Uvod v pravoznanstvo

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Tecka »

Kaj to pomeni "se na ustni zagovor (ali po vpis ocene)" sej ustni imas v vsakem primeru al se motim? Zakaj bi prisel samo po vpis ocene?
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *jz* »

ja...men tud to ni jasn :/
...vse je možno na tem svetu....
mrsimpatikus
Prispevkov: 41
Pridružen: 29. Dec 2009 22:45

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a mrsimpatikus »

Objavljeni so termini razglasitev, kar pomeni, da prideš na termin, ko si razpisan, rezultati so javno povedani, oz. v okviru skupine,v katero si razpisan in če si med tisti, ki pišejo 5,5 točk ali več imaš še ustni zpit. Se pravi, da je ustni izpit v vsakem primeru, seveda pod pogojem, da pišeš minimalno 5,5 točk.
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

kako ste kaj danes opravili z uvpjem?

pa tisti, ki ste imeli ustni povejte kaj so vas kej spraševal...

lp
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a lalika »

kaj takrat ko maš torazglasitev maš pol tut ustni al kako??
wilier
Prispevkov: 56
Pridružen: 10. Jan 2010 22:24

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a wilier »

najprej je razglasitev, pol ti pa pove ob keri uri maš usnga

kak je blo dans? a je meu spet sm novak??
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a deadff »

Ob 8ih je imel Pavčnik. Tip je car, vprašal me je splošno o naravnem pravu, potem racionalistično naravno pravo, naštet klasične pravne panoge :lol: (in me ustavil po treh), kaj je civilno pravo, kako se deli (obligacijsko, stvarno, dedno...). Pisal sem 8, vpisal mi je 8 in adijo. :D
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

js sm mela tut Pavčnika včeraj. vprašal me je načelo delitve oblasti, zakonski pozitivizem, kaj bi naredila kot sodnica če bi mogla interpretirat zakon kjer piše da Albanci niso pravni subjeki, pol pa kam sem hodila na srednjo, a se vozm v lj, kako se mi zdi na pravni, kje živim.....in mi je iz 7 zvišal na 8!

tale pavčnik je legenda :D
Hanaa123
Prispevkov: 41
Pridružen: 24. Apr 2010 21:41

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Hanaa123 »

Kaj pa kšne izkušnje z Novakom? :D
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a carrie »

kleopatra napisal/-a:js sm mela tut Pavčnika včeraj. vprašal me je načelo delitve oblasti, zakonski pozitivizem, kaj bi naredila kot sodnica če bi mogla interpretirat zakon kjer piše da Albanci niso pravni subjeki, pol pa kam sem hodila na srednjo, a se vozm v lj, kako se mi zdi na pravni, kje živim.....in mi je iz 7 zvišal na 8!

tale pavčnik je legenda :D
haha mene je čist isto vprašal načelo delitve oblasti in zak.pozitivizem..no to je blo vse..pa na kteri gimnaziji sm bla pol pa tud zvišal na 8 :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
fireball
Prispevkov: 32
Pridružen: 19. Nov 2009 17:43

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a fireball »

Kaj majo s temi gimnazijami? Novak tut vsazga druzga to vpraša :)
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

...tok o objektivnem in enakem ocenjevanju za use...
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

nevem kaj točno si mislil/a s tem, ampak mene je to začel spraševat (o gimnaziji itd.) potem, ko je že napisal oceno v index...tko da ne bi rekla da sem dobila višjo oceno zarad tega, ker sem povedala kam sem prej hodila... 8-)
fireball
Prispevkov: 32
Pridružen: 19. Nov 2009 17:43

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a fireball »

kleopatra napisal/-a:nevem kaj točno si mislil/a s tem, ampak mene je to začel spraševat (o gimnaziji itd.) potem, ko je že napisal oceno v index...tko da ne bi rekla da sem dobila višjo oceno zarad tega, ker sem povedala kam sem prej hodila... 8-)
Isto pr men. Ne prehitro obsojat.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

govorim na splošno, da se na ustnih dogajajo velike krivice zaradi pristranskega, subjektivnega in nepravičnega ocenjevanja.
Hanaa123
Prispevkov: 41
Pridružen: 24. Apr 2010 21:41

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Hanaa123 »

Zakaj pa to? Mislm kdo nepravično ocenjuje?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Jah, da obstaja kaj takega kot je nepravično ocenjevanje in podobno, se popolnoma strinjam....sam poglejte ocenjevanje pri PRZGO, katastrofa:D...drgač pa. glede tega, da na oceno vpliva to, na katero gimnazijo si hodil, čist možno, da je res, ker logično, da bodo ljubljanski prof. skušali "porivati" naprej svoje domače študente, ker na splošno v SLO vlada panika sposobnih ljudi iz "province"...ampak js resnično upam, da se naši prof. s pravne znajo dvigniti nad to banalnost vsakdanjega življenja in skladno s pravom kot veščino dobrega in pravičnega ocenjevati znanje, ne pa reputacijo ljudi!......ok, mogoče sm mal preveč tle sfilozofiral, ampak vpliv rimskega prva, veste:D
Uporabniški avatar
Kvatro
Prispevkov: 65
Pridružen: 12. Maj 2009 17:35
Kraj: ljubljana!

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Kvatro »

ja itak, zdej so pa kr prfoksi krivi, če nelublanski folk fukne na ustnih..
ta ideja je zihr na štajerskem zelniku zrasla :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a carrie »

Kvatro napisal/-a:ja itak, zdej so pa kr prfoksi krivi, če nelublanski folk fukne na ustnih..
ta ideja je zihr na štajerskem zelniku zrasla :mrgreen:
no no :P tud mene je vprašu na kteri gimnaziji sem bla ne in je pol glede na to da je z mojga NELUBLANSKIGA zelnika kar nekaj pravilnih odgovorov na vprašanja padlo zvišu oceno :mrgreen: tko da zraslo je na zelniku, ki najbrž ni dost znal :D in pol je bla gimnazija kriva :lol: ne sej nočem bit nesramna verjamem da se tud krivice dogajajo na ustnem js sm pač mela do zdej srečo kako bo pa naprej bomo pa vidl ;)
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

js tut nism hodila na ljubljansko gimnazijo, pa sem vseeno nardila... :D
Uporabniški avatar
Ichiban
Prispevkov: 42
Pridružen: 19. Nov 2009 19:02

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Ichiban »

lol sej, ce bi ze hotu ocenjevt glede na to iz kje nekdo je, se to ze kr lepo slis po naglasu... Upam sicer, da tega ne delajo, ampak sm pa ze slisala da je en dubu pr ekonomiji pozitivno 'samo' zato ker je prlek hehe
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *jz* »

a Cerarja pa ni al kako? Noben ni še nič od njega povedu...
...vse je možno na tem svetu....
Uporabniški avatar
katish
Prispevkov: 29
Pridružen: 01. Nov 2009 10:53

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a katish »

ja kukr jz vem sta mela sam pavčnik pa novak..in clo tko je blo da sta si razdelila na pou al neky..pomoje cerar sploh ni sprašvou k itak zdej nakonc sploh ni meu on predavanj ampak novak tkoda...
..the sun is always shinning you just have to find it..
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a jan_ »

cerar je tud mel...vsaj zadnj dve skupini:) drgač je pa tko če znaš nardiš če ne znaš pač ne nardiš...
Medvedek
Prispevkov: 4
Pridružen: 18. Feb 2010 12:46

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Medvedek »

Nobeno ocenjevanje ni objektivno in nobeno ocenjevanje ne more biti objektivno. Vsi, ki ste toliko časa namenili subjektivnemu ocenjevanju znotraj okvira ustnega ocenjevanja ste pozvani, da razmislite o stopnji objektivnosti pri pisnem ocenjevanju. Seveda je tam stopnja neprimerno večja, a še zmeraj je ocenjevalec človek čigar iracionalnega dela žal ali na srečo pri ocenjevanju ne moremo izločiti. Ste kdaj razmišljali kako na ocenjevalca vpliva formulacija stavkov, videz pisave itd. ? Vse dokler izdelke ocenjuje človek in ne elektronsko voden sistem bo subjektivno ocenjevanje prisotno. Slednje je po mojem mnenju cena, ki jo moramo plačati, da smo vsaj za nekaj minut več kot le številka indeksa v sistemu kjer je zaradi (pre)velikega števila študentov včasih zelo težko narediti ločnico med potrebami po večji objektivizaciji kot sredstvu za dosego ekonomičnosti ali večji stopnji osebnega odnosa do študentov.
In zdaj grem jest med...
Odgovori

Vrni se na