Januarski izpit 2011

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Ni treba znat nobenih (statističnih) razpredelnic.
Samo takšne spošne stvari, kot so npr. kakšen je povprečen čas obravnavanja 1 zadeve, koliko je sodnikov/odvetnikov/tožilcev, koliko novih zadev na leto,....
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

To je 100%?
Hvala za tolažbo, sem bla že čist v šoku :(
Deia
Prispevkov: 10
Pridružen: 02. Jan 2011 13:02

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Deia »

Mene je pa kr mal stisnl, kr sm se naučila že use po calvotovi skripti in pol odprem izpitna uprašanja in so notr kr ene stvari k pr calvotu sploh ne pišejo... In od tistga mojga prepričanja d zdj pa kr velik znam ni ostal prou nč...

In sm mau skeptična kako loh ljudje nardite ful dobr izpit k se učite sam po calvotu, če tok stvari manka tm, oziroma je tok drugih uprašanj pr unih izpitnih uprašanjih.
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

ParfumeGirl napisal/-a:To je 100%?
Hvala za tolažbo, sem bla že čist v šoku :(
Ni 100% :)
Samo res ni nikoli (kolirkor se spomnem) omenjal, da bi morali znat kakšne rezultate vprašanj ali karkoli že pač je v knjigi :)
Je blo pa na 2eh izpitih, ki jih je pokazal, treba znat tiste razpredelnice s plusi in minusi :)
Deia napisal/-a:Mene je pa kr mal stisnl, kr sm se naučila že use po calvotovi skripti in pol odprem izpitna uprašanja in so notr kr ene stvari k pr calvotu sploh ne pišejo... In od tistga mojga prepričanja d zdj pa kr velik znam ni ostal prou nč...

In sm mau skeptična kako loh ljudje nardite ful dobr izpit k se učite sam po calvotu, če tok stvari manka tm, oziroma je tok drugih uprašanj pr unih izpitnih uprašanjih.
Koliko sem jaz gledal to skripto je precej stvari preveč in precej stvari premalo :)
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a rea »

Meni se pa sploh ne zdi.
Jaz pa, ko sem šla po lanskih izpitnih vprašanjih (prejšnja leta itak skoraj, da ne pridejo v poštev), sem večino znala. učila sem se pa izključno po calvotovi skripti.
Portia
Prispevkov: 72
Pridružen: 07. Nov 2010 15:20

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Portia »

lucky napisal/-a:Mene pa zanima, če že veliko znate? :) Samo tako čisto informativno...

Lp
Jst sm šla enkrat čez skripto in zraven preletela snov v knjigi, ampak nevem kok bi kej znala če bi mela zdele izpit. Tele dni bom še izkoristla da ponovim in utrdim stvari, predvsem tiste, kjer se odgovori tko par besed in morjo bit res tko k je treba.. npr pogoji za obstoj javnosti, naloge sodišč,potek zakonodajnega procesa.. nek splošn filing, ki upam da mi bo pomagal pri odgovorih, ki niso izklujčno piflarskega tipa, pa upam da sm z branjem/preletom knjige pridobila :D
Kako kej drugi, kako vam gre, kakšen mate sistem?
Portia
Prispevkov: 72
Pridružen: 07. Nov 2010 15:20

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Portia »

Aja pa še to, kok od vas gre pisat oba izpita in kako koordinirate učenje obeh predmetov?
Deia
Prispevkov: 10
Pridružen: 02. Jan 2011 13:02

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Deia »

rea napisal/-a:Meni se pa sploh ne zdi.
Jaz pa, ko sem šla po lanskih izpitnih vprašanjih (prejšnja leta itak skoraj, da ne pridejo v poštev), sem večino znala. učila sem se pa izključno po calvotovi skripti.
js sm šla čez uprašanja, na ne vem keri strani točno, tuki na tem forumu pod sociologijo so dana (vprašanja a, b, c). No in tm je fuuuul uprašanj in mi je jasnih tko ene 40 procentou, ostalo je pa čista tema :S

sam kako pa veš da od prejšnih let ne pridejo v poštev? a to sklepaš al je profesor tko reku?
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a rea »

Ravno prej je nekdo napisal, da abc vprašanja jih 3/4 ne pride v poštev pri bolonjskem sistemu+delana so po stari knjigi, calvo skripta pa po novi. glej vprašanja, ki so napisana v temah: Marčevski rok 2010, januarski rok 2010 ipd, pa potem povej na kolk si znala odgovort ;)
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

Portia napisal/-a:Aja pa še to, kok od vas gre pisat oba izpita in kako koordinirate učenje obeh predmetov?
jz grem zdle prvič čez calvo skripto za sociologijo (sm nekje na polovici, pri delovanju pravosodnih institucij po calvotu ... zdle se lotevam še druge polovice skripte) pa ponovila sm kar je blo pri zgodovini za kolokvij. sicer pa vsak dan ene dve uri soce in ene dve uri zgodle, mislm da bi mi mogl ratat ene trikrat it čez soco ... pr zgodovini sm si pa že prej nrdila vse izpiske tko da bom zdej sam šla še čez škrubej pa pač čim večkrat čez zapiske.
zgodovina me sploh ne skrbi, ker sm že od mature dost odnesla. soca mi je pa tako nemogoče bedna, da mi je že prvič it skoz groza.
Choo
Prispevkov: 63
Pridružen: 29. Okt 2010 16:05

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Choo »

A mi kdo zna razložit kej o harmonizaciji in unifikaciji prava prosim :) zakaj se pravo poenoti?
Choo
Prispevkov: 63
Pridružen: 29. Okt 2010 16:05

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Choo »

IN ŠE TO: Naštej dve funkciji prava glede na dinamiko oz. statiko družbenih odnosov!
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a caaat »

Choo napisal/-a:IN ŠE TO: Naštej dve funkciji prava glede na dinamiko oz. statiko družbenih odnosov!
Ti dve funkciji sta inovacijska in stabilizacijska. Inovacijska funkcija pomeni da vzpostavljamo nove odnose (dinamika), stabilizacijska funkcija pa predstavlja socialno kontrolo (družbeni nadzor), kar družbi zagotavlja neko predvidljivost in stabilnost (statika).
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A res ni potrebno znati poglavja 'pravni študij'? Mogoče je to bilo že povedano, se opravičujem.
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

ParfumeGirl napisal/-a:A res ni potrebno znati poglavja 'pravni študij'? Mogoče je to bilo že povedano, se opravičujem.
Ne. 100%
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Kul! Hvala :)
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

fruchtzwerge napisal/-a:
ParfumeGirl napisal/-a:A res ni potrebno znati poglavja 'pravni študij'? Mogoče je to bilo že povedano, se opravičujem.
Ne. 100%
Res? :O Fajnnnn :)
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Car »

Jaz grem tudi na oba izpita, trenutno pa več pozornosti namenjam zgodovini. Sociologijo se bom učil samo po Calvo skripti, trenutno pa si jo podčrtujem xD

lp
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Seveda je potrebno znati poglavje pravni študij. Na marčevskem izpitu 2010 je bilo vprašanje: kaj to pomeni, da mora biti pravnik generalist in univerzalist?

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

denny.crane napisal/-a:Seveda je potrebno znati poglavje pravni študij. Na marčevskem izpitu 2010 je bilo vprašanje: kaj to pomeni, da mora biti pravnik generalist in univerzalist?

Prijazen pozdrav, A

Katero je zdj res? :O se je morbit drugač odloču za letos? :) Bi kaj takega blo možno? xD
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Reku je letos in citiram "Poglavje Pravni študij sem preskočil, tudi ne bo na izpitu, prepričan pa sem, da si ga boste z zanimanjem prebrali" oz. nekaj v tem stilu :)
Portia
Prispevkov: 72
Pridružen: 07. Nov 2010 15:20

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Portia »

A je kej tazga reku tut za kakšno drugo poglavje? :mrgreen:
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

fruchtzwerge napisal/-a:Reku je letos in citiram "Poglavje Pravni študij sem preskočil, tudi ne bo na izpitu, prepričan pa sem, da si ga boste z zanimanjem prebrali" oz. nekaj v tem stilu :)
Je to sigurno, oz. si to slišal-a na lastna ušesa al ti je kdo povedal? :) Zanima me izključno iz razloga glede resničnosti podatkov, ker se na našem faksu marsikaj govori in se na koncu izkaže, da sploh ni res.

Lp in hvala.
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Na lastna ušesa :)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A mi lahko kdo napiše pogoje (kot jih je potrebno podati na izpitu) za obstoj politične javnosti? Ker so v Calvotovi skripti malo pomešani in zelo na kratko napisani, v knjigi pa je že vsak pogoj na dolgo formuliran.
Zaklenjeno

Vrni se na