Priprave na izpit

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
jabolko
Prispevkov: 3
Pridružen: 16. Avg 2009 19:10

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jabolko »

kabinet 310

Izpit oz. test bo mogoče v ponedeljek pogledat? In kdo sploh popravlja teste?
Uporabniški avatar
*gorica_girl*
Prispevkov: 23
Pridružen: 07. Okt 2008 00:43

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a *gorica_girl* »

ma kaj res ni nobene dobre duse tle gor da bi napisal vprasanja, ki so bila v testu? prosim? :(
Ignorantia iuris nocet. :geek: ;)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Kokr so men povedal, je blo zadnje vprašanje položaj predsednika države. Pa ful neke lokalne samouprave je blo not (občinski svet pa to). Pa volitve predsednika vlade (večine pa to). Tko nekak mislm da, več pa ne vem :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Niiiqa
Prispevkov: 10
Pridružen: 11. Jun 2009 19:44

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Niiiqa »

Mene pa samo zanima, kdaj je razglasitev ustave u ponedeljek? Tuki sm neki zasledila da naj bi blo ob 8:45 v kabinetu 310 :) To drži?
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Gisele »

Folk, kam ste vsi šli? Kok vam je šlo na ustnem? A je Kaučič težko spraševal? Sej so bli zdej ustni ane?
Mimogrede, a bi lahko kdo vsaj kako vprašanje iz izpita povedal?
Ful vam hvala!
Ena-s-pravne
Prispevkov: 5
Pridružen: 17. Sep 2009 18:22

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Ena-s-pravne »

Ustavo je v septemberskem roku naredilo malo študentov, vsaj v naši skupini, z ustnimi ne vem kako je blo.
Izpit je bil zgrajen pretežno iz lokalne samouprave (2. naloga - nezdružljivost funkcije, vezana na LS, naloga DA/NE) pa izvršilne oblasti (esej o predsednikovem položaju pa 1. naloga o vladi), 3. naloga pa o ustavnem sodišču.
Je blo notr par for pa bil je bistveno zahtevnejši od prejšnjega, ampak če bi ga zdej pisala, bi ga nardila, sam žal smo eni tok butasti da smo se učil tak dolg, da smo spal 2h, pr men pa to ni dost niti da se zvlečem do faksa, kaj šele prav odgovarjam na vprašanja, pr katerih je treba razmišljat.
Ne vem, rada mam ta predmet, tut zanimiv mi je & rada se ga učim, ampak zakaj sm pa prejšnjič padla, pa ne vem, ker nisem mogla do izpita. Pol so se pa začele počitnce :/
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Gisele »

Aha, super, kako vam je šlo pa ostalim?? Ste naredili? Upam da ste!!! :)
A je bila ustavna pritožba noter ali kaj??
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Caw!
Gre kdo jutr na ustavo?
Me zanima kok so kj pomembna poglavja obramba države, pravosodni sistem, javne finance pa ustavna ureditev EU?
sem mal gledala in tega ni v skripti-uni, ki je narejena po pogavjih pa me zanima, kok zelo si moram to pogledat pa kaj, na čem je poudarek?
Hvala! :)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a bajna »

obramba ni pomembna, pravosodn sistem je, javne finance se lahko pojavjo pr da/ne vprašanjih, ustavna ureditev EU pa tud
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a grissom »

hey! a kdo mogoče ve kakšen je kriterij pri izpitu?
kok točk rabš, da prideš na zagovor itd.
hvala in lp!
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

meni to ni nč več jasno ko berem da maste bolonci zdaj neke vaje pri ustavnem.kakšne vaje so to?mi lani nismo imeli nič in se bojim da bi bil izpit kako drugače sestavljen...zna kdo povedat kaj več o tem? :o
MaNgOlina
Prispevkov: 47
Pridružen: 29. Sep 2009 18:22

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a MaNgOlina »

digi-smeh napisal/-a:meni to ni nč več jasno ko berem da maste bolonci zdaj neke vaje pri ustavnem.kakšne vaje so to?mi lani nismo imeli nič in se bojim da bi bil izpit kako drugače sestavljen...zna kdo povedat kaj več o tem? :o
Jest sm bla zdej na marčevskem roku iz ustave, ker sm vpisana izredno. In tisti ponavlalci iz starga sistema so mel drgač test k mi bolonci. Sam se menda neki ful ni razlikoval. Drgač se pa da nardit brez vaj ker tm so sam neke seminarske tko bl na splošno.
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a eldorado »

MaNgOlina napisal/-a:
digi-smeh napisal/-a:meni to ni nč več jasno ko berem da maste bolonci zdaj neke vaje pri ustavnem.kakšne vaje so to?mi lani nismo imeli nič in se bojim da bi bil izpit kako drugače sestavljen...zna kdo povedat kaj več o tem? :o
Jest sm bla zdej na marčevskem roku iz ustave, ker sm vpisana izredno. In tisti ponavlalci iz starga sistema so mel drgač test k mi bolonci. Sam se menda neki ful ni razlikoval. Drgač se pa da nardit brez vaj ker tm so sam neke seminarske tko bl na splošno.
to je blo zard tega, ker je pri ponavljalcih prišla v poštev evropa, pri nas pa ne
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a smiley »

Iz kje se boste kaj učil za izpit? Jaz sem imela v mislih knjiga+ustava. Še kaj priporočate?
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Ta kombinacija je čis dovolj pa fajn je če maš kšne zapiske, js sm jih mela s Kaučičevih predavanj in mi je dost prou pršlo ;)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Knjiga je čist fajn za izpit :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

kako je pa glede tiste ustavne odločbe o nekih romih, ki jo je kaučič enkrat na predavanjih kazal?...je tid treba za izpit znat al kako??
Pignus
Prispevkov: 1
Pridružen: 29. Apr 2010 12:36

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Pignus »

Pozdravljeni!

Vse tiste, ki še ne veste obveščam, da skripta za ustavno pravo obstaja. Napisala jo je namreč tutorka Suzana Pecin, vendar je po njenih besedah bolje za nas da se učimo iz knjige, skripte pa kot tutorka ne more dati ven ker želi spodbujati naše delo...


LP
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

LOL. Zakaj se potem sploh omenja, da je bila napisana :roll:
Si vis pacem para bellum
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Pignus napisal/-a:Pozdravljeni!

Vse tiste, ki še ne veste obveščam, da skripta za ustavno pravo obstaja. Napisala jo je namreč tutorka Suzana Pecin, vendar je po njenih besedah bolje za nas da se učimo iz knjige, skripte pa kot tutorka ne more dati ven ker želi spodbujati naše delo...


LP
In kaj zdaj ti pravzaprav hočeš povedati? :) Vsa slava in čast tutoresi bravo! Je bilo to dovolj? Pozivam še ostale kolege foruma, da izrečemo hvaležnost. Mislim kaj?! Naj jo da meni, jo bom jaz dal ven..
Zmaj napisal/-a:LOL. Zakaj se potem sploh omenja, da je bila napisana :roll:
hahahahah.. :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ok, spodbujanje lastnega dela!!!!....mislim svaka čast tutorki za izdelavo skripte, ampak js ne morem verjeti kaj se tle piše!!......Hočemo skripto!!! :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

ponavljam vprašanje...KAKO JE S TISTO USTAVNO ODLOČBO, KI JO JE KAUČIČ ENKRAT NA PREDAVANJIH KAZAL?...Ali je potrebno jo prebrat za izpit??....in še neki...ali bo mogoče kako predavanje namenjeno oz. vaje namenjene pripravam na izpit??...hvala vnaprej..
in še nekaj:D...ali je izpit težek pri UP ali je tko....soliden, recimo....ker recimo kolokvij je ,vsaj zame, dokaj uredu:D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Izpit mislim, da je 5 vprašanj.
1 je da/ne, potem 2 klasični, 1 je analiza odločbe in eno esejsko ponavadi na temo ČP.
Vsa imajo podvprašanja.
Si vis pacem para bellum
nixon
Prispevkov: 13
Pridružen: 14. Jan 2010 14:36

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a nixon »

Ali bo izpit zajemal celo knjigo, oz. samo tisto od kolokvija naprej, torej ČPS, Lokalna samouprava, Ustavno sodstvo...?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Seveda celotno knjigo.
Si vis pacem para bellum
Odgovori

Vrni se na