Izpitna vprašanja

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
schima
Prispevkov: 59
Pridružen: 11. Feb 2009 13:25

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a schima »

Hm, kaj ste napisali za normativni program vlade republike slovenije (se mi zdi, da je bil A test).

Jst sn napisal, da je to politični akt, ki ni pravno zavezujoč.

Je to prav?
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a tjaska »

koliko točk pa mormo zbrat za pozitivno :?:
dee
Prispevkov: 23
Pridružen: 18. Maj 2009 15:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dee »

ojj..kaj ve kdo, kaj je pri a testu,pri četrti nalogi(pravne institucije) prišloo???
tnxx...
#tjasa#
Prispevkov: 45
Pridružen: 18. Maj 2009 15:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a #tjasa# »

hej a bi znou kdo odgovort za b test 4. naloga (tisti politični in pravni akti pa institucije k jih sprejemajo), pa ce kdo ve kako se tockuje?
Zadnjič spremenil #tjasa#, dne 18. Maj 2009 15:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Hedonist
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2009 16:22

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Hedonist »

Lahko kdo pove kako je rešil 4. nalogo pri testu B ?? (ker očitno mi bo ta odločilna al bo poz. al ne)..drugače se pa strinjam da je bil izpit kr neki :roll: :?

Jst sm tko (od zgoraj navzdol):

pravni akt sprejme ga DZ/parlament
politični akt izobraževalna institucija (blo je nekaj v zvezi z izobraževanjem, neko napreovanje al kaj jst vem točn
kaj)..to nism sigurn d je prou..
pravni akt DZ/parlament


1. nalogo mam prav, drugo samo Habermasa, tretjo verjetno tudi prav (glede na odgovore ostalih), 4.(??), 5. sm pa zajebal najbl simpl stvari in bom zarad površnosti verjetno izgubil poz. oceno, ker sem butl napisal da je blo 2800 sodnikov(pač na hitr prebral in napisal za cel pravosodni sistem), in glede vpr. kolko zahtev letno pride na sodišče nisem znal, pa sem kar 1000 000 napisal :oops: :mrgreen: (pa bi lahko pomislil da je Slovencev 2 mio. in da se ne more tožit kar pol države, ampak pač po toči zvoniti je prepozno kot pravjo... :oops: )

Bi bil zelo hvaležen če bi še kdo povedal kako je rešil to 4. nalogo ker ves čas razmišljam al bo al nebo :? ...pa tut če me spravi na realna(trda tla) :(
We don`t need no education !
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

tjaska napisal/-a:koliko točk pa mormo zbrat za pozitivno :?:
50% pa maš potem še ustne. torej 52,5 točk...
#tjasa#
Prispevkov: 45
Pridružen: 18. Maj 2009 15:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a #tjasa# »

jest sm napisala
1. pravni akt, dz
2. politični akt, javna uprava
3. pravni akt, ministrstvo za okolje in prostor

pomoje je to use narobe....
Katya
Prispevkov: 134
Pridružen: 11. Nov 2008 17:14

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Katya »

maj 2009
1. kakšna vrsta pravne kulture je to?
a) V katerih primerih se vam zdi, da človevk lahko ravn v nasprotju z določenim zakonom? splošna pravna kultura
b)Koliko se pri sojenju opirate na pravno teorijo? prosfesionalna pravna kultura
c) definicja pravne kulture pravna kultura je celota nazorov o pravnih vrednotah, pravnih norman in pravnih odnosih

2. Odlomek /besede, globalna družba, socialno pravo) -- Gurvitch
a) Kako po njegovem gospodarstvo vpliva na pravo? ekonomske skupnosti s svojimi avtnomnimi pravili vplivajo na državno pravo

3. Poveži par podobno mislečih sociologov
Weber - Luhmann
Weber - Ehrlich
Luhmann - Ehrlich
Weber - Gurvitch

za obkrožt je blo treba Weber - luhmann

4. Katere pravne institcuije so sprejele sledeče akte?
to je blo men rahlo čudn... dva recmo da imam dva prav dva pa narobe 1-nimam pojma oz mam narobe, 2.državni zbor 3-??? 4-vlada

5. Program politične stranke je bil
a) Kakšen akt je to?
to je politični akt
b)Kdo - poleg vlade - v slovenskem parlamentu lahko poda zakonsko inciativo? državni zbor (poslanec), 5000 volilcev (pa pozabla sm napisat še državni svet)
c)Kako so slovenski državljani seznanjeni z zakoni? 1/4 (25%) ljudi izjavla da pozna predpise

to so bli moji odgovori, upam da je večino prov :P najbrš pozitivnu pa bo (I hope)
Zadnjič spremenil Katya, dne 18. Maj 2009 16:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Kaj je pravilno pri testu B, tretja naloga? pa če veste tudi katera črka je to... Ker vem katero črko sem obkrožila, kaj je zraven pisalo, se pa ne spomnim :D
Katya
Prispevkov: 134
Pridružen: 11. Nov 2008 17:14

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Katya »

4 naloga pr A testu sm mal po netu pogledala

1. Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o izvajanju ukrepov aktivne politike zaposlovanja -- to sprejama ministrstvo za delo družino in socialne zadeve (a če si napisu vlada bo kej štel, sej ministrstvo je del vlade, ali sem preveč optimistična )
2. nek zakon o spremebi zakona - to je državni zbor
3. Pravilnik o spremembah Pravilnika o izvajanju Zakona o davčnem postopku -- to pa sprejema ministrstvo za finance
4. uredba o spremebi uredbe (neki tazga) - vlada
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

3. naloga je mislim da b) pravilni odgovor; Ehrlich-Gurvitch, če se ne motim.


Kaj je pravilni odgovor pri 1. nalogi B testa? Jaz sem napisal, da se metode delijo na splošne in posebne, samo nisem zih da je to to...

Sodnikov je drugače okoli 750, jaz sem napisal 1000, mislite da bo to upošteval?
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

FilthyDiesel napisal/-a:3. naloga je mislim da b) pravilni odgovor; Ehrlich-Gurvitch, če se ne motim.


Kaj je pravilni odgovor pri 1. nalogi B testa? Jaz sem napisal, da se metode delijo na splošne in posebne, samo nisem zih da je to to...

Sodnikov je drugače okoli 750, jaz sem napisal 1000, mislite da bo to upošteval?
1. naloga so pri a) znanstvene in filozofsske, pri b) pa metode ustvarjanja in metode uporabe....se mi zdi..

Jaz sem tud napisala 1000 :)

Drgač pa upam da je res b) pri 3. :D
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

FilthyDiesel napisal/-a:3. naloga je mislim da b) pravilni odgovor; Ehrlich-Gurvitch, če se ne motim.


Kaj je pravilni odgovor pri 1. nalogi B testa? Jaz sem napisal, da se metode delijo na splošne in posebne, samo nisem zih da je to to...

Sodnikov je drugače okoli 750, jaz sem napisal 1000, mislite da bo to upošteval?
on je na predavanju reku d je sodnikou 1000 čeprou nekje u knigi al skriptah mensezdi 750 piše.

jz sm 1000 napisala

prou briga me, ma d upošteva k je reku in sm si zapisala :evil: :lol:
#tjasa#
Prispevkov: 45
Pridružen: 18. Maj 2009 15:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a #tjasa# »

ma d oboje upošteva, u knigi ne pise 1000 :)
a kdo ve kok tock odibje c mas naprimer od 3eh stvari 2 al p eno prou?
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

samo glede na to, da je pisalo kdo še v SLOVENSKEM PARLAMENTU lahko da pobudo, js nism volivcev napisala...
dee
Prispevkov: 23
Pridružen: 18. Maj 2009 15:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dee »

bajna napisal/-a:samo glede na to, da je pisalo kdo še v SLOVENSKEM PARLAMENTU lahko da pobudo, js nism volivcev napisala...
ja,mislim da volilci pridejo zravn, kao nad 5000...
gabyca
Prispevkov: 14
Pridružen: 18. Maj 2009 16:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a gabyca »

ja jst tut nisem napisala volivcev ker je pisal v slovenskem parlamentu poleg vlade..

a je kdo znal odgovoriti na prvo vprasanje pri a izpitu? jst sm prvic slisala za vrste pravne kulture in sm iskala u ucbeniku pa nic nasla:)
dee
Prispevkov: 23
Pridružen: 18. Maj 2009 15:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dee »

gabyca napisal/-a:ja jst tut nisem napisala volivcev ker je pisal v slovenskem parlamentu poleg vlade..

a je kdo znal odgovoriti na prvo vprasanje pri a izpitu? jst sm prvic slisala za vrste pravne kulture in sm iskala u ucbeniku pa nic nasla:)
a:splošna pravna kultura
b:profesionalna pravna kultura
c:?=)
Perry Mason
Prispevkov: 65
Pridružen: 16. Maj 2009 22:25

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Perry Mason »

A mislte, da bo strokovna pravna kultura upoštevav (men je to isto) ?
Pa še četrta kaj ste kj napisal jz sm napisu ministrstvo za delo. vlada, državni zbor, min. za finance (ne nujno u tem vrstnem redu)
in kaj je blo pri gurvitchu un odnos ?
Cadea
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Dec 2008 13:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Cadea »

Mene samo zanima kok šteje plus minus pri tistih številkah... Koliko je pravnikov, kok sodnikov... Mogoče kdo ve?
Ker js sm napisala 2000 sodnikov pa 6000 pravnikov. Glih za 1000 gor dol :)
Uporabniški avatar
Kvatro
Prispevkov: 65
Pridružen: 12. Maj 2009 17:35
Kraj: ljubljana!

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Kvatro »

mene pa prase ni spustu pisat :x
na ŠISu ob prijavi ni nč pisal d je treba met indeks s sabo
a je blo res tko težko kot usi pravjo?
Slika
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a aTc »

Kvatro napisal/-a:mene pa prase ni spustu pisat :x
na ŠISu ob prijavi ni nč pisal d je treba met indeks s sabo
a je blo res tko težko kot usi pravjo?
ja men je blo ful težko :cry: mam občutek da bi isto znala če si sploh nebi nč prebrala..tko da ne pričakujem preveč=) nevem zakaj naj bi bla soca eden lažjih izpitov :P
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
Roxy
Prispevkov: 112
Pridružen: 06. Okt 2008 08:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Roxy »

...
Zadnjič spremenil Roxy, dne 14. Jan 2010 18:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

Res je bil jeben izpit in po eni strani bi raj šel še 1x junija, k ziher mu ne more ratat še en tako težek test sestavt!

A ste ziher, da ni blo pri poli A pri prvi nalogi nazori o normah in dejanski pravni odnosi?
Pa tist avtor me je zjebu... Na zadnjih predavanjih je Igličar reku, da ma Weber dolge stavke in posega v zgodovino in tu sta bla samo 2 stavka pa deloma je šlo za poseganje v zgodovino! Bilo je govora o sistemih in avtonomnosti sistemov in zato sem se odločil za Luhmanna pa zgleda ni prav glede na to, da so vsi dali Gurvitcha...

Pa je rekel, da bo dal texte, kjer se bo jasno videlo kdo je avtor...

Sicer je pa na zadnjih predavanjih povedal odgovore na 2 vprašanji pri poli B!
Denny Crane
urbek
Prispevkov: 12
Pridružen: 14. Maj 2009 19:32

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a urbek »

Kakšen je pa Igličar pri tistih ki imajo obvezni ustni izpit, se pravi med 50 in 60 točkami, ali zlo muči al kar spusti, pa koliko vprašanj dobiš?
Odgovori

Vrni se na