Seminarska naloga

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

A bi mi lahko kdo mogoče svetoval kako naj pripravim seminarsko. Danes so bile objavljene teme na strani od PF. Koliko približno more obsegati?
Tem oimam: Politika in pravo (civilna družba) vendar zraven ni pisalo nobene literature kjer bi to našel, tako, da domnevam, da v knjigi ?
Kako pa zgleda predstavitev? Moraš pripravit kakšen powerpoint al kaj pa govort pred skupino :roll: ?
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Lani je bilo tako, da je seminarska morala obsegati približno 5 strani (lahko tud kakšna več) s tem, da si moral na 4 straneh narediti obnovo tistega kar si prebral. To je bil najlažji del, ker je bilo itak vse povsem nerazumljivo in si pač sem in tja preprisal kakšen odstavek pa je bilo.
Na 1 strani si pa moral sam napisati svoje mnenje o prebranem. Dodatne točke, ki bi ti koristile pri izpitu, si dobil v primeru, da si tud sam neko svojo tezo izpeljal (to je redko kdo dobil). Dobilo pa se je največ 5 točk.

Pa lani je bilo tako, da so čist vsako nalogo sprejeli, ne glede na to a je bila lepo vezana ali pa samo speta s spenkačem, a je imela odstavke al ne, a je imela razmik med vrsticami ali pa tudi ne ... Tako da lahko se potrudite, ni se vam pa ravno treba pretegnit, ker trud se tukaj pri seminarskih nagrajuje redko, ča pa že, se bolj slabo.

Seveda je pa lahko letos tud drugače kot pa lani.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Hvala Dexter ;)

Kako pa je s citiranjem? Se pravi lahk ov seminarski nalogi povzameš avtorjeve besede tako ,da dodaš mal osovjih potem pa še nekaj direktnih citatov?
Se pravi, da malo napišeš s svojimi besedami, malo pa v tekst vključiš dobesedno preprisane avotrjeve navedbe?
Kje se splača iskat literaturo na COBISSU? :oops:
Si vis pacem para bellum
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Morm rečt da je moja izkušnja s seminarsko popolnoma drugačna od Dexterjeve. Sama sem za njo dobila 4 točke, in se mi je na izpitu tud lepo poklapalo (in to se ti res fajn zdi :D )(možnih je 5 kar pomeni dodatnih 5 odstotkov pri izpitu- to vrjetno veš).
Dejansko se je pametno držati obsega (torej okoli 5 strani- naslovnica- besedilo-viri (ne vem, zakj mam v spominu, da morjo bit napisani na točno določen način :? )), ker se mi zdi, da če greš čez ti avtomatično odbijejo pike (kar je po eni strani prav, pač držat se morš navodil) + če si tok napisu, verjetno pomeni v večini primerov da si samo copy paste dal... Mene je namreč čist vrgl k sm vidla folk, k ma po 15 strani seminarske, v fontu 10, brez odstavkov, vse stlačen.. js sm pa mela vsega skp dobri 3 strani (pomagaš si še z raznimi presledki, večanjem črk ipd.).. in me je pol blo glih da ne kr mal strah, češ da mam premalo.
Jaz sem dejansko imela temo, o kateri se praktično ni dalo sploh več napisat kot sem, eni drugi so imeli vir, ki je bil dolg več 10 strani (vseeno pa to ni opravičilo za take eseje, kajti menda boš pa že bistvo potegnu iz 60 strani, to je manjši problem kot razširjati in napihovati do nepredstavljivih meja....)
Če imate narjen na ist način k mi lani, morte it 1x poslušat, potem predstavt in še 1x da ti vpiše v indeks... Zelo zelo se mi zdi da pali, ( seveda, če imate istega kot lani- Damir neki, odvetnik sicer), če sodeluješ v debati (ker v bistvu je to predstavljanje ena velika debata o, ponavadi 2 temah), imaš mnenje.. (tudi, če samo poslušaš!) Mislim, da je to prineslo men kko piko več. Če si zgovoren in imaš kej za povedat se ne "boj" (konckoncu boš enkrat to delal in se bo to od tebe pričakovalo). Le pozitivne posledice bodo- zapomnil se te bo, še posebaj, ker je večina načeloma precej tiho :)
Sicer, pa je večina dobivala po 1, 2, mogoče 3 pike.. vsaj kukr se je men zdelo.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja mi mamo letos obvezne vse vaje :D. Kako pa predstavljaš nalogo?
Fajn tole glede strani, jaz imam tudi bolj tako temo, težko bo že kaj najt po knjižnicah. Sicer pa pravijo, da dobiš kreditne točke oz. opraviš če jo že narediš ? :)
Si vis pacem para bellum
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Sej pravm, odvija se nekakšna debata (govorim za lani, ker res ne vem kako boste mel letos- boščki boste res mogl bit na vseh?! A si prepričan, k to je, no kr velik tega).. mislm da sta ble ponavadi v unem terminu 2 temi (lahko da se prepletata, lahko da sta čist x).. in potem un najprej kej on pove, pa še kej naprej ( ker se ponavadi noben ne oglasi).. pol pa lahko kerga pokliče in ga vpraša kej v zvezi s temo.. in pol na tem gradi naprej debato. Pol pa druzga vpr. če se strinja z povedanim itn. .. pol pa še kdo svoje mnenje, vidik da in to je to. Ni nuben bav bav.. čeprou ne vem če boste mel enak, morda bo čist drgač..
Ta seminarska je bla pri nas pogoj da greš lahko na izpit. Vi boste pa vrjetn te kt dobival, ker ni kolokvija, bo to vrjetn okol 3 t, pol izpit 4, in vse skp je 7(kar je max. št točk, kijih dobiš pr soci)- špekuliram, ker res pojma nimam kaj je s temi kt. Ubistvu sploh ne vem če je tko in bi blo vrjetn bl pamettno tega ne napisat, da neb koga zmedla :)
Torej, pomoje se splača neki vložit v to seminarsko, ker ti vrjetn prinese dol št. kt, in če sm prav razumela, je napredovanje iz 1. v 2. letnik s kt še težje kot prej .. zato ti vsaka točka kr fajn doprinese.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja obvezne so vse, je pa ta razlika, da je predmet sam ov zimskem semestru in januarja lahk oopravljaš že izpit. Vaje mate pa Igličar pa še misli, da še en (Ivančič :roll: morda?)... Bomo pa videli kako se obnese. Jaz upam, da čimboljše.
Si vis pacem para bellum
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a Sanja »

a mi lohk en pove kaj je blo na prvih vajah pri sociologiji? kaj so kej povedal pa to...nekak mi je ratal prešpricat prve vaje...
Hvala za odgovor
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Sanja napisal/-a:a mi lohk en pove kaj je blo na prvih vajah pri sociologiji? kaj so kej povedal pa to...nekak mi je ratal prešpricat prve vaje...
Hvala za odgovor
nč posebnga ni blo...nisi nč zamudila :) tud če hodš, nisi nč na bolšem...edino una vprašanja in odgovore, k jih je usako uro cca. 8...se splača prepisat pa naučit, ostalo je pa itak krneki :)
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a smiley »

Bi se dalo prepisat komu vprašanja, ki ste jih danes delali na vajah? Prosiiim ;)
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a eldorado »

smiley napisal/-a:Bi se dalo prepisat komu vprašanja, ki ste jih danes delali na vajah? Prosiiim ;)
wasn't there :oops:
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a smiley »

Če imaš slučajno vprašanja od kakšnih prejšnjih vaj bi se tudi priporočala :) Nisem bila ravno preveč pridna z obiskovanjem :oops:
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a eldorado »

smiley napisal/-a:Če imaš slučajno vprašanja od kakšnih prejšnjih vaj bi se tudi priporočala :) Nisem bila ravno preveč pridna z obiskovanjem :oops:
mam sam prvih 7, zdej jih je pa zihr že ene 25.. :) najbolj, da si skoperaš predn se začneš učit.. =)
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a smiley »

Ojoj, a tolko sem že zamudila. Bo res najboljše, da si skopiram :) Je do zdaj preverjal prisotnost na vseh vajah?
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a eldorado »

smiley napisal/-a:Ojoj, a tolko sem že zamudila. Bo res najboljše, da si skopiram :) Je do zdaj preverjal prisotnost na vseh vajah?
jst sm v 4.5.6. skupini...pr ženski :D 1.2.3 majo tipa :) una naša, skoz kliče po imenih in priimkih...
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Smiley a ti si zamenjala skupino :roll: ?
In ja pri nas skozi preverja...
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a smiley »

Ne, sem še vedno skupina 5, ampak sem se malo 'izgubila' pri vajah za soco :oops: :oops:
Ampak naslednji teden pa 100% pridem! 8-) (hm...upam, da tokrat pa res :lol: )
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ojojoj :lol:
Si vis pacem para bellum
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a eldorado »

smiley napisal/-a:Ne, sem še vedno skupina 5, ampak sem se malo 'izgubila' pri vajah za soco :oops: :oops:
Ampak naslednji teden pa 100% pridem! 8-) (hm...upam, da tokrat pa res :lol: )
naslednji teden ti ne bo treba priti...ker jih ni :D hahah :P 30ga KOLEGICA :)
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a smiley »

A res jih ni? Hvala za info., jaz bi verjetno prišla in čakala pred vrati, da mi kdo odpre :oops:
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a eldorado »

smiley napisal/-a:A res jih ni? Hvala za info., jaz bi verjetno prišla in čakala pred vrati, da mi kdo odpre :oops:
jp.. :D
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a smiley »

Hvala ;)
A samo naslednji teden jih ni (16.11.) ali jih tudi 23. ni?
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a eldorado »

smiley napisal/-a:Hvala ;)
A samo naslednji teden jih ni (16.11.) ali jih tudi 23. ni?
poglej za svojo skupino, kdaj so razpisane teme...če ni razpisane teme za seminarsko, ni vaj :) na strani igličarja
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a smiley »

Bom, hvala ;)
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: seminarska

Odgovor Napisal/-a m|h »

A kdo ve kaj natančno naj bi naredil s primerom, ker nimam pojma kaj naj pišem v seminarski na podlagi Haralambosa in tistega primera. Ali pa če ima kdo kakšno seminarsko že narejeno s kakšnim izmed teh primerov bi bilo tut super. :?
Odgovori

Vrni se na