Priprave na izpit

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
Angel_Girl
Prispevkov: 155
Pridružen: 03. Nov 2012 09:03

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Angel_Girl »

Lahko kdo prosim napiše vprašanja?
September 2019: Diplomirana pravnica (UN)
Stick to a task 'til it sticks to you. For beginners are many, but finishers few.
tincha08
Prispevkov: 31
Pridružen: 22. Okt 2012 19:11

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a tincha08 »

niso čisto po vrsti, pa čist točna vprašanja. tako da vabljeni k dopolnjevanju
1. naloga je bila v zvezi z Mišičem.
a) ali je on kot državni sekretar politično odgovoren
b) ali je član širše vlade
c) kateri institut onemogoča da je hkrati poslanec in hkrati vodja uprave? kaj mu svetuješ: ali naj počaka do imenovanja ali prej odstopi?
č) kako se imenuje institut po katerem ga stolček še čaka

2. naloga je bila zgodbica o tem, kako nekomu vzamejo zemljišče
a) kako se imenuje dejanje država, ki vzame to zemljišče
b) v katero pravico poseže država
c) kam spada ta pravica po Jellineku
č) kaj ima na voljo?
d)če je bil akt zakonit kaj lahko dob/naredi?

3. za obkroževat, večinoma v zvezi z zakoni.

4. ustavni spor
a) za kakšen spor gre? ( bil pa je spor glede pristojnosti)
b) kdo lahko sproži postopek pred us glede takega spora?
c) razliak med negativnim in pozitivnim kompetenčnim sporom?
č) katero sodišče bi odločalo glede spora 2 višjih sodišč v ljubljani in okrajnim(al okrožnim) v Murski Soboti?
d) zakaj je spor v primeru reševalo ustavno sodišče?

5. esejska naloga. opisat ustavno pravico posameznika o tem da dobi informacije javnega značaja in kakšen vpliv ima to na posameznika, na družbo in na politični sistem
SZagorc
Prispevkov: 6
Pridružen: 31. Maj 2010 21:50

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a SZagorc »

Rezultati pisnega dela so na ŠIS, pod Gradiva / Gradiva za predmet / B1 Ust.P. / Izpitne naloge.
Uporabniški avatar
Jemc
Prispevkov: 169
Pridružen: 18. Okt 2008 21:02

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Jemc »

Zdravo.

V priponki "izpitna vprašanja" so na enem mestu zbrana izpitna vprašanja tako s pisnega kot ustnega dela, ki sem jih zbral na tem forumu in od kolegov. Izpitna vprašanja se vsaj tematsko kar ponavljajo, tako da jih je dober pogledat, da vidite, kje je poudarek. Zraven sem dodal še splošne napotke, kako zgleda tipičen izpit. Dodajam še priponko "USTNI IZPIT IZ USTAVNEGA PRAVA", kjer sem so vprašanja z ustnih izpitov, ki sem jih našel na tem forumu.

V priponki "Ustavno pravo-uporabne info" pa sem na enem mestu zbral informacije s foruma, ki niso konkretna izpitna vprašanja, se pa nanašajo na to, kaj pride v poštev na izpitu, kako dolgo se je treba učiti, kje je poudarek ter debate o kakšnih nejasnostih. Ker teh debatnisem preverju in sem le copy-pastu, je možno tu veliko napak.

Pri teh priponkah (izpiti in uporabne info), sem zraven dodal še datum objave, tako da se boste znal orientirat, kako aktualne so debate.

V priponki "SKRIPTA ustava" sem dodal skripto, po kateri sem se učil. Skripta je dober povzetek knjige in zajema praktično vse, kar pride v poštev za ustni in pisni izpit. Je pa nekaj napak not, tako da ko boste naletel na kakšen neskladen podatek, ga preverte v knjigi in po potrebi popravte in dopolnite skripto.

V priponki "Rešeni praktični primeri (maj 2013)" pa so rešitve primerov iz praktikuma (eden je vedno na izpitu). Stvar je zelo dobro rešena, vseeno pa ima par napak in pomankljivosti, ki jih spet po potrebi dopolnite s knjigo. Naredil so jo pa v štud. letu 2012/2013.

Jst sm se za Ustavo kar intenzivno učil okoli 10 dni in pisal 9. Nato pa še intenzivno okoli 3 dni za ustnega in zvišal na 10. Res pa je da sem jst ta predmet zviševal in mi je na konc faksa mal lažje to študirat, ko mi je veliko stvari bolj jasnih, kot pa na začetku faksa.

Lp, Jemc
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Zadnjič spremenil Jemc, dne 08. Dec 2013 23:13, skupaj popravljeno 3 krat.
We think we're so clever and classless and free, but we're still fucking peasents as far as I can see
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Alja »

Bravo, Jemc! 8-)
Uporabniški avatar
mornar
Prispevkov: 68
Pridružen: 22. Sep 2012 22:17

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a mornar »

Ja, še so študentje, ki so pripravljeni pomagati, Jemc, pri meni si dobil čisto 10
Uporabniški avatar
Jemc
Prispevkov: 169
Pridružen: 18. Okt 2008 21:02

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Jemc »

Lepo vidt, da se tvoje delo cen. Te stvari mi poleg tega ni tak problem delat, med drugim tud zato, ker sem tud sam ogromn uporabnih informacij dubu na forumu.

Zato bom še najbolj vesel, da komur pomagajo moje informacije, da tud sam deli uporabne stvari in nasvete na forumu.

V glavnem v slogi je moč. V egoizmu pa vse kej druzga.

Lp, Jemc
We think we're so clever and classless and free, but we're still fucking peasents as far as I can see
Odgovori

Vrni se na