Vaje

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Hm, a zdej so še vaje? Glede na to, da je že bil izpit... Oz. kdaj se končajo?
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a *jz* »

hmm...Novak je še objavil gradivo za vaje...ne vem kdaj jih misli met, glede na to da ma že ju3 ustne...:S
...vse je možno na tem svetu....
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Sem vidla, da je gradivo. :? Nočem zastonj hodit. :)
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a *jz* »

torej...so ble dones vaje al ne?
...vse je možno na tem svetu....
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

Vaje so v sredo 5.5. ble, tistim, ki so bili na vajah je dau listo za podpisat, potem nas je pa vse razrešu :) In tud naslednji teden vaje so in sicer takole nej bi potekale (kopiram obvestilo prof. Novaka):


Uvod v pravoznanstvo


Zaradi predizpitne mrzlice bodo vaje pri Uvodu v pravoznanstvo potekale v ponedeljek, 10. maja, med 14. in 15. uro, in v sredo, 12. maja, med 12. in 13. uro.



Aleš Novak
take it all off and step inside the runnin` cab
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Dak0ta napisal/-a:Vaje so v sredo 5.5. ble, tistim, ki so bili na vajah je dau listo za podpisat, potem nas je pa vse razrešu :) In tud naslednji teden vaje so in sicer takole nej bi potekale (kopiram obvestilo prof. Novaka):


Uvod v pravoznanstvo


Zaradi predizpitne mrzlice bodo vaje pri Uvodu v pravoznanstvo potekale v ponedeljek, 10. maja, med 14. in 15. uro, in v sredo, 12. maja, med 12. in 13. uro.



Aleš Novak
kaj mislš s tem, ko si rekla da vs je razrešu?
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

Spustu nas je vn - na voljo je bla opcija predelat vaje, ampak je potem po našem molku sklepov, da bi se šli rajš učit. Torej podpisal smo se in se šli učit.
take it all off and step inside the runnin` cab
lucky

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a lucky »

Pozdravljeni,

mene pa nekaj zanima - predvsem od višjih letnikov, lahko pa tud kak bruc/brucka, če so že naredili "domačo nalogo" za vaje v sredo. In sicer - prelistat, prebrat smo morali Ustavo RS ter odgovorit na vprašanja:
1. Kdo sprejema zakone?
Državni zbor.
2. Kakšna večina je potrebna, da je zakon sprejet?
Dvotretjinska večina.
3. V kakšnem postopku se zakoni sprejemajo?
V zakonodajnem postopku.
4. Kaj se mora zgoditi, da zakon prične veljati?

5. Kaj se ne sme zgoditi, da zakon prične veljati?

6. Kdo razglasi zakon? Zakaj prav ta organ?
Predsednik republike. Ker so to njegove pristojnosti (107. člen URS).
7. Ali je potrebno zakone objaviti?
Da.
8. Pod katerimi pogoji je mogoče o zakonu razpisati referendum? Kaj je referendum?
Pred ratifikacijo mednarodne pogodbe.

In nekaj sem odgovorila, ker se mi je zdelo, da tole piše v URS. Zdaj bi vas pa prosila (in še pomoč vsem ostalim brucom bo), da preverite, če je moje odgovarjanje pravilno ali ne in dopolnite, kar manjka.

V primeru, da se komu sploh ljubi :)

Lp in hvala v naprej.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

lucky napisal/-a:Pozdravljeni,

mene pa nekaj zanima - predvsem od višjih letnikov, lahko pa tud kak bruc/brucka, če so že naredili "domačo nalogo" za vaje v sredo. In sicer - prelistat, prebrat smo morali Ustavo RS ter odgovorit na vprašanja:
1. Kdo sprejema zakone?
Državni zbor.
2. Kakšna večina je potrebna, da je zakon sprejet?
Dvotretjinska večina.
3. V kakšnem postopku se zakoni sprejemajo?
V zakonodajnem postopku.
4. Kaj se mora zgoditi, da zakon prične veljati?

5. Kaj se ne sme zgoditi, da zakon prične veljati?

6. Kdo razglasi zakon? Zakaj prav ta organ?
Predsednik republike. Ker so to njegove pristojnosti (107. člen URS).
7. Ali je potrebno zakone objaviti?
Da.
8. Pod katerimi pogoji je mogoče o zakonu razpisati referendum? Kaj je referendum?
Pred ratifikacijo mednarodne pogodbe.

In nekaj sem odgovorila, ker se mi je zdelo, da tole piše v URS. Zdaj bi vas pa prosila (in še pomoč vsem ostalim brucom bo), da preverite, če je moje odgovarjanje pravilno ali ne in dopolnite, kar manjka.

V primeru, da se komu sploh ljubi :)

Lp in hvala v naprej.
Ti bo kolega pomagal, in sicer:
1.Imaš prav.
2.Ni nujno dvotretjinska večina. Velja, da je za sprejetje zakona potrebna večina opredeljenih glasov navzočih poslancev, če URS ali pa Poslovnik Državnega zbora ne določata za kake pomembnejše zakone drugačne večine(npr. za sprejetje zakona o obrambi je potrebna dvotretjinska večina navzočih poslancev, za sprejetje zakona o volitvah pa dvotretjinska večina vseh poslancev).
3.Zakoni se sprejemajo v zakonodajnem postopku(načeloma je trifazen, kar pomeni, da se zakon sprejema v okviru treh obravnav v Državnem zboru, venda so lahko tudi izjeme, kadar je zakonodajni postopek nujni ali pa hitri,kar pomeni bodisi, da je določeno krajše časovno obdobje za sprejetje zakona, torej ne tri faze ampak ena sama, ali pa če je zakon tak, da ga je treba hitro sprejeti in uveljaviti, potem je celo postopek tak, da izpušča nekatere elemente(npr. vlaganje amandmajev, itd).
4.Da zakon prične veljati, mora pred tem biti ustrezno objavljen v Uradnem listu RS. Podrobneje piše v URS.
5.Da zakon nemoteno prične veljati pomoje ne sme Državni svet vložiti veta na sprejeti zakon. Če državni svet vloži veto, potem mora Državni zbor o sprejetem zakonu še enkrat odločati. Pomoje je to.
6.ja, pomoje je kr prav. mogoče lahk še dodaš da je pravzaprav navada, da predsednik republike razglasi zakon, ker to izvira iz tradicije v nekaterih državah(npr. v preteklosti so kralji, absolutidsti razglaševali in izdajali zakone, itd.)
7.Da zakone je trab nujno objaviti, ker to terja načelo pravne države in pravne varnosti.
8.O zakonu je mogoče razpisati referendum, če so za to izpolnjeni z URS navedeni pogoji. Referendum je oblika neposrednega odločanja volivcev o najpomembnejših družbenih vprašanjih.
Eko toliko, mogoče sem celo več povedal kot je treba, vendar brez skrbi, vse to boste še obravnavali pri UVP in Ustavnem pravu.
lp :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Naj se opravičim kolegom in malce popravim svoje zgornje besedilo, kajti mudilo se mi je pa sem na hitro spisal, mogoče bo prišlo do kakih antinomij:)
In sicer, načeloma je vse prav, razen seveda ko se sprašuje, zakaj ravno predsednik razglaša zakone. Pravzaprav sem hotel zgoraj reči, da je ta pristojnost predsednika pravzaprav le simbolična, torej da spominja na tradicijo, ko so v preteklosti razni kralji ,cesarji, itd. sami sprejemali in razglašali zakone. Tukaj ne mešati pojma razglašati in sprejemati, v preteklosti so zakone sprejemali in razglašali kralji, sedaj pa zakone sprejemajo parlamenti v večini primerov, predsedniki le razglašajo:)
Toliko :D
lucky

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kolega dragoxxx, najlepša hvala. Če ostali bruci/brucke berejo tole, bo tudi njim v pomoč, ne samo meni :)

Lp :D
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Živjo,

pri 5. vpr. smo mi samo rekli, da ne sme priti do napake ali do nespoštovanja (90.člen).
Per aspera ad astra.
lucky

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a lucky »

Tale Novak za vaje je.. katastrofa kar se odnosa tiče!
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Eh Novak je prav fajn, ko se ga navadiš. :) Pa lani je blo v prvem letniku kar precej navdušenja nad njim s strani študentk hahaha. :twisted: :lol:
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
lucky

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a lucky »

Sej pravim, da je kul drugače - ampak ta njegova narcisoidnost mi najeda :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

5. vprašanje ste argumentirali z 90. členom URS???
Svašta :D :)
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

lucky napisal/-a:Tale Novak za vaje je.. katastrofa kar se odnosa tiče!
se strinjam. pri nas ga opravičujejo, da s takim odnosom hoče preprečit norčevanje iz njega, ampak tud zagorc za ustavno pravo ma govorno napako, pa nima zato potrebe po zasmehovanju študentov. sicer razlaga vredu, ampak ko je treba vpeljat neko interakcijo mi gre pa na bruhanje.
je pa zanimivo, da je tip mel vaje že 12 let nazaj - men se je zdel tipičen mlad pravnik poln sam sebe ... zdej sm ugotovila, da ubistvu ni tok mlad :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Doc. Novak je eden zame eden boljših pedagogov, ki poučujejo 1. letnik. Jaz sem imel z njim pozitivne izkušnje in tudi upam, da jih bom še imel v nadaljevanju študija.
Mislim da tud neupravičeno ga kritizirate, jaz sem hodil na 2. različni skupini vaj pa je imel povsod super odnos, res je, da rad zmaguje v argumentiranju :lol: je pa zato toliko bolj zabavneje opazovat kakšne debate. Tudi mi smo se v začetku njega celo bali zaradi njegove metode ponujanja mikrofona in stavkov, ki so zbijali zagon študentov do vaj, pa je potem nastalo res dobro vzdušje, tudi na predavanjih.
Kakršen odnos boste imeli do vseh profesorjev takšen bo tudi odnos profesorjev potem do vseh nas študentov in posledice bomo nosili vsi, je vredno že v 1. letniku se zamerit?
Si vis pacem para bellum
lucky

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zmaj napisal/-a:Doc. Novak je eden zame eden boljših pedagogov, ki poučujejo 1. letnik. Jaz sem imel z njim pozitivne izkušnje in tudi upam, da jih bom še imel v nadaljevanju študija.
Mislim da tud neupravičeno ga kritizirate, jaz sem hodil na 2. različni skupini vaj pa je imel povsod super odnos, res je, da rad zmaguje v argumentiranju :lol: je pa zato toliko bolj zabavneje opazovat kakšne debate. Tudi mi smo se v začetku njega celo bali zaradi njegove metode ponujanja mikrofona in stavkov, ki so zbijali zagon študentov do vaj, pa je potem nastalo res dobro vzdušje, tudi na predavanjih.
Kakršen odnos boste imeli do vseh profesorjev takšen bo tudi odnos profesorjev potem do vseh nas študentov in posledice bomo nosili vsi, je vredno že v 1. letniku se zamerit?
Zakaj bi se pa kdo zameru? Saj tudi meni je njegov način dela všeč, le odnos mi ni - res pa je, da obnaša kak kdaj. Včasih je precej okej, včasih pa zna bit precej nesramen (npr. če kdo zamudi). Drugače pa s pedagoškega vidika nimam nič proti njemu. :) (Če je to letelo name) :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ni letelo neposredno nate. Pravim kar je, npr: gotovo nobenemu ne bi bilo všeč, da bi slišal kako ga opravljajo pa potem imel še zmeraj enak odnos do študentov.
Si vis pacem para bellum
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

ja lepo te prosim, pri tej starosti mu pa more bit jasno, da ni vsem všeč no :lol:
sploh če se posmehuješ polovici odgovorov, ki jih študentje dajo :) kar se tiče podajanja snovi in priprave, se vsakič potrudi, to sploh ni vprašanje, če je sposoben in dober podajalec snovi. vprašanje je, če bi se dal to tud z mal več spoštovanja do nas, ki pač nimamo nekih blaznih pravnih znanj. in tuki pride notr, da odnos drugih do tebe izhaja iz tvojega odnosa do njih ... gre v obe smeri, ne samo od študenta k profesorju ;)

čeprov zadnjič je mel svetel preblisk - da se splača pripravljat na vaje ... ker to še ne pomen, da bomo končal tko kt on. men je blo smešno :D
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A je v kateri skupini na zadnjih vajah asistent Štajnpihler povedal, ali bo tudi naslednjič on imel vaje?
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Car »

Da, rekel je bo imel še ta teden on vaje.

lp
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Zakaj pa mamo na vajah pogodbeno teorijo, če je Cerar rekel, da tega ni na izpitu? Svašta...
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Vaje

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Do zdej je bila to še vedno snov, ki pride v poštev na izpitu ... Čeprav niti ni kaj težkega, bistvo je, da postavlja posameznika (človeka) pred državo, razlika je pa z integralno teorijo, ki postavlja državo pred posameznika.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Odgovori

Vrni se na