Izpitna vprašanja

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

Kje pa piše, da dobiš Igličarja na izpit...jz sicer nameravam prepisovat, sam ne bi se pa glih zanašu na to...


Mene neki zanima, a je res treba znat vsa dela avtorjev in leto nastanka? :shock:
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nofak »

Upajmo, da ga dobimo :) drugace pa hvala, da si me spomnil, da se naucim se kljucne besede za nalogo z virom ;)

lp
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

FilthyDiesel napisal/-a: Mene neki zanima, a je res treba znat vsa dela avtorjev in leto nastanka? :shock:
Ja, ampak sej jih ni tok velik :) Ene 5 al neki tazga...

Aja, pa ful je pomembno kako napišete imena pa priimke teh avtorjev! Odbija pike, če recimo namest Ehrlich napišeš Erlich :) Tko da to se splača mal pogledat.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Hedonist
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2009 16:22

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Hedonist »

A bi lahko ko prosim napisal kje v knjigi so ta dela, ker v skripti so napisani samo avtorji in letnice, ko sem pa šel 1. skozi skripto in knjigo vzporedno nisem zasledil teh del pa sem kar pustil...(sem si mislil "sj tga nebo valda" :D ), pa vidim da sem se očitno motil.

Prosim !
We don`t need no education !
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

flafi napisal/-a:
FilthyDiesel napisal/-a: Mene neki zanima, a je res treba znat vsa dela avtorjev in leto nastanka? :shock:
Ja, ampak sej jih ni tok velik :) Ene 5 al neki tazga...
Ne, ni treba tolk podrobno znat! :o V zvezku sem si še prav označil, da je treba vedeti le letnico od Ehrlicha (1913), ko izda knjigo Temelji sociologije prava, ki je prvo sistematično delo na področju sociologije prava. Ostalih del pa ni treba znat, samo treba je vedeti v katerem stoletju so delovali avtorji (itak je pa vseh pet v 20. stoletju).
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ragezor »

malo glupo, ampak... katerih je teh 5? :D
zac
Prispevkov: 32
Pridružen: 30. Apr 2009 09:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zac »

luhmann, weber, gurvitch, erlich, habermas...mislim da so ti
Uporabniški avatar
Kvatro
Prispevkov: 65
Pridružen: 12. Maj 2009 17:35
Kraj: ljubljana!

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Kvatro »

vidm d ste se eni že kr resno lotil, svaka čast..
js pa rabm rookie advajs; kako/kje se najbl splača začet?
tadruga skripta je čist kisla, preveč enih puščic pa premal surouga texta. taprva ma i guess premal podatkou u seb.. knjige je pa kr velik za en tak kao! lahk predmet..
glupa taktika dobit odgovore na uprašanja useh prejšnjih izpitou pa se jih nadrkat?
Slika
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ragezor »

obe skripti. plus nekdo, ki je stvari preštudiral, da ti razjasni kaj ti ni jasno v skripti :) ali pa kaki zapiski pomoje. full bi blo vredu, če bikdo dal kaj gor :)
Uporabniški avatar
Kvatro
Prispevkov: 65
Pridružen: 12. Maj 2009 17:35
Kraj: ljubljana!

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Kvatro »

sm najdu jako skripto, na CDju k so oranžni talal na začetku leta=)
surov text<3
Slika
Roxy
Prispevkov: 112
Pridružen: 06. Okt 2008 08:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Roxy »

...
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Zadnjič spremenil Roxy, dne 14. Jan 2010 19:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

Jst sm delu po tej skripti, vsekakor ti je velik bolj jasno kaj bereš kot pa pri tisti s krogi. Priporočam ;)
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Tista s krogci je pa vsaj napisana po učnem načrtu kot sem gledala.Je pa res, da je malo manj razumljiva, zato sem jo dopolnjevala s skripto, ki je nekje na tem forumu in je prav tako napisana po učnem načrtu. :) Upam da bo to dovolj...
Uporabniški avatar
Kvatro
Prispevkov: 65
Pridružen: 12. Maj 2009 17:35
Kraj: ljubljana!

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Kvatro »

Tjaša dopolnjevala si s tisto skripto s 16 stranmi al kero drugo?
js sm že mislu da bo tale v priponki ful dobra, sam mam vedno bl filing da je to čist ena splošna soca, da sploh ni snov za naš izpit..
btw, ma kdo odgovore na vprašanja na začetku te teme? al pa kšne zapiske pametne??
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Slika
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Kvatro napisal/-a:Tjaša dopolnjevala si s tisto skripto s 16 stranmi al kero drugo?
js sm že mislu da bo tale v priponki ful dobra, sam mam vedno bl filing da je to čist ena splošna soca, da sploh ni snov za naš izpit..
btw, ma kdo odgovore na vprašanja na začetku te teme? al pa kšne zapiske pametne??
Ja,s tisto k ma 16 strani. Vse druge skripte tud delujejo zlo zakomplicerane,ampak bi se tud tisto spravla brat...Ampak ker so te dve skripte napisane po učnem načrtu,sm sam te dve.
Roxy
Prispevkov: 112
Pridružen: 06. Okt 2008 08:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Roxy »

...
Zadnjič spremenil Roxy, dne 14. Jan 2010 19:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

Roxy napisal/-a:
A ocena je bila na koncu zadovoljiva? :D
Hehe, saj še nisem pisal. Sem na istem kot vi :D Samo pač učim se tudi po tej skripti in morm rečt da je kr uredu. Zdej ko sem slednjo in tisto s krogci predelu, sem se pa osredotoču na tisto s 16 stranmi. Kratko, jedernato, bistvo :P
Roxy
Prispevkov: 112
Pridružen: 06. Okt 2008 08:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Roxy »

...
Zadnjič spremenil Roxy, dne 14. Jan 2010 19:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Kvatro
Prispevkov: 65
Pridružen: 12. Maj 2009 17:35
Kraj: ljubljana!

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Kvatro »

...sem se pa osredotoču na tisto s 16 stranmi. Kratko, jedernato, bistvo :P
me like sound of that!
zdej sam.. sm ugotovu da sta dve skripti s 16 stranmi:P (ena ma velik tabel not, ena ma pa čudno rumeno.. grafiko? za naslounico? which is it, bi se dal komu gor prlimat to kratko jedernato šestnajststransko skripto?=)
ker 600 strani u štirih dneh minus petk zvečer.. slaba
Slika
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Tole je ta "kratka in jedernata" skripta s katero jaz dopolnjujem tisto s krogci... ;)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Men osebno je pa knjiga cist OK, je kr v redu napisan in se da vec al manj vecino razumet...dolga je pa samo zato, ker je notri vsaj 1/3 ali vec nepotrebnega texta.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

Diesel js grem tko kot ti :D samo da še v knjigi pogleda kar je nejasnega... upam da bo zadost ;)
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

Tjasa napisal/-a:Tole je ta "kratka in jedernata" skripta s katero jaz dopolnjujem tisto s krogci... ;)
To je ta, ja. Se mi zdi da se da po tej velik več naučit, kot pa po tisti s krogi ;)
KiZo napisal/-a:Men osebno je pa knjiga cist OK, je kr v redu napisan in se da vec al manj vecino razumet...dolga je pa samo zato, ker je notri vsaj 1/3 ali vec nepotrebnega texta.
Zoki, men se zdi, da bo kar 2/3 ali več :lol:
zabica
Prispevkov: 75
Pridružen: 04. Jan 2009 16:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zabica »

ojla!
js sm zdjle rešvala stare izpite (tele k so objavljeni na forumu) pa na ene par vprašanj ne vem odgovora al pa nism prepričana d je prou (tm sm zravn pripisala kaj se mi zdi) in tud nism najdla v knjigi (čeprov priznam d sm zlo na hitr pobrskala). a bi bil kdo tok prjazn pa jih probu rešt?

To so pa:
1. Ehrlich, Weber, Gurvitch, Luhmann. Poveži po dva skupaj, glede na podobnost razmišljanja.
2. javna razprava o predlogu zakona, katere organizacije imajo priložnost takrat vplivat, in kaj je sploh namen teh razprav? -interesne skupine; namen: informativna, spremljevalna in legitimizacijska funkcija
3. Kaj vpliva na mnenje ljudi o družbenih razredih?
4. Mills - zakaj elite? a to sploh pride u poštev?
5. katero načelo socialne države je pomembno v normodajnem procesu?
6. Kako imenujemo državo kjer birokracija ne deluje na podlagi zakonov?
7. Kaj je deetatizem
8. V demokraciji prevladuje večinsko odločanje, kaj je izjema od tega načela? V čigavem interesu je?
9. Kaj daje pravu legitimnost? Po Luhmannu postopek in možnost sodelovanja...sam men se zdi d je to vprašanje mišljeno bolj na splošno.
10. Kdo je imel v prejšnem sistemu (SFRJ) največji vpliv nad sredstvi družbene lastnine?
11. Neka tabela s podatki za sodnike na 100.000 prebivalcev po državah
a) Kakšna metoda je to?
12. glavna vrednota pravne drzave? legitimnost?
13. Pravni pluralizem

Aja še neki...sj pravniško pravo je isto kot juridično pravo (Ehrlich) al kuko?

Morm rečt d je telih vprašanj kr več kt sm si želela :). Bo treba zgleda met res kr precej sreče.
zabica
Prispevkov: 75
Pridružen: 04. Jan 2009 16:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zabica »

še eno vprašanje k ga je pa igličar dal kot primer vprašanja na izpitu pa tud ne znam odgovort: Kako se kažejo različne stopnje normativne družbe? (a je to mišlen d napišeš vrednote - pravne norme - organizacija - vloge?
Odgovori

Vrni se na