izpit junij2011

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

špelaG
Prispevkov: 13
Pridružen: 02. Feb 2011 17:11

izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a špelaG »

hejj

zanima me če bi bil kdo tako prijazen in napisal vprašanja prejšnih izpitnih rokov, vsaj malo da vidimo za kakšen princip vprašanj gre :D
hvala že v naprej :D
lp
lucky

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

špelaG napisal/-a:hejj

zanima me če bi bil kdo tako prijazen in napisal vprašanja prejšnih izpitnih rokov, vsaj malo da vidimo za kakšen princip vprašanj gre :D
hvala že v naprej :D
lp
Izpit maj 2011 je v temi glede tega izpita (mislim, da sem ga tja napisala), ostale pa najdeš pod drugimi temami ali izpitnimi vprašanji. Ful dosti jih je, tako da samo malo pobrskaj.
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Car »

Kolegi, ki že imate opravljen izpit iz UVP-ja, mi lahko poveste kako podrobno si je potrebno pogledati obe skripti? Je potrebno zelo podrobno znati tako za pisnega kot ustni izpit? Ciljam samo na opravljen izpit, ne pa kakšno boljšo oceno :)

lp
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Bili »

Kot je že nekdo napisal - pisni izpit je vstopnica za ustnega - pisnega ni težko narest, ustni je pa pol tisti, ki je odločujoči. Mene je maja Cerar vrgel, pa sem pisala 7-8, je pa res, da sem imela totalno blokado in nisem znala povedat niti osnov... :roll:
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

Bili napisal/-a:Kot je že nekdo napisal - pisni izpit je vstopnica za ustnega - pisnega ni težko narest, ustni je pa pol tisti, ki je odločujoči. Mene je maja Cerar vrgel, pa sem pisala 7-8, je pa res, da sem imela totalno blokado in nisem znala povedat niti osnov... :roll:

Kakšna si imela pa kaj vprašanja, če se še spomneš?
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Bili »

Aristotel, pravnomočnost, več se pa ne spomnim, čiste osnove, kej dl niti nism pršla, ker sm mela tak blackout, da še o pravnomočnosti nism znala nč povedat.. Mi je pa reku, da tisti, k mamo tako tremo, mormo pisat 9 ali 10, da nas to nekak reši, da lahko na ustnih mejčkn zabluzimo (pa še to ne tolk, kot sm jst). Pa drgač na splošno nimam glih kkšne blazne treme. :?
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

Morda kdo ve, morala kot formalni in morala kot materialni pravni vir? Če sm jst prav razumel, kar piše v knjigi in skripti, gre za moralo v pomenu formalnega pravnega vira pri blanketnem pravnem urejanju; potem tam kjer morala nastopa kot vodilo o izvrševanju pravnih pravil in še ko nam morala nalaga, da uporabljamo pravo moralno?

Se komu zdi prav to? Hvala in LP
LeeLoo
Prispevkov: 24
Pridružen: 16. Dec 2010 10:35

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a LeeLoo »

Hej. Js pa sloh nevem, kje piše kaj od morale kor formalnega vira?
Prosim, če mi to kdo lahko pove, bom zelo vesela :D
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

Jst tut nč nwm o morali kot formalnem viru...v skripti piše pod moralo kot pravni vir da je to materialni pravni vir...formalni vir poznamo pr običaju in sicer uzance...saj kokr bi jst vedu :D Tist kar si ti naštela je za moje pojme bolj načini kako se pravo in morala prepletata =)
RimskoPravoJeZak0n
Prispevkov: 3
Pridružen: 16. Jun 2011 13:08

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a RimskoPravoJeZak0n »

Zdravo prijatli.

Mi lahko kdo prosim razloži tale vprašanja:

Razlika med javnim in zasebnim pravom ?

Kam spada ustavno pravo, javno ali zasebno ?

Kdo je prej živel Aristotel al Platon ?

Hvala vam za pomoč.

Prijazen pozdrav Rimljan.
Ni važno kdo ti vrže kamen v glavo(sestavlja izpit), BOLI!
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

RimskoPravoJeZak0n napisal/-a:Zdravo prijatli.

Mi lahko kdo prosim razloži tale vprašanja:

Razlika med javnim in zasebnim pravom ?

Kam spada ustavno pravo, javno ali zasebno ?

Kdo je prej živel Aristotel al Platon ?

Hvala vam za pomoč.

Prijazen pozdrav Rimljan.
razlika je v tem da so za javno pravo značilni podrejeni odnosi, nosilec podrejanja pa je država, torej so si subjekti med seboj niso enaki, za to pravo so značilni kogentni predpisi, za zasebno pravo ja značilno da so si subjekti enakovredni, odnosi pa so urejeni z dispozitivnim pravom, torej predpisi niso prisilni.
Ustavno pravo je seveda javno, prej je živel Platon, ki je bil Aristotelov učitelj. Mi je pa zanimivo, da si naredu civil in rim pa ti ni jasna razlika med javnim in zasebnim pravom:)
lucky

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zajebava se no :)
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a willy »

RimskoPravoJeZak0n napisal/-a:Zdravo prijatli.

Mi lahko kdo prosim razloži tale vprašanja:

Razlika med javnim in zasebnim pravom ?

Kam spada ustavno pravo, javno ali zasebno ?

Kdo je prej živel Aristotel al Platon ?

Hvala vam za pomoč.

Prijazen pozdrav Rimljan.
Rimljan ti si faca :lol:
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

Hahahahaha jst tut nism dojeu kvaj fora...sm mislu dobr aj ta resn paj zalutou na ta faks sam pol sm dojeu iz postov nižje :D
Nastya
Prispevkov: 26
Pridružen: 30. Dec 2010 17:03

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Nastya »

če se pojavi vprašanje, kakšne so sankcije glede na namen - kakšen je pravilen odgovor?
Restitutivne in retributivne ali specialno preventivne, generalno preventivne, resocializacijske, povračilne?

Hvala :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Nastya, po moje restitutivne in retributivne.
ŽeSpetJst napisal/-a:Morda kdo ve, morala kot formalni in morala kot materialni pravni vir? Če sm jst prav razumel, kar piše v knjigi in skripti, gre za moralo v pomenu formalnega pravnega vira pri blanketnem pravnem urejanju; potem tam kjer morala nastopa kot vodilo o izvrševanju pravnih pravil in še ko nam morala nalaga, da uporabljamo pravo moralno?

Se komu zdi prav to? Hvala in LP
Ja, jaz bi tudi rekla, da je tako.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

značilnosti pravnega pogleda na državo? ali mislite, da bi se lahko izognili temu, da je država pravna oseba in utemeljite zakaj?
help?
Vem, da jo Jellinek razlaga kot pravno osebo, Kelsen pa kot personifikacijo pravnih pravil, to je pa tudi vse ... :?
lucky

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Descartes in Kant sta še tukaj. Nimam pa pojma, kaj bi napisala na drugo vprašanje :shock:
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Kaj bi pa dala pri prvem, kot neko skupno značilnost? Joj, ta država ... upam, da ne bo pol izpita iz te teme. :o
lucky

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Bolj malo bi znala povedat :) Rekla pa bi, da so pravne teorije o državi tiste, ki so pravnim elementom dale pomembno vlogo; v ospredju je pravna pojavnost, kar je bistvo za nastanek in obstoj države v njenih pravnih prvinah.

Drugega ne vem :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

:o OK, meni se o tem niti ne sanja ... :?

Po kolikšnem času pa so ponavadi rezultati oz. potem ustni?
lucky

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz sem se Državo naučila po zapiskih (Cerar) in po Calvo skripti (sem jo malo dopolnila).

Maja je blo takole: v četrtek smo pisali ob 9h, ob 12h so bili na oglasni (na internetu) seznami, kdaj ima kdo ustne (prvi ustni so bili že v petek, potem pa v ponedeljek in torek). Seznam ni bil po abecedi, ampak mešano, čisto brez kakršnega koli zaporedja.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Aha, potem so pa res hitro ... sem upala na malo več časa. :P Hvala!
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Oj :) kako vam je šlo danes? Na oglasni so že razporedi ustnih, a kdo ve kdaj izvemo ocene? Šele tam?
lucky

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ja, tam izveš - prebere seznam tistih, ki so prišli na ustni del, ostali gredo domov, tisti, ki so dobili 5.5 točk ali več imajo ustnega takoj :)

Meni je šlo, se mi zdi, da ni bil težek izpit. Razen pri zadnji sem kar nekaj bluzila :D
Zaklenjeno

Vrni se na