako malo nardilo pisni del...
Hm, potem je pa očitno zelo odvisno oz. je verjetno vplivalo tudi to, da se vas je tako malo sploh uvrstilo na ustni del. Maja je bil Kaučič sicer prijazen (razen mogoče malo nestrpen zaradi stalnega zamujanja), ampak ne preveč naklonjen višanju ocen, če je bil rezultat kolokvija slabši (kaj šele ob neopravljenem kolokviju!).
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Betka »

Kaj je pravna in kaj politična odgovornost?
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Kaj ve kdo kdaj in kje mamo v ponedeljek izpit??
nina14
Prispevkov: 27
Pridružen: 22. Okt 2010 16:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a nina14 »

cupcakex3 napisal/-a:Kaj ve kdo kdaj in kje mamo v ponedeljek izpit??

Predmet: B1 USTAVNO PRAVO
Izpitni rok: 03.10.2011, 12:30h, zlata predavalnica.
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Betka »

Mogoče kdo ve, kdaj naj bi bili rezultati?
lollipop
Prispevkov: 39
Pridružen: 25. Jan 2011 16:50

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a lollipop »

Bardutzky je reku da še ne ve kdaj bodo.
Kako ste kaj odgovarjali na prvo nalogo?
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a caaat »

Kaj mislte, kdaj bodo rezultati? Bodo šele v nedeljo? Sj menda bo Branko objavu, če bodo prej gor pršli ane...
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Jst sm upala da bodo že prej, glede na to da nas je tok malo pisal :/
nina14
Prispevkov: 27
Pridružen: 22. Okt 2010 16:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a nina14 »

Rezultati so že v šisu!
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Živjo! A mi lahko eden prosim napiše, katero literaturo potrebujem za UP? Se pravi tisto, katero je potrebno na izpitu največkrat znati (vem pa, da ne škodi, če prebereš cele knjige:) Pride v poštev od Grada Volitve in volilni sistem(i)? Hvala in LP.
seal

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a seal »

dzoni napisal/-a:Živjo! A mi lahko eden prosim napiše, katero literaturo potrebujem za UP? Se pravi tisto, katero je potrebno na izpitu največkrat znati (vem pa, da ne škodi, če prebereš cele knjige:) Pride v poštev od Grada Volitve in volilni sistem(i)? Hvala in LP.
Ustavna ureditev SLO, 5. izdaja.
Ne.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

Vendar pa si je dobro pogledati volilne sisteme malo bolj podrobno kot so v Kaučičevi knjigi, saj so pogosta tema na ustnih.
Zadnjič spremenil jessy, dne 07. Okt 2011 14:44, skupaj popravljeno 1 krat.
seal

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a seal »

jessy napisal/-a:Vendar pa si je za dobro pogledati volilne sisteme malo bolj podrobno, kot so v Kaučičevi knjigi, saj so pogosta tema na ustnih.
To pa.
Butzi
Prispevkov: 4
Pridružen: 11. Jun 2011 09:23

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Butzi »

Hey,

ali mogoče kdo ve ali je ustni izpit obvezen, če si pisni del pozitivno opravil(6)?? Zamudila sem ustne v petek in govorilne danes, ne vem kako mi je ratalo. Prof. Kaučič pa mi nekako še ni dal odgovora.

Hvala in LP
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ustni je obvezen ne glede na oceno pisnega dela.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Živjo! :D

Odločam se a nej grem zviševat oceno pri ustavnem pravu al ne, tko da mam par vprašanj, glede na to, da je že par let minilo od takrt, k sm jst delala izpit :D
Po čem se je zdej treba to učit - verjetno je še vedno knjiga Ustavna ureditev Slovenije, ne? A je to zadost? Kaj pa knjiga Državna ureditev Slovenije (k sm jst delala ta izpit, se je ene stvari tut iz tam moralo pogledat)? A je še kakšna druga literatura, ki pride v poštev?

No, pa kakršenkoli drug podatek o tem bi mi tut koristil! :mrgreen: Najlepša hvala! :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Pomoje je čist zadost če predelaš knjigo Ustavna ureditev SLO(pa pozor, lani so baje nek praktikum uvedli za ustavno, mal si ga nabavi pa poglej)
Odgovori

Vrni se na