Kolokvij

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
President
Prispevkov: 9
Pridružen: 26. Jan 2010 23:41

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a President »

Mene je tut ta obveznost teh kolokvijev zanimala pa sem šou mal brskat in na tistih učnih načrtih ugotoviu, da tam sicer nič ne piše, da je kolokvij pogoj za pristop k izpitu, sam piše pa, da je pozitiven kolokvij ovrednoten pri uvp z 5 ECTS (od 9 ECTS iz celega predmeta), ekn pa z 2 ECTS (od skupno 8 ECTS). Zdej pa odvisn kulk nam bojo te kreditne točke pomembne oz. kulk pomenjo vsakem posamezniku ane.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Aha ja, zdj u boloncu je drgač, tud pozitiven kolokvij prnese točke...no, lani ni blo pomembno :)
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a *jz* »

President napisal/-a:Mene je tut ta obveznost teh kolokvijev zanimala pa sem šou mal brskat in na tistih učnih načrtih ugotoviu, da tam sicer nič ne piše, da je kolokvij pogoj za pristop k izpitu, sam piše pa, da je pozitiven kolokvij ovrednoten pri uvp z 5 ECTS (od 9 ECTS iz celega predmeta), ekn pa z 2 ECTS (od skupno 8 ECTS). Zdej pa odvisn kulk nam bojo te kreditne točke pomembne oz. kulk pomenjo vsakem posamezniku ane.
ammm...pozitiven kolokvij? men je reku perhaj de je dost sam de se podpišeš in že dubiš ECTS, k sm ga sprašvala glede teh pik...sam se mi je že tdi zdel de nima pojma od teh pik tko de... :?
...vse je možno na tem svetu....
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a defasturias »

Do kam pa pišemo uvp?

Je sigurno dovolj samo podpis da greš na 1. rok, ali je treba pisat pozitivno? Od vsakega slišim drugače..
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

defasturias napisal/-a:Do kam pa pišemo uvp?

Je sigurno dovolj samo podpis da greš na 1. rok, ali je treba pisat pozitivno? Od vsakega slišim drugače..
samo podpis, 100%. Jst tud usak dan drugače slišm, ampak VEM kaj je prou :)
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a defasturias »

Okej hvala. Mogoče veš še do kam pišemo?
mrsimpatikus
Prispevkov: 41
Pridružen: 29. Dec 2009 22:45

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a mrsimpatikus »

defasturias napisal/-a:Okej hvala. Mogoče veš še do kam pišemo?
snov, ki pride v poštev je objavljena na podstrani prof. dr. aleša novaka ;)
President
Prispevkov: 9
Pridružen: 26. Jan 2010 23:41

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a President »

eldorado napisal/-a:
defasturias napisal/-a:Do kam pa pišemo uvp?

Je sigurno dovolj samo podpis da greš na 1. rok, ali je treba pisat pozitivno? Od vsakega slišim drugače..
samo podpis, 100%. Jst tud usak dan drugače slišm, ampak VEM kaj je prou :)
OK, men je tut jasn, da za 1. rok pri nobenem od zdejšnjih kolokvijev ni potrebe, da je pozitiven, sam a isto velja tut za ECTS pike?
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a lalika »

kera skripta je najbolša za tisto snov od države??? :)
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

mi lahko kdo prosim pove kaj pomeni mutatis mutandis?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

izraža, da je treba pri primerjavi, enačenju upoštevati različnost okoliščin.......slovar :D
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Po domače in posplošeno to pomeni PODOBNO.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a metulčica »

Snov zajema dve knjigi ne sam a je pol celotna snov v eni skript?Je to združeno??
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

metulčica napisal/-a:Snov zajema dve knjigi ne sam a je pol celotna snov v eni skript?Je to združeno??
ni združeno.. ena skripta je za eno knjigo, druga skripta za drugo
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a metulčica »

Aha država za eno in una k ma 170 za drugo?Veoš mogoče do kje katera?
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

metulčica napisal/-a:Aha država za eno in una k ma 170 za drugo?Veoš mogoče do kje katera?
ja nevem za uno državo kera skripta.. mislm da mam clo neki na kompu.. bi mogu pogledat mal :D
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a m|h »

Za snov iz knjige Uvod v pravoznanstvo je skripta Država do 12. strani mislim da, za snov iz Teorije prava pa je tista druga skripta, ki ima 164 strani, v tej skripti pa pride v upoštev prvih 50 strani in potem še na 160. strani eno poglavje. Naj še kdo popravi če je kaj narobe..
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a metulčica »

Kaj pa tisto kar manjka skripti s 164 stranmi?A je treba po knjigi??
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

v skripti s 164 strani ne manjka nič, razen unih delitev pravnih znanosti in seveda države, ki jo je itak najboljš po knjigi predelat.
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a a90 »

jaz bi pa vrpašal nekaj izven teme. :) zakaj so sploh ECTS točke pomembne za nas ? In kako jih dobim, s pozitivnim kolokvijem ali samo s podpisom ?
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a metulčica »

m|h napisal/-a:Za snov iz knjige Uvod v pravoznanstvo je skripta Država do 12. strani mislim da, za snov iz Teorije prava pa je tista druga skripta, ki ima 164 strani, v tej skripti pa pride v upoštev prvih 50 strani in potem še na 160. strani eno poglavje. Naj še kdo popravi če je kaj narobe..
Hmm mislm da je mau več kt 50 strani....k to poglavje je tm nekje do 70 al ne pride use v upoštev?
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a m|h »

Pri meni se na 51. strani začne poglavje Pravni viri, to pa naj ne bi prišlo v upoštev?
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a metulčica »

m|h napisal/-a:Pri meni se na 51. strani začne poglavje Pravni viri, to pa naj ne bi prišlo v upoštev?
Meni pa ne sam verjetno imam večjo pisavo pa zato...Kaj pa naj bi prišlo v upoštev na 160.strani?A pol za državo je zuhr do 12? :)
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a m|h »

Na 160. strani so Vrste in metode pravnih znanosti. Ja za Državo pa mislim da je kar zihr do 12. strani, ker naprej je že Pravno pravilo. :P
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

eno vprašanje.....v pravilu "kdor koga razžali, se kaznuje z denarno kaznijo" določi sestavine.....vse vem, razen primarne hipoteze,,,,,iz tega primarna hipoteza ni neposredno razvidna, je relativno nedoločna, sam kj zdej od tega napisat v test, da je relativno nedoločna al pač da napišeš da je ni mogoče razbrati, ker je odvisna od medsebojnih razmerij in od dobrin v teh razmerjih, ki jim je zagotovljeno pravno varstvo???...glede skripta država pa so neke stvari notri, še posebej na začetku, ki jih v knjigi sploh ni...zdej mogoče na predavanjih je te stvari rekel, sam glede na to da je novak predpisal knjigo, te stvari pomoje ne pridejo v poštev, če jih ni...to so tipo: širši in ožji pojem državne organizacije, tega v knjigi NI!!, je samo ožji in širši pojem države.
Odgovori

Vrni se na