Izpit maj 2011

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

lucky

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

New York napisal/-a:Kakšna je meja (ocena) da pišeš, da se lahko sam odločiš pri soc,zgo,eko, če boš šel na ustne odgovarjat?
Ustni je v vsakem primeru. Rabiš pa 5.5 pik od 10 na pisnem.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

lucky napisal/-a:
New York napisal/-a:Kakšna je meja (ocena) da pišeš, da se lahko sam odločiš pri soc,zgo,eko, če boš šel na ustne odgovarjat?
Ustni je v vsakem primeru. Rabiš pa 5.5 pik od 10 na pisnem.
Ne sprašuje za UVP, ampak druge predmete.

New York, mislim, da je pri ekonomiji meja 55%, pri zgodovini isto, pri sociologiji pa 60%.
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a New York »

Hvala, torej sam da je pozitivno pa nerabiš it? (vsaj js nebom izzival usode, če bom spacal za pozitivno) hehe.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja. ;)
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

Imam eno tehnično vprašanje :P; kako dobra je skripta, ta ki ima 164 strani, ker sm mel namen delat po knjigi in skripto sproti dopolnjevat, samo gre izjemno počasi in sem komi na 230. strani pri Pavčniku in mi bo kar malo cajta zmanjkovalo še za ostale predmete, tako da če je skripta dovolj za kakšno solidno oceno (8+)? hehe :P
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

ŽeSpetJst napisal/-a:Imam eno tehnično vprašanje :P; kako dobra je skripta, ta ki ima 164 strani, ker sm mel namen delat po knjigi in skripto sproti dopolnjevat, samo gre izjemno počasi in sem komi na 230. strani pri Pavčniku in mi bo kar malo cajta zmanjkovalo še za ostale predmete, tako da če je skripta dovolj za kakšno solidno oceno (8+)? hehe :P
Je dovolj tudi za 10. Preverjeno. Ne pozabi na državo.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
molly
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Jan 2011 14:27

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a molly »

bog pomagi.. uvp je grozen.. a lahko kdo razloži kaj sploh hoče kelnesova teorija o pravnem subjektu kot o personifikaciji pravnih pravil povedat???? tisto klobasanje v skripti je tako čudno, da si niti malo ne predstavljam..
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

denny.crane napisal/-a:
ŽeSpetJst napisal/-a:Imam eno tehnično vprašanje :P; kako dobra je skripta, ta ki ima 164 strani, ker sm mel namen delat po knjigi in skripto sproti dopolnjevat, samo gre izjemno počasi in sem komi na 230. strani pri Pavčniku in mi bo kar malo cajta zmanjkovalo še za ostale predmete, tako da če je skripta dovolj za kakšno solidno oceno (8+)? hehe :P
Je dovolj tudi za 10. Preverjeno. Ne pozabi na državo.

Prijazen pozdrav, A


Hvala za informacije :P se je tut jst ne bi branil ene 10ke :P
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

molly napisal/-a:bog pomagi.. uvp je grozen.. a lahko kdo razloži kaj sploh hoče kelnesova teorija o pravnem subjektu kot o personifikaciji pravnih pravil povedat???? tisto klobasanje v skripti je tako čudno, da si niti malo ne predstavljam..
To se ne sekirej če takoj ne razumeš, ti bo jasno ko boš mela na konc spet kelsna v skripti, pa v državi tud, boš še nekajkrat naletela nanj, če ti tud takrt ne bo jasno ti lahko pa razložim:)
molly
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Jan 2011 14:27

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a molly »

Super, hvala :)

No, zdaj me pa zanima še FORMALNA razlika med zakonom in uredbo. Na pamet mi pride samo razlika glede tega, da uredbo sprejme izvršilni organ, ki ima za to splošno ali specialno pooblastilo, ki mu ga daje ustava ali zakon, zakon pa pač sprejme zakonodajalec.

Vsaj js si to vprašanje razlagam tako, da je treba povedat oblikovne razliko med uredbo in zakonom, ane? Glede vsebine bi bilo več za povedat :)

Pa še to -Zakaj se morala ne obnese kot formalni pr vir?
molly
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Jan 2011 14:27

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a molly »

Hmm noben ne ve?

A bi znal kkšn od starejših letnikov povedat katere so bistvene stvari pri državi? Men se zdi tolko nakladanja odveč.. Pa ne bi rada sama prehitro sklepala.. :)
Hvala :)
pinkfloyd
Prispevkov: 5
Pridružen: 08. Dec 2010 19:58

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a pinkfloyd »

sam neki a je slučajn kje na netu ta skripta ker se mi res neda na faks iskat pa še nevem če je odprat kopirnca
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Urši »

Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

Mene pa zanima po čem ste se učili? Pa kaj so tiste še neke dodatne literature? :D
lucky

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Če se naučiš to zgornjo skripto, ki ima 164 strani in Državo, je dovolj tudi za zelo visoke ocene. Ker gre pri tej skripti za zelo dober povzetek Pavčnikovega učbenika.

Lp
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

lucky napisal/-a:Če se naučiš to zgornjo skripto, ki ima 164 strani in Državo, je dovolj tudi za zelo visoke ocene. Ker gre pri tej skripti za zelo dober povzetek Pavčnikovega učbenika.

Lp

hvala :D
molly
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Jan 2011 14:27

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a molly »

molly napisal/-a:Super, hvala :)

No, zdaj me pa zanima še FORMALNA razlika med zakonom in uredbo. Na pamet mi pride samo razlika glede tega, da uredbo sprejme izvršilni organ, ki ima za to splošno ali specialno pooblastilo, ki mu ga daje ustava ali zakon, zakon pa pač sprejme zakonodajalec.

Vsaj js si to vprašanje razlagam tako, da je treba povedat oblikovne razliko med uredbo in zakonom, ane? Glede vsebine bi bilo več za povedat :)

Pa še to -Zakaj se morala ne obnese kot formalni pr vir?

Poleg tega me pa zanima še,
1.) kateri vrednoti sta povezani s pravnomočnostjo,
2.) katero načelo pravnomočnost varuje, katerega lahko ogroža?

1.) a je predvidljivost, pravna varnost?
2.) ?
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

Am eno vprašanje, a kdo kaj ve, pravo in vrednote ni v tej skripti (164 strani), je pa v knjigi + nekej je od EU pa tudi ni v skripti, koliko to kaj pride v poštev za pisni in ustni del?
Hvala za odgovor...
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

pisala sem 9, in sicer s skripto Država z 76 stanmi
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Pa vzame ta predmet veliko časa za naučiti? Saj vem, da je to čisto odvisno od posameznika, samo me zanima okvirno, da vem, kako naj si splaniram vse skupaj ...
lucky

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Če se resno spraviš zraven, ni panike. So bolj splošne stvari, je pa res, da je teorija več ali manj.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a rea »

Dragi starejši kolegi :)

Kakšna je ta skripta s 76 stranmi ki vključuje državo?
se s to skripto da naresti z dobro oceno?
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a Urši »

Preberi 3 poste nazaj...očitno se da ;) :roll:
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a rea »

ja, sem videla ta post, prav tako sem pa videla post, kjer je ena objavila 20 strani zapiskov+4 dni učenja in je naredila z 9 :D :roll:

zato me zanima second opinion :D
lucky

Re: Izpit maj 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Katerih 20 strani je to? :)
Zaklenjeno

Vrni se na