Uvod v pravoznanstvo

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Alexx napisal/-a:
pasetanickname napisal/-a:ja, kritična pride v poštev

jest mam še eno vprašanje: glede na to da so razglasitve v sredo šele relativno pozno (11/12h), do kdaj mislite da bodo trajali ustni? ob 16h je vendar tekma! valda ne mislijo SPRAŠEVAT MED TEKMO!?!?!

haha legenda :) ja pomojem da bodo lih takrt enkrat ustni :)

heh...ustni bodo pomoje ob 13,14ih in15ih.... pa tud odvisn kok ns bo nardil :mrgreen: ponavad je tko da se kr takoj zglasiš pri profesorju...
sv28
Prispevkov: 14
Pridružen: 20. Maj 2010 14:06

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a sv28 »

hey hey!!!

mene zanima kok ste kej odgovarjal tisti k ste ob 10h pisal...
jst sm namreč pr prvm sm opredelila to enotnost oblasti,
pr drugmu sm napisala kaj je zakon kok se sprejema, da je podrejen ustavi pa nadrejen vse ostalim itd, pa povedala sm kaj je zakonik pa v čem se razlikuje z zakonom,
pol pr tretjem sm opisala vse dele sodbe pa rekla sm d je to ubistvu pravovarstvena odločba k se u kazenskem pa pravdnem postopku imenuje sodba pa povedala sm še kdaj postane pravno močno pa kaj je formalna in materialna pravnomočnost,
pr zadnm sm pa napisala kaj je pravna analogija, kok se deli kaj pomenta obe vrsti in kaj je zakonska in tuki pr tem zadnem me zanima če bi mogla tut ument da sta to ubistvu argumentum simili ad simile (zakonska in pravna) kr sm tega nism napisala in upam da bo usen 2,5 pike...
albachiara
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Nov 2009 13:51

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a albachiara »

Kaj bi lahko malo napisali kako je bilo danes na ustnih (vprašanja, ocene)? Hvala.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

jaz lahko rečem, da sem mal razočaran nad spraševanjem prof. cerarja..rajši bi imel novaka, ker novak ti da ene 8 vprašanj vsaj, cerar pa sam eno in če to mal fališ je konec. če bi dobil vsaj več vprašanj, bi blo boljše. tko pa kr neki.....in zgleda da je ful odvisno kolko pišeš pisni, ker lahk pomoje sam za eno oceno zvišaš na ustenm, nič več:S
mmpp
Prispevkov: 35
Pridružen: 19. Jan 2010 17:57

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a mmpp »

no a lahko prosim napišete vprašanja, ki sta jih prof. postavljala na ustnih?? lpooo prosim
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

cerar je spraševal teorije o naravi prava(vse živo), pa pravnomočnost, pa pravne kršitve..toliko jaz vem.
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a nici »

Js sem mela Novakovega Aleša. :)

Bil je FUL uredu, tk da res nimam pripomb, bla sem not ene 20 min, vprašu me je praznine, antonomni in heteronomni ps, birokratične in demokratične organe,
argumentom a contrario, dispozitivno pravo, pravno kontinuiteto in diskontinuiteto, pravnomočnost.

Nimam pritožb nad njim, res.
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a buljat »

a bi lahk kdo povedu, koliko je pisal in koliko je znizal/zvisal na ustnem delu?

hvala, drugace pa cestitke vsem ki ste uspesno opravili izpit :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

buljat napisal/-a:a bi lahk kdo povedu, koliko je pisal in koliko je znizal/zvisal na ustnem delu?

hvala, drugace pa cestitke vsem ki ste uspesno opravili izpit :)
pisni del je danes bil zelo slab, veliko je bilo 5,5 pa 6...sam sem pisal 6,5(ko sem pogledal test, nisem mogel verjeti, zakaj za vraga so mi pri enih nalogah točke odbijali :) ), na ustnem sem vedel čisto vse, kar me je vprašal, pa mi je dal le 7 :D ---zgleda da na ustnem ne glede na kakovost znanja lahk zvišaš sam za eno oceno(glede na pisni).
alisha
Prispevkov: 40
Pridružen: 13. Jul 2009 22:11

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a alisha »

Mene je pa Cerar vprašal pravne praznine (definicija, katere poznamo, pa s katerimi metodami jih zapolnjujemo), pa še pravno domnevo in fikcijo.
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

mene zanima, če maš ti 5,5 točk na pisnem delu pa bi ti bla dovolj samo šestka :mrgreen: kok vprašanj ti zastav? k men je najbolj butast k pol vrta vate pa ti vprašanj postav 10 potem pa ne veš še kako ti je ime kaj šele snov... :oops:
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a nici »

Js sem mela 5,5 točk, pa bi mi bla dovolj sam 6ka, pa mi je Novakov Aleš postavu 10 uprašanj. :) :mrgreen:
Uporabniški avatar
Ichiban
Prispevkov: 42
Pridružen: 19. Nov 2009 19:02

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Ichiban »

dragoxxx napisal/-a: pisni del je danes bil zelo slab, veliko je bilo 5,5 pa 6...sam sem pisal 6,5(ko sem pogledal test, nisem mogel verjeti, zakaj za vraga so mi pri enih nalogah točke odbijali :) ), na ustnem sem vedel čisto vse, kar me je vprašal, pa mi je dal le 7 :D ---zgleda da na ustnem ne glede na kakovost znanja lahk zvišaš sam za eno oceno(glede na pisni).
ja pr men je blo isto, prou razocaranje :(
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ichiban napisal/-a:
dragoxxx napisal/-a: pisni del je danes bil zelo slab, veliko je bilo 5,5 pa 6...sam sem pisal 6,5(ko sem pogledal test, nisem mogel verjeti, zakaj za vraga so mi pri enih nalogah točke odbijali :) ), na ustnem sem vedel čisto vse, kar me je vprašal, pa mi je dal le 7 :D ---zgleda da na ustnem ne glede na kakovost znanja lahk zvišaš sam za eno oceno(glede na pisni).
ja pr men je blo isto, prou razocaranje :(
mah dobro, ne se preveč sekirati, jaz se tolažim s tem, da imam možnost zviševat v 4. letniku, če mi bo treba za pravosodni, tko da.... :D . Nekak sem vesel ker sm zbral pogoje za vpis v 2. letnik in lahka zdej mal uživam te proste dneve. :)
pika5
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Mar 2010 18:01

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a pika5 »

hej a ve kdo kakšne so slabosti načela pravne enakosti?
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Uvod v pravoznanstvo

Odgovor Napisal/-a rea »

živjo.

zanima me, če se splča hodt na predavanja od uvp? men osebno so dolgočasna, ampak ne vem ali so pomembna, ali se pač da naučit po knjigi/ skripti?

Muchas gracias :D
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Uvod v pravoznanstvo

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Da se narest čist lepo tudi brez predavanj, vsaj po mojih izkušnjah. ;) (Moj) ključ do uspeha: skripta s 164 stranmi in odgovarjanje na stara izpitna vprašanja, ki jih najdeš na forumu.
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Uvod v pravoznanstvo

Odgovor Napisal/-a rea »

oo, super, hvala ti :)
meni je res nevzdržno na teh predavanjih, ful so mi dolgočasna.
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Uvod v pravoznanstvo

Odgovor Napisal/-a Minnie »

I feel you. :lol:
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Uvod v pravoznanstvo

Odgovor Napisal/-a rea »

:D

ja ,jaz mam zdaj fuul slabo vest, ker hodim samo na rim in ekonomijo.
Sem že "upala", da bo kdo rekel da je treba hodit na uvp :lol:
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Uvod v pravoznanstvo

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Samo pazi, da boš potem za vse druge predmete delala sproti doma. Da ne bo potem aprila kr naenkrat kriza ratala. :P :D
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
il.principe
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Okt 2009 15:32

Re: Uvod v pravoznanstvo

Odgovor Napisal/-a il.principe »

...kok cajta se piše izpit...?
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Uvod v pravoznanstvo

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

mislim da eno uro.
verony
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Jan 2011 16:13

Re: Uvod v pravoznanstvo

Odgovor Napisal/-a verony »

Živjo,

Ali lahko kdo prosim pove, ali na ustnih gre vsak posebej v kabinet in koliko časa je eden vprašan (če sprašuje prof. Pavčnik, Cerar ali Novak - ali je pri vseh enak sistem)?

Hvala in lep dan :D
Zadnjič spremenil verony, dne 30. Jan 2011 11:57, skupaj popravljeno 1 krat.
archer
Prispevkov: 34
Pridružen: 21. Jan 2010 12:12

Re: Uvod v pravoznanstvo

Odgovor Napisal/-a archer »

Ja v kabinet gre eden pa po eden (no vsaj nazadnje je bilo tako) in potem ti postavi vprašanja. Število in podrobnost pa varirata od profesorja do profesorja in seveda njegove volje :D Čeprav je nekako splošno sprejeta teza, da naj bi Novak spraševal najbolj podrobno.

Aja, pa vso srečo jutri na izpitu tisti, ki ste se namenili pisat ;)
Odgovori

Vrni se na